"Podpalanie nie jest dobrą metodą. Jak prawica wygra wybory w Warszawie, zlikwidujemy tęczę" - zapowiada Gowin

- Uważam, że instalowanie symboli homoseksualnych w centralnym punkcie stolic, i to na palcu Zbawiciela, jest prowokacją wobec moralnej większości społeczeństwa. Ale nie jestem zwolennikiem jej podpalania, tylko likwidacji - mówił w TOK FM Jarosław Gowin. I zapowiedział, że jeśli prawica wygra w Warszawie jesienne wybory samorządowe, tęcza zniknie.
Jarosław Gowin nie ma wątpliwości, że słynna tęcza powinna zniknąć z warszawskiego placu Zbawiciela. Bo nie ma miejsca na "instalowanie symboli homoseksualnych". Jak stwierdził w "Poranku Radia TOK FM", "instalowanie symboli homoseksualnych w centralnym punkcie stolicy, i to przy placu Zbawiciela jest prowokacją". - Uważam, że to prowokacja wobec moralnej większości tego społeczeństwa - ocenił były minister sprawiedliwości.

"Wolę z narodowcami"

Na komentarz Dominiki Wielowieyskiej, gospodyni "Poranka Radia TOK FM", że taka wypowiedź stawia go "w jednym rzędzie z narodowcami, którzy podpalali tęczę", Gowin odpowiedział: Wolę stać z narodowcami niż tymi, którzy oddawali mocz na znicze przed Pałacem Prezydenckim.

- Ale nie jestem zwolennikiem podpalania tęczy. Jestem zwolennikiem jej likwidacji. Podpalanie tęczy nie jest dobrą metodą. Ale dobrą metodą jest wygranie wyborów, a potem likwidacja instalacji. Dlatego, jeśli prawica wygra wybory w Warszawie, zlikwidujemy tęczę - zapowiedział Jarosław Gowin.

Sam, jak przyznał, nie szykuje się do startu w jesiennych wyborach. Choć jeszcze niedawno był typowany jako jeden z głównych kontrkandydatów Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa.

Więcej o:
Komentarze (663)
"Podpalanie nie jest dobrą metodą. Jak prawica wygra wybory w Warszawie, zlikwidujemy tęczę" - zapowiada Gowin
Zaloguj się
 • bozenaurszula31

  0

  Gowin zamknij się już nie da się powiedzieć nic dobrego o tym polityku on jest chory psychicznie wierci dziurę i sam nie wie o co już mam dość głupot waszych słuchać paszla do piaskownicy babki lepić a nie bawić się w politykę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kotek.filemon

  0

  "Uważam, że instalowanie symboli homoseksualnych w centralnym punkcie stolic, i to na palcu Zbawiciela, jest prowokacją wobec moralnej większości społeczeństwa."

  Panie Gówin, u mnie burza wczoraj zainstalowała symbol homoseksualny...

 • niepiszglupot

  Oceniono 2 razy 2

  Uważam, że instalowanie symboli homoseksualnych w centralnym punkcie stolic, i to na palcu Zbawiciela, jest prowokacją wobec moralnej większości społeczeństwa. Ale nie jestem zwolennikiem jej podpalania, tylko likwidacji - Nic dodac nic ujac !!!

 • niepiszglupot

  Oceniono 1 raz 1

  "Podpalanie nie jest dobrą metodą. Jak prawica wygra wybory w Warszawie, zlikwidujemy tęczę"

 • eurymeda

  Oceniono 3 razy 1

  Nawet po światowych paradach gejów i lesbijek(np.Toronto 2014) tęcze znikają następnego ranka i miasto jest czyste. Kto wymyślił zaśmiecanie miasta w ten sposób?
  Event się skończył. Czas posprzątać.. To nie ma nic wspólnego z moralnością tylko elementarnym porządkiem odróżniającym miasta cywilizowane od tych ze slumsami. Maga

 • life_less_complicated

  Oceniono 3 razy -3

  Nie za bardzo rozumiem - o co cały dym? Tęcza jest opisanym w Piśmie Świętym symbolem pojednania człowieka z Bogiem, podobnie jak w mitologii słowiańskiej, nordyckiej (Bifrost). Poseł Gowin jak jest takim katolikiem to powinien wziąć pod uwagę symbolikę tęczy, niesłusznie co prawda interpretowanej z jakimiś ruchami lgbt - to tylko barwy a nie symbol. Tak samo chłopi niemieccy w XVI w. walczyli pod sztandarem tęczy o lepszy byt. Oj nieładnie panie Gowin, jako katolik jestem zawiedziony nieznajomością symboliki.

 • m.arco

  Oceniono 4 razy 0

  Nareszcie Gowin mówi jak mądry człowiek. Zlikwidować to zboczone dziadostwo. Proponuję by zwolennicy tęczy włożyli sobie ta tęczę po kawałku w tyłek i zanieśli do domu. Pierwsza niech będzie bufetowa i nijaki Donald...

 • Grzesiek Pestka

  Oceniono 3 razy -1

  Zachęcam do przeczytania artykułu "Tęcza tęczy nierówna" do odnalezienia w google.
  Dlaczego nie mogę odnaleźć wśród piszących posty kogoś komu zależy na odkryciu prawdy.
  Czy komuś tutaj zależy na odkryciu prawdy? Ja lubię drążyć temat w kierunku prawdy, nie lubię dyskusji która składa się z pustych epitetów bo to nic nie wnosi poza emocjami. pozdrawiam serdecznie.

 • xtc3

  Oceniono 4 razy 0

  wujek Zenek, mistrz ciętej riposty i konwersacji.

  a po zlikwidowaniu tęczy natychmiast automatycznie wzrośnie płaca minimalna, potanieje benzyna i samochody osobowe, a rodacy przestana sie okradać wzajemnie i zaczną się do siebie uśmiechać bezkarnie, czym zasłużą sobie na to, żeby po śmierci bez wiz pójść wprost do nieba.

  ludzie, że tez ja na to nie wpadłem jaka ta polityka jest prosta. tęgi łeb ten Gowin. then Go & win!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX