"Fakt" nie musi przepraszać Jacka Kurskiego za tekst o romansie

Powództwo Kurskiego przeciw "Faktowi" zostało w całości oddalone. Tabloid nie dość, że nie będzie musiał przepraszać byłego europosła, to jeszcze dostanie zwrot kosztów procesu - informuje branżowy serwis Press.
Kiedy na początku 2013 r. wypłynęły plotki o romansie Kurskiego, polityk starał się powstrzymać wyciek informacji do mediów: walczył o zakaz publikacji w tygodniku "Nie", a jego prawnicy rozsyłali do różnych redakcji oświadczenia. Przyniosło to jednak odwrotny skutek - o sprawie napisał Presserwis i inne portale, plotki o romansie szeroko komentowano też na Facebooku i Twitterze. "Prześwietlanie osób publicznych jest zadaniem mediów" - mówił wówczas Presserwisowi medioznawca Wiesław Godzic.

O próbie zablokowania publikacji w "Nie", oraz oczywiście o domniemanym romansie napisał "Fakt". Kurski trafił na okładkę tabloidu razem z domniemaną kochanką Anną P. (jej twarz była zamazana). I właśnie za to wytoczył "Faktowi" proces. W grudniu 2013 r. gdański sąd przyznał rację Kurskiemu i nakazał "Faktowi" przeprosiny za "bezprawne opublikowanie na swoich łamach informacji i dywagacji o życiu prywatnym bez jego zgody".

Wydawany przez Ringier Axel Springer Polska dziennik odwołał się od tej decyzji. Skutecznie. Obecny wyrok jest prawomocny.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (91)
"Fakt" nie musi przepraszać Jacka Kurskiego za tekst o romansie
Zaloguj się
 • qnqn

  Oceniono 1 raz 1

  to jest jawny atak na wartości chrześcijańskie i prawdziwego polaka, katolika.

 • michalmos

  Oceniono 2 razy 2

  He...he....he...nareszcie jakiś celebryta poznał, gdzie jego miejsce a gdzie miejsce wielkich mediów. One są po to aby właśnie pokazywać takie historie itd. Bardzo dobry wynik procesu.

 • matitalolo

  Oceniono 2 razy 2

  Kara musi być. Pewnie będzie kumulacja.Bo ten zakochany w Jacusiu , królu szos ,lachon pewnie też wyczyści mu kieszenie (aktywa).

 • kkes

  Oceniono 3 razy 3

  Tak się zastanawiam jak wyglądają świąteczne obiady u Kurskich

 • jarabbit

  Oceniono 5 razy 5

  Blokował artykuł o kochance Annie P, żeby inna kochanka się nie dowiedziała.

 • tygrys102

  Oceniono 5 razy 5

  czysty jak kurski...zatopiony degenerat

 • nietyp

  Oceniono 8 razy 8

  To już reguła... Im więcej wartości chrześcijańskich w pysku... tym większa kanalia!!! Katole to bydło...

 • lucjank510722

  Oceniono 7 razy 7

  Te świni przegrana nie wzrusza, ale już konieczność zapłaty to już i to bardzo. Tak trzymać, może teraz bez immunitetu zapłaci zaległe mandaty.

 • protoplasta.czempionow

  Oceniono 6 razy 6

  Podobno on ma przedwczesny wtrysk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX