PiS pokazuje nowy plakat. I skarży się na cenzurę. "Zakazali nam słowa sitwa"

02.08.2014 11:34
- W Polsce zaczyna być wprowadzana cenzura - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Skąd taki wniosek? Bo jak twierdzi prezes PiS, firma, u której partia zamówiła kampanię billboardową, nie zgodziła się na użycie na plakacie słowa "sitwa". - Musieliśmy zastąpić je słowem "władza", a to jednak brzmi inaczej - dodał Kaczyński.
Portrety Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego, Elżbiety Bieńkowskiej i Bartłomieja Sienkiewicza, a pod nimi napis: "By żyło się lepiej. WŁADZY". To nowy plakat PiS, który pojawił się na ulicach polskich miast. Jednak jak poinformował Jarosław Kaczyński na dzisiejszej konferencji prasowej, plakat miał wyglądać inaczej.

Prezes PiS poskarżył się dziennikarzom, że firma, u której jego partia wykupiła kampanię, nie zgodziła się na użycie na plakatach słowa "sitwa". Jego miejsce zajęło słowo "władza". - W Polsce zaczyna się cenzura - nie ma wątpliwości Kaczyński. - Przyszedłem tutaj, mimo już wakacyjnego przecież okresu, by o tym powiedzieć - podkreślił.

Plakat miał wyglądać tak:

- Nie mieliśmy innego wyjścia, bo już zapłaciliśmy. To nowa sytuacja w Polsce, przeciwko której trzeba zaprotestować - dodał Kaczyński.

Nowa kampania PiS

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna kampanię billboardową i internetową, w której przypomni o nagranych rozmowach polityków PO.

W ramach kampanii w największych polskich miastach pojawi się ponad tysiąc billboardów. Jak zapowiadają politycy PiS, planowana jest także akcja internetowa.

Według polityków PiS, celem akcji jest m.in. niedopuszczenie, by Polacy zapomnieli o sprawie, którą rozpoczęły upublicznione przez tygodnik "Wprost" nagrania rozmów polityków PO. - Donald Tusk chce zapomnieć o taśmach prawdy. Chce też, by zapomnieli o nich Polacy. Nie pozwolimy na to. Będą dalsze odsłony naszej akcji - zapowiedział poseł PiS Marcin Mastalerek.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (658)
Zaloguj się
 • Danuta Śniegowska

  Oceniono 1220 razy 892

  program palancie! program przede wszystkim!
  a ty potrafisz tylko ludzi obrzucać błotem! walcz uczciwie kretynie, na argumenty!
  skończ z uprawianiem propagandy oszczerstw i nienawiści, przestań buczącą hołotę nazywać patriotyczną inteligencją, to jakiś obłęd! może jednak psychiatra a nie władza!

 • dziadekjam

  Oceniono 533 razy 445

  Bo jak twierdzi prezes PiS, firma, u której partia zamówiła kampanię billboardową, nie zgodziła się na użycie na plakacie słowa "sitwa". - Musieliśmy zastąpić je słowem "władza", a to jednak brzmi inaczej - dodał Kaczyński.
  ==============================================================
  Trzeba było zmienić firmę reklamową, a nie kwakać o cenzurze.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 483 razy 373

  Nawet w czasie przerwy wakacyjnej pchają się z tymi swoimi mordami do mediów i płaczą!

  Łaskawy Pan! Przyszedł do dziennikarzy mimo, że ma wakacje!

 • szaja25

  Oceniono 432 razy 358

  Ciekawe co byś kartoflu powiedział, jak by Platforma naklejała plakaty z twoją podobizną i z różnymi podpisami, np. Hiena cmentarna, Nieudacznik, Szczerbol, Właściciel trzech lojalek, Gej, Ruski agent, Żydobolszewik... itd. Też byś mordę dar ??? A tak na marginesie, nieudaczniku, masz jakiś program, czy tylko obrarzac i pluć potrafisz?

 • ryslew2061

  Oceniono 439 razy 353

  Prywatna firma wprowadziła cenzurę. Biedny, żałosny szczyrbol. Może jednak do dentysty przed wyborami. Nareperować uzębienie albo sztuczna szczęka. I polskiego się poduczyć, patrioto żoliborski.

 • jasna0

  Oceniono 410 razy 330

  sitwa dopiero będzie rządzić, a wtedy wszystkim oczy się otworzą i zrozumieją swoją głupotę

 • ursynow33

  Oceniono 419 razy 323

  mnie odrzuca widok samotnego bez rodziny, bez dzieci osobnika, ktory przezyl cale zycie na koszt podatnika!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje