Gejowski aktywista zamiast Lecha Wałęsy - były prezydent stracił ulicę swojego imienia w San Francisco

Radni San Francisco zdecydowali o zmianie nazwy ulicy noszącej imię Lecha Wałęsy. Jej nowym patronem będzie Tom Waddell - aktywista LGBT i twórca Gejowskich Igrzysk Olimpijskich.
Słowa Lecha Wałęsa, który prawie półtora roku temu sugerował, że osoby homoseksualne powinny w Sejmie "siedzieć za murem", odbiły się szerokim echem nie tylko w Polsce . Już wówczas protestowano przeciwko nim także w San Francisco, w którym Wałęsa ma ulicę swojego imienia.- To, co Wałęsa powiedział, jest po prostu skandaliczne. To rozczarowujące, że laureat pokojowego Nobla wygłasza tego typu uwagi pełne nienawiści wobec całych grup społecznych - mówił wówczas "San Francisco Weekly" radny David Campos. Jego koledzy z rady zapowiadali, że Wałęsa straci "swoją" ulicę. Ostatecznie stało się to dopiero wczoraj.

Portal Mercury News donosi, że radni San Francisco jednogłośnie zdecydowali o zmianie nazwy ulicy noszącej imię Lecha Wałęsy.

Pomysłodawcy stwierdzili, że choć "nie podważają w żaden sposób osiągnięć Lecha Wałęsy", to jego ostatnie wypowiedzi nie są spójne z "duchem inkluzywności" San Francisco i dlatego nie zasługuje on na ulicę w tym mieście.

Nowy patron - twórca Gejowskich Igrzysk Olimpijskich

Dawna ulica Wałęsy nazywa się teraz "Dr. Tom Waddell Place". Waddell, który zmarł w 1987 roku na AIDS, był gejowskim aktywistą i twórcą Gejowskich Igrzysk Olimpijskich, przemianowanych później na Gay Games.Dawna ulica Lecha Wałęsy

Tu możesz zobaczyć ulicę dzięki Google Street View >>>

Stworzone w 1980 roku Igrzyska miały wedle ich twórcy "doprowadzić do zjednania globalnej wspólnoty w przyjaźni, podnieść świadomość i ocenę własnej wartości, a także osiągnąć postać synergii kulturowej i intelektualnej".

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (354)
Gejowski aktywista zamiast Lecha Wałęsy - były prezydent stracił ulicę swojego imienia w San Francisco
Zaloguj się
 • kochambolka

  Oceniono 1 raz 1

  A za co była nadana nazwa ulicy "im. bolka"? - jaki % POLSKI bolek przekazał i komu w San Francisco? bolek obstawiony SB kami jeździ na tzw. "wykłady" i odbiera dla siebie prowizje od przehandlowania POLSKI..!

 • blski

  Oceniono 1 raz -1

  Zylem w czasach gdy zmieniano nazwy ulic, miast w zaleznosci od politycznych wiatrow.
  W naszej dzielnicy przemianowano glowny plac na Komuny Paryskiej, nie przypuszczam zebysmy mieli cos przeciwko Francuskiej Rewolucji ale nikt z mieszkancow nie uzywal tej nowej nazwy. Byl to tez sposob na odroznienie tubylcow od przyjezdnych.

 • Takii Osraki

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby tak -pomarzyć- w Polsce: zniknęły by dziesiątki tysięcy ulic Jana Pawła... Który to, choćby tylko z racji zajmowanego urzędu, aktywnym preferencjom homoseksualistów równości wobec Boga odmawiał

 • marceli_zg

  Oceniono 5 razy -1

  Aż strach pomyśleć jakie mają dyscypliny na tych igrzyskach.
  A nagrody:
  1 miejsce - zakażenie HIV,
  2 miejsce - rozerwanie ściany odbytu,
  3 miejsce - zapalenie wątroby typu A.
  miejsca 4-10, nagrody pocieszenia - opryszczka.

 • grzes111

  Oceniono 2 razy 0

  To jest właśnie przejaw tolerancji w wykonaniu pewnych (rzekomo bardzo tolerancyjnych) środowisk.

 • magnusg

  Oceniono 3 razy 1

  19%pederastow w USA ma juz HIV-co piaty.Moga wiec zmienic nazwe na HIV Street.

 • mareklacki

  Oceniono 4 razy -2

  Lech Wałęsa niczego takiego nie powiedział. Dziennikarz wcisnął mu to w usta.

 • genocidezionism

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo dobrze bo jest to uliczka w S.F. obok Placu Pederastów a przecież Wałęsa pederastą nie jest.Uprawianie seksu analnego czy to z kobietą , mężczyzną czy kozą owcą , krową przestępstwem nie jest i być nie może . A ci co srają na siebie i sikają czy idą do więzienia?.Dlaczego Wałęsa nietolerancyjny jest. Przez płot czy mur skakać nie wolno bo od tego jest brama a on przeskoczył i jeszcze się tym chwali hipokryta.

 • red.kris

  Oceniono 3 razy 3

  to niesprawiedliwe ;))))))))))), nikt tak, jak Lech Walesa ni9e właził ;;;;;))))) w dupę klechommmmmm ROTFL. A na zmyłę nosi MB w klapie LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX