Korwin-Mikke ma kolejnego posła w Sejmie. To były polityk PiS

28.07.2014 17:34
Poseł Jarosław Jagiełło

Poseł Jarosław Jagiełło (MARCIN STĘPIEŃ)

Poseł Jarosław Jagiełło został drugim posłem Kongresu Nowej Prawicy - ustaliła Gazeta.pl. Informację potwierdziła nam Anna Karbowska z KNP. - Pan poseł złożył już pisemną deklarację - powiedziała.
Partia Korwin-Mikkego ma więc w Sejmie już dwóch posłów - pierwszym był Przemysław Wipler. Poseł Jagiełło jest w Sejmie od 2005 roku. Wcześniej był działaczem AWS i PiS.

Pierwszym posłem KNP został kilka miesięcy temu Przemysław Wipler. Obaj są niezrzeszeni, gdyż do utworzenia koła parlamentarnego potrzeba trzech posłów.

Anna Karbowska z Kongresu Nowej Prawicy nie zdradza, z czyjej inicjatywy rozpoczęły się rozmowy o współpracy z posłem Jagiełło. Wygląda jednak na to, że decyzja o przystąpieniu polityka do KNP, była dosyć niespodziewana. - Właśnie się dowiedziałam, nie zaplanowaliśmy jeszcze żadnej konferencji w tej sprawie - przyznała w rozmowie z Gazeta.pl.

Transfer potwierdził na Facebooku także Korwin-Mikke: "Do KNP wstąpił Jarosław Jagiełło (Łódź, do tej pory niezależny). Jagiełło wszedł z listy PiS (z XIII m.), wystąpił z tej partii niemal od razu, głosował samodzielnie" - napisał lider KNP.

Z samym posłem Jagiełło nie udało nam się skontaktować.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Komentarze (143)
Zaloguj się
 • odyn777

  Oceniono 498 razy 398

  Poseł Jagiełło dostałby w Łodzi słabe miejsce na liście PiS. Więc wykonał skok do szalupy Korwina. Naturalnie zrobił to dla dobra Polski ;-)

 • chateau

  Oceniono 394 razy 296

  Czyli dynastia Korwinów będzie współpracować z Jagiellonami?
  Przecież krul jest tylko jeden.

 • vomitorium1

  Oceniono 315 razy 177

  to wipler
  nie będzie już pił do lusterka

 • ar.co

  Oceniono 240 razy 144

  Jakoś ta pisuarowa "jedność prawicy" długo nie trwała. Tu Tomaszewski, tam Jagiełło....

 • jaklucz

  Oceniono 286 razy 106

  Widzę, że Korwin inwestuje w odrzuty od Jarosława Gomułki. Budowania kapitalizmu rękami narodowych socjalistów z kolankami wytartymi od polerowania kościelnych krucht to musi być fajne zajęcie. Dziadzio Januszek skończył zanim zaczął.

 • dominik.olsztyn

  Oceniono 173 razy 101

  Wreszcie bedzie mial kto Wiplera do domu ostawiac.

 • schuja

  Oceniono 155 razy 99

  Pan poseł liczy na to, że elektorat Korwina w następnych wyborach zagłosuje na kogoś co dopiero był w socjalistycznym PiS-ie?

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 119 razy 85

  Kwestia czasu, jak na KaNaPie spocznie dvpa Janka Tomaszewskiego, zobaczycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje