Żyrinowski: Rosja zmiecie Polskę i kraje bałtyckie z powierzchni ziemi

11.08.2014 16:07
Prorosyjscy separatyści w Doniecku

Prorosyjscy separatyści w Doniecku (SERGEI GRITS/AP)

Władimir Żyrinowski ostrzegł, że w wypadku konfliktu wojennego między Federacją Rosyjską i Zachodem o Ukrainę Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi. - III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta - stwierdził kontrowersyjny polityk.
Lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), który mówił o tym w wywiadzie dla państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24, wyraził też przekonanie, że prezydent FR podjął już decyzję o rozpoczęciu III wojny światowej. - Wszystkie problemy wojny i pokoju, a dzisiaj są one związane z Ukrainą, będzie rozstrzygać jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego - oznajmił przywódca LDPR, dodając, że żadne plany NATO czy dyrektywy prezydenta USA Baracka Obamy nie będą miały jakiejkolwiek mocy.

- Decyzje podejmie tylko jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy - powiedział.

Los Polski i innych krajów jest przesądzony

Zdaniem Żyrinowskiego Europejczycy nie chcą tego. - Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietowej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie - oznajmił.

Lider LDPR oświadczył, że przywódcy tych "karzełkowatych państw" powinni się opamiętać, zastanowić, na co je narażają. - Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji - powiedział.

"Będziemy musieli je zniszczyć w pół godziny"

- Będziemy zmuszeni zniszczyć je na pół godziny przed startem. W tym celu będziemy musieli dokonać nalotów dywanowych, aby wykluczyć możliwość, że gdzieś pozostanie choć jedna wyrzutnia, choć jeden samolot. Słowem - krajów bałtyckich nie ma, Polski nie ma - wskazał.

Żyrinowski oznajmił, że NATO powinno pilnie poprosić o spotkanie z ministrem spraw zagranicznych FR Siergiejem Ławrowem. - Wówczas się zatrzymamy. W przeciwnym razie będziemy musieli dać im nauczkę, jeszcze raz urządzić im maj 1945 roku - podkreślił.

Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji i jej lider często artykułują inicjatywy i projekty, których oficjalnie nie może lub nie chce ogłosić Kreml. Żyrinowski często także mówi to, czego z różnych powodów nie mogą lub nie chcą powiedzieć przywódcy FR.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o aferze taśmowej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (809)
Żyrinowski: Rosja zmiecie Polskę i kraje bałtyckie z powierzchni ziemi
Zaloguj się
 • Michał Skipper

  0

  co za forum usuwają istotne wpisy , to jest manipulowanie opinią publiczną !!!!!

 • Michał Skipper

  0

  Gdyby doszło do wojny i ktoś miałby skrzywdzić moją rodzinę to was Rosjanie powybijał bym jak kaczki bez litośnie !!! i To was spotka z naszej strony , jesteśmy silnym narodem i wiele zniesiemy , i was pokonamy , a zmieść to możecie swoje puste pułki w sklepach z kurzu za co możecie sami sobie podziękować !
  Skoro jesteście świeci to zareagujcie na Ukrainie , wolicie walczyć z połową świata zamiast coś z tym zrobić ? Nie bo to nie prawda bieda wam zagląda w oczy przez wasze złe rządy więc na bogatsze tereny wasz kolejny przywódca chrapkę !
  Tam też będzie bieda jak je zdobędziecie , pójdzie za wami z waszymi rządami
  Rosjanie opanujcie swojego tyrana , nikt nie chce wojny , nie potrzebny kolejny Hitler , Stalin , Binladen , ani Husajn !!! opamiętajcie się
  A niszczyć to możecie sobie próbować , bo system jest skuteczny i po to został wymyślony , własnie na taką sytuacje , jakbyście znów próbowali tego co teraz robicie, i poczyńcie krok przeciwko Polsce , a NATO użyje całej swojej siły przeciw wam , i dobrze o tym wiecie , i tego się boicie , możecie udawać nieugiętych , a wyjść z twarzą nie próbujcie bo ją dawno już straciliście !
  Nigdy nie byliście dobrzy dla swoich sąsiadów , i Historii nie zaprzeczycie , a wasze rodziny będą ginąć przez jednego tyrana , wtedy jemu podziękujecie za utratę bliskich !
  Obudź się Rosjo zanim będzie za późno !!!!!

 • tece92a

  0

  Po indiańsku,walczyli tylko wodzowie - niech się wezmą za łby matkiboskie częstochowska z połtawską.Rydzyk sędziuje.

 • Amit Saraswat

  Oceniono 1 raz -1

  What kind of idiot is he? he speaks out of his ass, i guess make no sense at all:) :). Really is he running a political party in Russia??

 • titurel

  Oceniono 5 razy 1

  Oczywiście że idzie wojna,. Tylko ludzie przywiązaniu do swojego codziennego dostatniego życia chowają głowę w piasek i udają, że świat będzie się spokojnie rozwijała jak do tej pory i za 10, 20, 30 lat będziemy trochę bogatsi, a reszta będzie po staremu. NIE BĘDZIE!!! Na świecie jest za dużo ludzi, za łatwy jest dostęp do broni i do logistyki, nie da się zbudować dobrobytu dla wszystkich, a coraz trudniej jest wszystkich kontrolować. Rosja, dyktatury islamskie, Chiny. Zachód musi przygotowywać się do wojny. Nie jakiechś precyzyjnych interwencji, ale wojny totalnej, której celem jest wykorzenienie terroryzmu i poddanie ludzkości kontroli, która uniemożliwi jego odradzanie się. Rosja to państwo bandyckie. Niemcy już dawno powinni byli je zniszczyć. Gdyby zamiast na Francję, a wspólnie z nią i z Anglią (i z nami) poszli na wschód, to i w 1914 i w 1941 by dali radę. A trzeba to będzie zarobić od nowa. Przy pomocy broni neutronowej oczyścić teren z Rosjan, a potem go podzielić między Europę, USA i Japonię. Dopiero wtedy te leżące odłogiem tereny (to jest 1/6 świata!) rozkwitną ku chwale Zachodu. Zachód (Europa i USA) muszą rządzić światem, bo inaczej świat zamieni się w bagno, w którym prostacy będą sobie skakać do gardła w nieskończoność. Od upadku komunizmu świat pogrąża się w chaosie, to jeszcze potrwa 10, 20 lat, i wówczas Zachód stanie pod ścianą - albo wygra, używają broni masowej zagłady, eliminując setki milionów ludzi, albo pogrąży się w chaosie wraz z całym światem. Byle tylko USA nie rządził akurat jakiś lewicowy dupek, który się będzie rozczulał na prawami jednostek, a dopuści do zagłady całej ludzkości.

 • Burak Ubama

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego Żyrinowski wstydzi się swojego żydowskiego pochodzenia

 • sztucznamgla

  0

  znowu cenzor na kawie i blokuje wpisy?

 • sztucznamgla

  Oceniono 2 razy 2

  no cóż kolega naszych narodowców i innych zwolenników trzymania za morde typu koorwin

  jakaś część gawiedzi zawsze takim kibicuje

 • manes3

  Oceniono 1 raz 1

  no nie maci00ra z Kacz00rem stana w pierwszym szeregu na barykadach warszawy !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje