Dwóch zawodników zmarło podczas Olimpiady Szachowej w Norwegii. "Takie rzeczy mogą się zdarzyć"

Olimpiada Szachowa w Norwegii

Olimpiada Szachowa w Norwegii (RUNE STOLTZ BERTINUSSEN/AP)

Podczas jednej z rozgrywek Kurt Meier nagle upadł na podłogę. Zmarł na atak serca mimo błyskawicznie podjętej reanimacji. Tego samego dnia wieczorem w pokoju hotelowym znaleziono ciało innego szachisty. Policja uspokaja jednak, że nie ma powodu, by uważać te zgony za podejrzane - podaje "The Guardian".
Najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej szachowy, który odbywał się w Norwegii w tym roku zostanie zapamiętany przede wszystkim ze względu na tragiczne wydarzenia, jakie mu towarzyszyły. Prawie dwa tysiące zawodników ze 174 krajów i setki kibiców zobaczyły, jak szachista reprezentujący Seszele podczas ostatniej partii osuwa się na ziemię. Podjęto błyskawiczną reanimację, jednak mężczyzna zmarł krótko po przewiezieniu do szpitala. Jak się okazało, był to zawał serca - pisze "The Guardian".

Kilka godzin później w pokoju hotelowym znaleziono ciało zawodnika reprezentującego Uzbekistan. Jego tożsamość nie jest na razie ujawniona. Norweska policja i organizator zawodów zapewniają jednak, że zgony te nie budzą podejrzeń i nie należy ich ze sobą łączyć. - Kiedy tak wiele osób przyjeżdża na tak długi czas, takie rzeczy po prostu mogą się zdarzyć - komentuje rzecznik Olimpiady. Co więcej - takie rzeczy już się zdarzały.. W 2000 roku podczas turnieju w Finlandii również na atak serca zmarł Władimir Bagirow.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (130)
Dwóch zawodników zmarło podczas Olimpiady Szachowej w Norwegii. "Takie rzeczy mogą się zdarzyć"
Zaloguj się
 • danula.1155

  0

  Ludzie , którzy zmienili klimat a chorują na serce z dużym prawdopodobieństwem są narażeni na zawał. Byłam świadkiem, kiedy rodzina przyjechała na letni wypoczynek ze Szwecji 2 lata temu. Pierwszej nocy zmarł małżonek sędziwej już pani. Wtedy u nas też był podobny upał. Samo życie.

 • unamatita

  0

  to musiały być wyjątkowo szybkie rozgrywki, albo partie się przeciągały w nieskończonośc
  u.

 • cyklometr

  0

  Pierwszy to Szach, a drugi Mat ...

 • login-no-name

  Oceniono 2 razy 2

  Lubię czarny humor. Ale dopiski nie na poziomie - zupełnie nie á propos - trzeba po prostu kasować. Chodzi mi np. o te grepsy o biciu konia i posuwaniu królowej.
  Gimbaza albo niedokształciuchy nie mogą buszować na forum szanującej się gazety.

 • krys_76

  Oceniono 3 razy 1

  Musieli czymś przykoksować np. amfetaminą. Albo przesadzili z ilością spożytej kawy. Bo tak normalnie to takie zdarzenie jest mało prawdopodobne.

 • kapcor

  Oceniono 2 razy 0

  Myślałem że kibole ich pobili.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  Baaardzo niebezpieczny sport, może już lepiej wdrapać się na 8-tysięcznik w zimie...:-( Ale są bardziej niebezpieczne: wśród 50-latków, na 10 tys. stosunków, 2 kończą się zejściem śmiertelnym: zawał lub wylew...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje