Kaczyński: Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były wątłe pod każdym względem

02.08.2014 16:07
Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że tegoroczne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były "wątłe pod każdym względem" i w niczym nie przypominały obchodów sprzed 10 lat, kiedy m.in. otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego.
Jak mówił prezes PiS na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie, obchody rocznicy wybuchu powstania to dla niego smutny czas. - Nie żyje mój ojciec, który był powstańcem, ale nie żyje także ktoś, kto przyczynił się do tego, by pamięć o Powstaniu Warszawskim trwała i była przekazywana, mój śp. brat - podkreślił Kaczyński.

Wspominał obchody 60. rocznicy wybuchu powstania, podczas których otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego. W uroczystościach uczestniczyli m.in. ówczesny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i amerykański sekretarz stanu Colin Powell. - To były uroczystości naprawdę poważne - ocenił lider Prawa i Sprawiedliwości. - Obecnie mieliśmy do czynienia z czymś, co było wątłe pod każdym względem, i bardzo mnie to martwi - mówił Kaczyński.

- Powstanie może być przedmiotem dyskusji. Był wielki czyn, ale także wielka tragedia, ale to jest chwalebna część naszej historii, z którą powinniśmy wychodzić do świata, bo takiego wydarzenia w trakcie II wojny światowej nie było - powiedział Kaczyński. - Walka powstańców o wolność, niebywale zdeterminowana i zaciekła, to coś wielkiego i coś, co buduje polską chwałę - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o aferze taśmowej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (725)
Kaczyński: Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były wątłe pod każdym względem
Zaloguj się
 • totapis213

  0

  Niestety nie wspomniano o bohaterstwie jego mamusi w powstaniu, zaocznie pomaqgała rannym.

 • adambiernacki69

  Oceniono 3 razy 1

  Żeby chociaż tę minutę uszczknąć bolszewickie świnie.

 • 123jna

  Oceniono 3 razy 1

  Takie watle jak i akcja Twojego tatusia, ktory zgodnie ze szczeniecym :paluszek i glowka to szkolna wymowka" naderwal sobie kciuk i skonczyl walczyc juz po tygodniu.Mamusia udawala powstanczynie siedzac w pierwszym rzedzie na rocznicy 60-tych obchodow, ukryla i Ty tez, ze mieszkala w tamtym czasie w lesniczowce pod Starachowicami i miala tylko 14-cie lat. Ladny mi "powstaniec warszawski". Tu, jeden z Waszych wielbicieli wpisal, ze "profesor leszek kaczynski prowadzil walke..." a blizniacy urodziliscie sie w 1949 r. a wiec mieliscie MINUS 5 latek i juz powstancy, przebiliscie i mamusie i tatusia, ubecy od 3-ech pokolen po Wilhelmie Swiatkowskim.

 • kakaz39

  Oceniono 1 raz 1

  Niebywałe nagle Jarosław przypomniał sobie że miał Ojca !

 • m.arco

  Oceniono 4 razy -2

  W tych dniach 66 rocznicę urodzin obchodzi Pan poseł Antoni Macierewicz. !00 lat życia panie Antoni w szczęściu, zdrowiu i prawej służbie Polsce, jak dotychczas. Już dzisiaj jest pan bohaterem narodowym niezłomnym i na wskroś uczciwym.

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -1

  Ta ekipa stara się torpedować wszystkie polskie święta narodowe . Uczestniczy tylko w tych, od których wykręcić się nie sposób.

 • grastep02

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Kaczyński - Ty miernoto ludzka, przestań lżyć wszelkie poczynania osób, które reprezentują Polaków! CZŁOWIEKU, OPAMIĘTAJ SIĘ! Przestań grać rolę polskiego klauna !

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 3

  ten mały konus to zatwardziały antypolak ,,, to ptak który we własne gniazdo wali !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje