Turcy wyrzucają z hoteli rosyjskich turystów. 27 tys. osób utknęło za granicą po upadku biura podróży

04.08.2014 16:07
Statek transportuje turystów z europejskiej na azjatycją stronę Stambułu

Statek transportuje turystów z europejskiej na azjatycją stronę Stambułu (Fot. OSMAN ORSAL / REUTERS)

- 27 tysięcy rosyjskich turystów nie może wrócić do kraju po upadku jednego z największych rosyjskich touroperatorów, jakim było biuro podróży Labirynt - poinformowało Krajowe Zrzeszenie Rosyjskich Biur Podróży.
- Wszyscy turyści są zablokowani z powodu braku biletów powrotnych - podała firma Touraide, która usiłuje pomóc turystom w znalezieniu miejsc na loty powrotne po zakończeniu turnusów.

- Turcja rozpoczęła wczoraj wyrzucanie naszych turystów z hotelu i to Turcja, gdzie odpoczywa rocznie 3,5 mln Rosjan - skarżyła się w radiu Echo Moskwy rzeczniczka rosyjskiej Federalnej Agencji Turystyki Irina Szczegołkowa.

W ciągu ostatnich czterech tygodni zbankrutowały trzy biura podróży

- Sytuacja gospodarcza i polityczna miała zgubny wpływ na liczbę rezerwacji, a spadek wartości rubla zmniejszył możliwości zakupowe Rosjan - wyjaśniał Labirynt, tłumacząc zaprzestanie działalności. To czwarte rosyjskie biuro podróży, które zbankrutowało w ciągu ostatnich trzech tygodni. - Obawiamy się, żeby nie wystąpił efekt domina - mówiła podczas audycji Szczegołkowa.

Sankcje europejskie spowodowały wczoraj wstrzymanie działalności firmy Dobroliot, tanich linii lotniczych Aerofłotu. Z uwagi na sankcje i ich rosnący wpływ na gospodarkę rosyjską rubel stracił od września 2013 roku na wartości 11 procent.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (345)
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 1238 razy 1044

  No kacapy tylko bez żali na caly świat.

  To Putin was z tych hoteli wypieprzył a nie Turcy. Jakbyście siedzieli po swojej stronie granicy z Ukrainą to teraz byście byli mile widzianymi gośćmi.

  Brawo Turcja.

 • zigzaur

  Oceniono 855 razy 701

  Wkrótce Turcy zaczną wyrzucać Moskali także z hoteli i innych budynków na Krymie.

 • knj24

  Oceniono 753 razy 685

  Niemożliwe ! Przecież mieli jeździć na Krym i tamtejsze wspaniałe plaże. Rosyjskie biura podróży nie bankrutują, to musi być wroga propaganda ;-) A juz kurs dolara, embarga i zakazy z pewnością nie mają z tym nic wspólnego. Putler nie przejmuj się , zjemy nasz jabłka , a wy za chińskie zapłacicie 10zł/kg( przed embargiem polskie kosztowały 4-5zł). Aha , na obiad mam schabowe :-)

 • dziadekjam

  Oceniono 715 razy 605

  Sankcje przynoszą pierwsze efekty. Szaraczki na wczasach dostali w doopę.

 • ft7sj

  Oceniono 419 razy 371

  Oby dotarło do tych zwykłych wyborców komu zawdzięczają swoją sytuację.

 • single_malt

  Oceniono 324 razy 286

  Putin moze podeslesz im pare samolotow z manewrow na zachodzie kraju ?
  Mozna by tez poprosc o pomoc malajskie linie lotnicze na pewno z przyjemnoscia pomoga ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje