"To było obliczone na poklask widowni, konfrontację, skandal, sensację" - oświadczenie Trans-Fuzji ws. awantury u Gozdyry

"Za doborem gości do tego programu stały względy pozamerytoryczne. Zaproszenie Artura Zawiszy do udziału w programie na temat transpłciowości traktujemy wyłącznie jako działanie obliczone na osiągnięcie efektów konfrontacji, skandalu, sensacji" - napisali w oświadczeniu członkowie Zarządu Fundacji Trans-Fuzja.
Wczoraj Artur Zawisza wyszedł ze studia po tym, gdy został oblany wodą przez goszczącą wraz z nim u Agnieszki Gozdyry transseksualną Rafalalę. Była to jej reakcja na słowa byłego posła - Zawisza określił ją słowami "to coś". Oświadczenie w tej sprawie wydała właśnie Fundacja Trans-Fuzja, działająca na rzecz osób transseksualnych.

"Za doborem gości do tego programu stały względy pozamerytoryczne. Zaproszenie Artura Zawiszy do udziału w programie na temat transpłciowości traktujemy wyłącznie jako działanie obliczone na osiągnięcie efektów konfrontacji, skandalu, sensacji" - piszą oburzeni autorzy oświadczenia.

Fundacja nie pozostaje jednak bezkrytyczna wobec zachowania Rafalali. Jasno stwierdzają, że sytuacja, w której osoba transpłciowa staje się agresorem, jest "nie do przyjęcia". Wzywają do rzeczowej i merytorycznej debaty na tak istotny temat społeczny.

Agresja wobec osób transpłciowych

Autorzy zwracają uwagę, że problem mowy nienawiści dotykającej osób transpłciowych dotyczy całej Polski. "Słabe państwo, które nie potrafi uporać się z problemem mowy nienawiści i zbrodni z nienawiści, daje przestrzeń dla postaw takich, jaką zaprezentował Artur Zawisza".

"Konflikt, jaki zobaczyliśmy w studio telewizyjnym, odbywa się każdego dnia na ulicach, w środkach komunikacji publicznej, w domach, biurach, szkołach. Co ma wówczas robić atakowana osoba trans? O ile w telewizyjnym studio może ona pozwolić sobie na reakcję, o tyle realia codzienności takiej możliwości najczęściej nie dają. Powstrzymanie aktów agresji i przemocy wobec osób transpłciowych oraz niedopuszczenie do eskalacji takich zachowań jest rolą i obowiązkiem państwa" - piszą w oświadczeniu członkowie Fundacji Trans-Fuzja.

Więcej o:
Komentarze (22)
"To było obliczone na poklask widowni, konfrontację, skandal, sensację" - oświadczenie Trans-Fuzji ws. awantury u Gozdyry
Zaloguj się
 • 010101kaz

  0

  LUDZIE O CZYM WY PISZECIE ? W POLSCE BEZROBOCIE,BIEDA,BRAK PIENIĘDZY NA EMERYTURY, LUDZIE UCIEKAJĄ Z TEGO KRAJU RZĄDZĄCEGO PRZEZ NIEUDACZNIKÓW .A WY O CZYMŚ TAKIM PISZECIE !!!!

 • aghrra

  Oceniono 5 razy 1

  Publiczne propagowanie sodomii powinno być ścigane przez prokuraturę z urzędu i karane przez sąd

 • trup

  Oceniono 10 razy 0

  przewodnią siła narodu mają teraz zostać złodzieje, dziwki i zboczeńcy?

 • jaroslavhasek

  Oceniono 9 razy 7

  Zawisza - prawie jak aryjski mężczyzna. Rafalala - prawie jak kobieta. Prawie czyni wielką różnicę. Żywiec.

 • squadack

  Oceniono 21 razy 5

  Agresja wobec osób transpłciowych? Ja raczej widzę agresję osobników transpłciowych wobec normalnych.

 • pmajewski12

  Oceniono 16 razy 2

  Mój wczorajszy komentarz o PISlamskim mydłku Zawiszy został ładnie usunięty:) Pewnie raziły "łuczułucia religijne" jakiegoś mydłka bo prawda zabolała że klękają przed żydem i że dresy to bydło, że nigdy nie było afery z tym że pedał pobił wolaka narodowca,. No cóż. PISlamska dzicz boi sie prawdy o sobie. Prawda zostanie usunięta a zostają bydlęce wpisy, bluzgi, wiąchy "patriotów" ptasich móżdżków i "jedynie słuszne opinie. Tu jest katoland pod wodzą ePISkopatu. nic na to nie poradzimy. Dziwi mnie jedno. Jak kilku dresów pobije w grupie kogoś na ulicy to słusznie a jak ktoś da w ryło "patriocie" to napaść. Po prostu trans sie bronił i skończył sie na oblaniu wodą a nie na piąchopirynie w hitlerowski ryj. Licze że i ten wpis zostanie skasowany. Usuwanie czyichś wypowiedzi to tylko wasza małość, nijakość, zamykanie gęby a podobno mamy wolność słowa. Tak wygląda demokracja w Wolsce:)

 • boguslawbch6808

  Oceniono 8 razy 6

  Polsat to dno...

 • steve69

  Oceniono 21 razy -1

  W Polsacie - zboczek Rafalala, w TVN - zboczek Rafalala, w GW - zboczek Rafalala.
  Boję się otworzyć lodówkę...

  .

 • Zygmunt K.

  Oceniono 24 razy -2

  Od wielu lat !? normalni ludzie są w odwrocie i musza się z wszystkiego tłumaczyć !? dlaczego są normalni, są hetero, maja żony i wychowują dzieci wg wartości przez nich uznawanymi. Ciągle musza udowadniać że nie są wielbłądami ! W Piśmie Świętym jest mowa o zboczeniach które są obrzydliwością a do takich zalicza się "mężczyzn i kobiety żyjące ze sobą oraz wszelkiego rodzaju dziwolągi płciowe". Wszędzie się wcinają i domagają " praw im nie przynależnych " Pogodziłem się z ich obecnością ale nie muszę udawać że ich lubię. To coś dla mnie nie istnieje, traktuje to coś jako powietrze ! Bóg kiedyś zrobi z tym kiedyś porządek !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX