Szostkiewicz: Ks. Lemański nie zasługuje na żadne kary. Przypomnijmy sobie, jak upokarzała go władza kościelna

?Jeśli komuś słowa ks. Lemańskiego wydają się za grube czy niesprawiedliwe, niech przypomni sobie, jak Lemańskiego upokarzała władza kościelna? - pisze w serwisie Polityka.pl Adam Szostkiewicz. Publicysta broni ks. Wojciecha Lemańskiego, którego wypowiedzi na Przystanku Woodstock wzburzyły hierarchię.
Reakcji hierarchii kościelnej, która mówi o skandalicznych słowach ks. Wojciecha Lemańskiego podczas Przystanku Woodstock, dziwi się na swoim blogu w serwisie Polityka.pl Adam Szostkiewicz. "Treść wypowiedzi Lemańskiego na spotkaniu z uczestnikami Przystanku Woodstock jest zdrowa. Nie widzę, za co by trzeba było karać duchownego" - podkreśla.

I wskazuje, że wspomniana przez ks. Lemańskiego wojna pokoleniowa w episkopacie już się dokonuje "dla dobra jego samego i Polski". Podobnie Szostkiewicz "podpisuje" się pod krytycznymi słowami duchownego na temat prof. Bogdana Chazana czy kościelnej polityki ws. pedofilii.

"Jeśli komuś słowa ks. Lemańskiego wydają się za grube..."

Wczoraj ks. Lemańskiego skrytykował Błażej Strzelczyk z "Tygodnika Powszechnego". "Ks. Lemański mógł o pewnych zagadnieniach mówić w sposób bardziej dyplomatyczny" - napisał na swoim blogu.

"Jeśli komuś słowa ks. Lemańskiego wydają się za grube czy niesprawiedliwe, niech spokojnie przeczyta lub posłucha, co powiedział. I przypomni sobie, jak Lemańskiego upokarzała władza kościelna" - kontruje Szostkiewicz.

Zdaniem publicysty duchowny "nie zasługuje na żadne kary". "Przynajmniej w Kościele Franciszka. A czy w Kościele abp. Hosera, to się wkrótce okaże. Obawiam się, że akurat ten Kościół nie skorzysta z okazji, by na ten temat nie zabierać głosu. U nas często milczy wtedy, gdy powinien mówić, a mówi, gdy powinien milczeć" - kwituje publicysta "Polityki".

Cały wpis przeczytasz w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (44)
Szostkiewicz: Ks. Lemański nie zasługuje na żadne kary. Przypomnijmy sobie, jak upokarzała go władza kościelna
Zaloguj się
 • johniii

  Oceniono 2 razy -2

  Rzeczywiscie ten wrog Kosciola Katolickiego powinien byc wyrzucony z kosciola i nie plamic sutanny ktora jeszcze nosi. prof. Hartman poinien zalozyc wlasny kosciol z Lemanskim, Owsiakiem, Pieronkiem, itp

 • abcd_r

  Oceniono 1 raz 1

  Czyżby w kurii młodzieńcom w wieku 70+ wypowiedź do wąskiej grupy młodzieży o rzeczywistości, tak bardzo potargała szare komórki, że zaczęli wspólnie piać i jodłować na modłę anielskich chórów.

 • johniii

  Oceniono 7 razy -5

  Lemanski jest bohaterem o ktorym szczekaja wszystkie stacje telavizji. Polska sitwa ma teraz najwazniejszy problem, wiekszy niz sankcje, co bedzie :o bedzie z Lemanskim - czy uda mu sie dalej atakowac kosciol czy moze wreszcie to bydle zdejmie sutanne i pojedzie na emgracje.

 • johniii

  Oceniono 8 razy -4

  .....................Polska sitwa ma teraz najwazniejszy problem, wiekszy niz sankcje, co bedzie :o bedzie z Lemanskim - czy uda mu sie dalej atakowac kosciol czy moze wreszcie to bydle zdejmie sutanne i pojedzie na emgracje.

 • katiakorta

  Oceniono 9 razy -5

  słuchając tego wyborczego mędrca
  który wypisał się z kościoła, a gębę ma zawsze pełną frazesów,
  zastanawiam się kto mu dał prawo osądzania na co "zasłużył" Lemański
  nie należy do kościoła, doradzać może conchicie czy ma zgolić brodę...

 • adambiernacki69

  Oceniono 4 razy -4

  Ksiądz jest księdzem. Należy do organizacji(żeby nie powiedzieć sekty), której nie lubię ale organizacja owa rządzi się swoimi prawami. Gdyby to był Jezuita to już by siedział, bo oni maja więzienia i zamykają w nich niepokornych. Decydując się na wstąpienie w szeregi owej organizacji zgadzasz się na warunki i podporządkowanie hierarchii. Niech zatem nikogo nie dziwi, że hierarchowie są oburzeni.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 8 razy 6

  jesli teraz nie pomozemy Lemanskiemu, to jeszcze chwila i nam nie bedzie mial kto pomoc.....

 • uszatek_2

  Oceniono 8 razy 8

  ...zgadzam się całkowicie z opinia pana Szostkiewicza , a dopełnieniem mojej aprobaty dla niego jest jego stwierdzenie; "U nas (kościół kat.) często milczy wtedy, gdy powinien mówić, a mówi, gdy powinien milczeć" ... PIĘKNE panie redaktorze...!!!

 • kotgrzeska

  Oceniono 6 razy 2

  cyngiel Michnika, Krzysztof Lepczyński,
  robi reklamę oszustowi i manipulantowi od Baczyńskiego

  Cały problem w tym, ze ministrowie Tuska nalezą do Opus Dei w tym jego vice z PO, Bufetowa,
  wiec Tusk dba by urzędnicy obcego państwa Watykan mieli w III RP jak w Niebie

  Niech Tusk cofnie im,
  polskie paszporty dyplomatyczne to momentalnie się uspokoją
  bo stracą olbrzymia kasę na szmuglu i będą musieli stać w kolejkach jak reszta pasażerów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX