Kaczyński: Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były wątłe pod każdym względem

02.08.2014 16:07
Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że tegoroczne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były "wątłe pod każdym względem" i w niczym nie przypominały obchodów sprzed 10 lat, kiedy m.in. otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego.
Jak mówił prezes PiS na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie, obchody rocznicy wybuchu powstania to dla niego smutny czas. - Nie żyje mój ojciec, który był powstańcem, ale nie żyje także ktoś, kto przyczynił się do tego, by pamięć o Powstaniu Warszawskim trwała i była przekazywana, mój śp. brat - podkreślił Kaczyński.

Wspominał obchody 60. rocznicy wybuchu powstania, podczas których otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego. W uroczystościach uczestniczyli m.in. ówczesny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i amerykański sekretarz stanu Colin Powell. - To były uroczystości naprawdę poważne - ocenił lider Prawa i Sprawiedliwości. - Obecnie mieliśmy do czynienia z czymś, co było wątłe pod każdym względem, i bardzo mnie to martwi - mówił Kaczyński.

- Powstanie może być przedmiotem dyskusji. Był wielki czyn, ale także wielka tragedia, ale to jest chwalebna część naszej historii, z którą powinniśmy wychodzić do świata, bo takiego wydarzenia w trakcie II wojny światowej nie było - powiedział Kaczyński. - Walka powstańców o wolność, niebywale zdeterminowana i zaciekła, to coś wielkiego i coś, co buduje polską chwałę - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o aferze taśmowej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (725)
Zaloguj się
 • Danuta Śniegowska

  Oceniono 769 razy 713

  że co?! "wątłe"???
  ano tak, nie otwarto muzeum kaczyńskich,
  ale będzie! pomniki kaczyńskich już, najwierniejsi z wiernych, stawiają na potegę, to i muzeum z pompą, godnie, otworzą w kolejną rocznicę, cały naród tego pragnie, na poważnie!

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 690 razy 654

  Zapomniał Pan Prezes dodać, że klęska powstania to wyłącznie wina Tuska.

 • mark6

  Oceniono 768 razy 606

  .." to jest chwalebna część naszej historii, z którą powinniśmy wychodzić do świata, bo takiego wydarzenia w trakcie II wojny światowej nie było - powiedział Kaczyński. "....
  "chwalebna część naszej historii"..????????????????
  Idz się leczyć PiSowski ŚWIRZE !!!
  Powstanie to wstyd przed cywilizowanym światem.
  Powstanie to hańba, dowód na DEBILIZM Polaków.
  Powstanie to Morderstwo na mieście i jego mieszkańcach.
  Że ktoś może głosować na takiego IDIOTĘ jak ty "patrioto inaczej" ?
  Jak ty TCHÓRZU, który w czasie Solidarności, stanu wojennego krył się u mamusi,
  masz czelność zabierać głos na temat Powstania??????

 • dig_up_her_bones

  Oceniono 559 razy 521

  "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami" - powiedział Rajmund Kaczyński powstaniec warszawski.

 • poleczka-2

  Oceniono 540 razy 516

  Pospolity Tchórz Kaczyński , facet który nie potrafi samodzielnie zrobić zakupów i usmażyć jajecznicy bo od urodzenia miał gosposię . Facet który tak boi się kontaktu z normalnymi ludźmi że otacza się batalionem ochroniarzy i lizdupów ! Ma czelność oskarżać i komentować .Yaro proszę milcz waść wstydu zaoszczędź !

 • Oceniono 460 razy 414

  Masakra Warszawy spowodowana była przez zbrodniczych głupców lub zdrajców. Na twierdzenia, że mogli tu namieszać zdrajcy odpowiadam: nie mamy żadnych dowodów, zaś historia dostarcza niezliczonych dowodów na zbrodniczą głupotę. Dlatego każda rocznica Powstania to nie okazja do chwalenia się przed światem, a okazja do ostrzeżenia przed ludźmi takimi jak Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje