Na zachodzie Rosji ruszają ćwiczenia wojskowe. Bierze w nich udział ponad 100 samolotów

100 samolotów weźmie udział w rosyjskich ćwiczeniach wojskowych w zachodniej części kraju - informuje Interfax. Ćwiczenia potrwają od 4 do 8 sierpnia.
Rosyjskie ministerstwo obrony przeprowadzi ćwiczenia wojskowe w zachodnich regionach kraju - informuje Reuters, powołując się na Interfax. - W operacji weźmie udział ponad 100 samolotów - powiedział rzecznik sił powietrznych Rosji Igor Klimov.

Zachodni dystrykt Rosji graniczy z Ukrainą i obejmuje praktycznie całą zachodnią Rosję. Ćwiczenia są zaplanowane na 4-8 sierpnia. Cytowany Interfax pułkownik Klimow powiedział, że to pierwsza sesja z serii ćwiczeń w celu zwiększenia jedności sił powietrznych w tym roku.

W ćwiczeniach uczestniczą samoloty Su-27, myśliwce przechwytujące MiG-31, najnowszy rosyjski bombowiec Su-34 oraz śmigłowce Mi-8, Mi-24 i Mi-28N. Samoloty będą przeprowadzały ćwiczenia rakietowe.

Rosyjskie ćwiczenia to pokazy siły dla Ukraińców?

Agencja Reuters zauważa, że manewry to pokaz siły w pobliżu granicy z Ukrainą. Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu Rosja prowadziła na południu kraju ćwiczenia wojskowe z udziałem systemów przeciwlotniczych ziemia-powietrze S-300, co wywołało zaniepokojenie Ukrainy. Kijów zażądał od Moskwy wyjaśnień w tej sprawie.

Rosyjska armia podała wówczas, że manewry, w których uczestniczyły bombowce Su-24 i myśliwce MiG-31, były już wcześniej planowane i nie mają związku z eskalacją napięcia we wschodniej części Ukrainy. Rosyjskie ministerstwo obrony oznajmiło z kolei, że celem manewrów było szkolenie rosyjskich sił zbrojnych w "odparciu zmasowanego ataku rakietowego".

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (121)
Na zachodzie Rosji ruszają ćwiczenia wojskowe. Bierze w nich udział ponad 100 samolotów
Zaloguj się
 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 3 razy 1

  .......dodajmy tylko,że......odległość miejsca ćwiczeń rosyjskich od granicy z Ukrainą wynosi 900 km......no to faktycznie prawie już są w Warszawie.....czas zejść do schronu.....hmmm

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 8 razy -4

  .
  Sto samolotow przez 4 dni i taka panika ?
  Nie przesadzajmy.
  .
  Zreszta tylko jeden bombowiec wiec nie bedzie tragedii.
  Z lekka przypali zydkom pejsy i wszystko.
  .

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 9 razy -5

  Cwiczenia daja bojowa wprost werwe Ukrainskim zolnierzom.
  wiadomosci.onet.pl/swiat/zolnierze-ukrainskich-sil-rzadowych-chronia-sie-w-rosji/gw8rv

 • supertlumacz

  Oceniono 9 razy -5

  A gdzie ukryjemy Radka? Może w Katedrze św. Jana?
  Ale musi okazać obrzezanie, inaczej go nie wpuszczą....

 • drbob20

  Oceniono 19 razy 7

  natychmiast izolowac krolewiec/konigsberg. totalna blokada sowieckiego soldactwa- niech wyzdycha z glodu zimna i smrodu. dla nich to nic nowego.

 • iremus

  Oceniono 10 razy -4

  www.youtube.com/watch?v=mEQrJEY3e6k&feature=related

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy -2

  "100 samolotów weźmie udział w rosyjskich ćwiczeniach wojskowych w zachodniej części kraju - informuje Interfax. "

  Jeden rzut oka na mapę Rosji pozwala zrozumieć, że jej Zachód to tereny graniczące z Ukrainą, dalej na zachód jest już tylko zapad.

 • pepe_papa

  Oceniono 20 razy 8

  No to czas zmienić ruch wszystkich samolotów pasażerskich bo znów jakiś załapie się na roSSyjską rakietę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX