Papież zrobił niespodziankę watykańskim pracownikom. Zjadł obiad w ich stołówce [ZDJĘCIA]

Franciszek podczas niespodziewanej wizyty w watykańskiej stołówce. Papież zjadł obiad z szeregowymi pracownikami Watykanu, wywołując falę pozytywnych komentarzy mediów i - oczywiście - zaskoczenie towarzyszy posiłku

Franciszek podczas niespodziewanej wizyty w watykańskiej stołówce. Papież zjadł obiad z szeregowymi pracownikami Watykanu, wywołując falę pozytywnych komentarzy mediów i - oczywiście - zaskoczenie towarzyszy posiłku (fot. Osservatore Romano/Reuters)

Makaron i ryba - taki prosty obiad zamówił papież Franciszek. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że posiłek zjadł w towarzystwie szeregowych pracowników Watykanu, w ich służbowej stołówce.
Papież Franciszek zaskoczył dziś pracowników centrum przemysłowego w Watykanie. W porze obiadowej pojawił się w ich stołówce, jak każdy stanął w kolejce z tacą, zapłacił i usiadł przy jednym ze stołów. Posiłek - makaron i białego morszczuka - zjadł w towarzystwie dwunastu zdumionych jego obecnością pracowników - informuje serwis roma.repubblica.it.

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE I ZOBACZ GALERIĘ >>>


- Papież zachowywał się zwyczajnie, jak najskromniejszy z pracowników - wspomina to wydarzenie kucharz Franco Paini. - To było zupełne zaskoczenie, jak grom z jasnego nieba - mówi. Paini dodaje, że papież Franciszek uprzejmie witał się z pracownikami, pytał ich o samopoczucie, pracę i prawił im komplementy.- Zrobił sobie z nami zdjęcia i po mniej więcej godzinie wyszedł - mówi kucharz.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
 • Papież Franciszek zatrzymał samochód, by pobłogosławić niepełnosprawną Papież Franciszek zatrzymał samochód, by pobłogosławić niepełnosprawną dziewczynkę [WIDEO]
Komentarze (438)
Papież zrobił niespodziankę watykańskim pracownikom. Zjadł obiad w ich stołówce [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • zzz.zzzz

  0

  Na głównej "wziął rybę", ale nie napisali jak: od tylca, na pająka czy jeszcze inaczej... :-)

 • Dorota Sowa

  0

  Szkoda, że tak rzadko. Powinien częściej tam chodzić, a dowiedziałby się, jakimi problemami żyją na co dzień ludzie. Może w końcu zrozumiałby, że to co gada na kazaniach, ma się nijak do życia prostych i utyranych ludzi, zniewalonych "wolnością sumienia". Bo przecież wszystko co powie wielebny na kazaniu daje wolność, a prawo konstytucyjne zniewala. Idiotyzm.

 • asenata.1

  0

  ma dobrego pijarowca

 • titta

  0

  Najsmutniejsze jest to, ze (jesli powolac sie na biblie) to powinna byc norma, a nie wydarzenie wywolujace sensacje.
  Szacunek dla Franciszka, ze potrafi byc normalny.

 • bzyk_origo

  0

  Powinien jeszcze jak "swiety JP2" pocalowac posadzke oraz lapka pomachac. A tak na marginesie to JP2 nie lubil bez potrzeby wysluchiwac co w trawie piszczy.

 • kichchi

  Oceniono 2 razy 0

  chociaż sie przywitał ? czy wszedł jak świnia do obory

 • mantresa

  Oceniono 4 razy 2

  A te pieniądze, którymi zapłacił za obiad, to pewnie zarobił poprzedniego dnia w fabryce.. Prawda?

 • m.arco

  0

  W końcu jest sługą sług Bożych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje