Żyrinowski: Rosja zmiecie Polskę i kraje bałtyckie z powierzchni ziemi

11.08.2014 16:07
Prorosyjscy separatyści w Doniecku

Prorosyjscy separatyści w Doniecku (SERGEI GRITS/AP)

Władimir Żyrinowski ostrzegł, że w wypadku konfliktu wojennego między Federacją Rosyjską i Zachodem o Ukrainę Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi. - III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta - stwierdził kontrowersyjny polityk.
Lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), który mówił o tym w wywiadzie dla państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24, wyraził też przekonanie, że prezydent FR podjął już decyzję o rozpoczęciu III wojny światowej. - Wszystkie problemy wojny i pokoju, a dzisiaj są one związane z Ukrainą, będzie rozstrzygać jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego - oznajmił przywódca LDPR, dodając, że żadne plany NATO czy dyrektywy prezydenta USA Baracka Obamy nie będą miały jakiejkolwiek mocy.

- Decyzje podejmie tylko jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy - powiedział.

Los Polski i innych krajów jest przesądzony

Zdaniem Żyrinowskiego Europejczycy nie chcą tego. - Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietowej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie - oznajmił.

Lider LDPR oświadczył, że przywódcy tych "karzełkowatych państw" powinni się opamiętać, zastanowić, na co je narażają. - Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji - powiedział.

"Będziemy musieli je zniszczyć w pół godziny"

- Będziemy zmuszeni zniszczyć je na pół godziny przed startem. W tym celu będziemy musieli dokonać nalotów dywanowych, aby wykluczyć możliwość, że gdzieś pozostanie choć jedna wyrzutnia, choć jeden samolot. Słowem - krajów bałtyckich nie ma, Polski nie ma - wskazał.

Żyrinowski oznajmił, że NATO powinno pilnie poprosić o spotkanie z ministrem spraw zagranicznych FR Siergiejem Ławrowem. - Wówczas się zatrzymamy. W przeciwnym razie będziemy musieli dać im nauczkę, jeszcze raz urządzić im maj 1945 roku - podkreślił.

Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji i jej lider często artykułują inicjatywy i projekty, których oficjalnie nie może lub nie chce ogłosić Kreml. Żyrinowski często także mówi to, czego z różnych powodów nie mogą lub nie chcą powiedzieć przywódcy FR.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o aferze taśmowej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (809)
Zaloguj się
 • ivbefre

  Oceniono 1653 razy 1405

  Najpierw dajcie skarpety swoim żołnierzom, żeby w onucach w XXI wieku nie wojowali.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 929 razy 753

  to jakiś brat bliźniak Antoniego, ciekawe jak się nazywa "syndrom opętania" w polityce??? wy lepiej patrzcie gdzie kartofle tańsze i słonina bo, za parę miesięcy 3 razy dziennie, będziecie na śniadanie, obiad i kolacje jeść ogórki kiszone z ciepłą wódką na deser

 • Marian Piątek

  Oceniono 870 razy 700

  Polska jest, była i będzie solą w oku ruskich kacapów, warto by było się zastanowić jakie są powody tej zwierzęcej nienawiści Rosjan do wszystkiego, co polskie...

 • frozenbubble

  Oceniono 638 razy 546

  Sorry Władziu, ale bez amerykańskiego programu Lend-Lease nie byłoby żadnego maja 1945. Siedzielibyście sobie w lepiankach na Syberii, jakby się udało.

 • zamorano102

  Oceniono 418 razy 378

  Nazywanie tego socjopaty "kontrowersyjnym" politykiem jest zdecydowanie głupią kliszą dziennikarską. Już najwyższy czas nazywać sprawy po imieniu.

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 447 razy 371

  Jeden pajac z Kremla ma kokę i botox
  we łbie, a ten drugi goowno. Mongolskie
  bękarty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje