MSZ Ukrainy: Rebelianci na Donbasie przetrzymują co najmniej 350 zakładników

Ponad 350 osób pozostaje w rękach separatystów na wschodzie Ukrainy w charakterze zakładników - poinformował dziś wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Danyło Łubkiwskij. Dodał, że Federacja Rosyjska także bezprawnie przetrzymuje ukraińskich obywateli.
Dzisiejsze spotkanie z dziennikarzami wiceminister spraw zagranicznych poświęcił kwestiom zaginionych i porwanych na wschodzie Ukrainy. Według niego można mówić o co najmniej 350 osobach, które są przetrzymywane przez separatystów jako zakładnicy. Łubkiwskij wymienił też nazwiska osób, które - jego zdaniem - zostały porwane i są bezprawnie przetrzymywane na terenie Rosji. To m.in. Nadia Sawczenko, Ołeh Sencow, Ołeksandr Czernij, Ołeksandr Kołczenko i Hennadij Afansjew.

Łubkiwskij dodał, że przeciwko tym osobom fabrykowane są fałszywe dowody, by mogły zostać postawione przed rosyjskim sądem. Jak zaznaczył, oskarżonym odmawia się kontaktu z przedstawicielami ukraińskich konsulatów. - W tych kwestiach Rosja przekroczyła wszelkie moralno-polityczne granice - podsumował.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (96)
MSZ Ukrainy: Rebelianci na Donbasie przetrzymują co najmniej 350 zakładników
Zaloguj się
 • kroliklesny

  Oceniono 6 razy -4

  Znowu klamstwa GW. Pani Natasza Sawczenko jest wojskowym pilotem helikoptera, zostala stracona i ma status jenca wojennego. Wiec, przynajmniej ona, jest "przetrzymywana" jak najbardziej legalnie. Dodam, ze wsrod miedzynarodowych ochotnikow walczacych po stronie niezaleznego Donbassu sa nie tylko ochotnicy z Hiszpanii, ale takze z Czech, Serbii, Bialorusi, Polski.

 • micdep

  Oceniono 3 razy -1

  chociaz mozna pozytywnie okreslic ten forum na ktorym dowiadujemy sie co Ukrainskie UPA robili z Polakami ..to bardzo dobrze ze coraz wiecej wyplywa na powiezchnie ..ja juz o tym zapomnialem a tutaj inni mi o tym przypomnieli ..dobre, dobre...

 • micdep

  Oceniono 3 razy -1

  jest wojna to co sie spodziewacie !!! a banderowce to ile milionow przetrzymuja Ukraincow ???

 • tom2578

  Oceniono 4 razy -2

  historia.wp.pl/title,Zaglada-Korosciatyna-przez-ukrainskich-nacjonalistow-z-UPA,wid,16805212,wiadomosc.html

 • Nemezis Nemo

  Oceniono 13 razy -1

  Nie ma czegoś takiego jak zakładnicy uprowadzeni i przetrzymywani przez separatystów, są terroryści schwytani i aresztowani przez separatystów.

 • tenare

  Oceniono 24 razy -4

  Nadia Sawczenko jest zatrzymana legalnie, bowiem ciąży na niej zarzut współudziału w zabójstwie.

 • borkow z lasu

  Oceniono 31 razy 1

  Alez bardzo dobrze ze przetrzymuja, powstancy nie maja tyle szczescia, pojmani jency i ranni sa mordowani przez gwardie narodową, oczywiscie na sposób znany nam z Wołynia.

 • tag1

  Oceniono 34 razy 8

  Ukraina powinna wystawić list gończy za Putinem i oskarżyć go o terroryzm, ponadto partia proputinowska powinna być uznana przez rządy zachodnie jako organizacja terrorystyczna a sama Rosja jako państwo zbójeckie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX