Grażyna Błęcka-Kolska miała wypadek samochodowy. W wyniku obrażeń zginęła jej córka - Zuzanna

25.07.2014 10:59
Aktorka Grażyna Błęcka-Kolska

Aktorka Grażyna Błęcka-Kolska (Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta)

Do wypadku doszło gdy Grażyna Błęcka-Kolska jechała wraz z córką Zuzanną na otwarcie festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Samochód aktorki uderzył w latarnię i przewrócił się na bok. Dziewczyna odniosła bardzo poważne obrażenia i zmarła po przewiezieniu do szpitala.
Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 15 na ul. Sobieskiego we Wrocławiu. - Samochód przewrócił się na bok. Jechały nim trzy kobiety. Najmłodsza z nich, 23-letnia Zuzanna, mimo natychmiastowej pomocy zmarła po przewiezieniu do szpitala - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

- Nie wiemy jeszcze, jakie były przyczyny wypadku; na pewno padał deszcz i było ślisko. Kierująca 52-latka (właśnie w takim wieku jest Błęcka-Kolska - przyp. red.) straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w latarnię - relacjonuje Petrykowski. - Osoba kierująca pojazdem była trzeźwa. Sprawą zajmie się prokuratura. Zostaną powołani biegli - dodaje rzecznik.

Zuzanna zmarła na stole operacyjnym

Ofiary wypadku przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Córka Błęckiej-Kolskiej trafiła na oddział ratunkowy. Przeszła poważną operację. - Obrażenia jednak były bardzo ciężkie i pacjentka zmarła na stole operacyjnym - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Agnieszka Czajkowska, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. - Żadnych obrażeń nie odniosła jednak Grażyna Błęcka-Kolska - swoje wcześniejsze słowa o poważnych obrażeniach aktorki prostuje teraz rzecznik szpitala.

Według policji obrażenia odniosła jeszcze 64-latka. Nie wymagała ona jednak hospitalizacji - lekarze opatrzyli tylko złamaną rękę i wypuścili ją do domu.

Błęcka-Kolska zagrała w kultowym filmie "Kogel-mogel"

Zmarła 23-letnia Zuzanna, to córka Grażyny Błęckiej-Kolska i reżysera Jana Jakuba Kolskiego. - Przyjechała do mamy z Londynu, gdzie mieszkała i studiowała. Obie bardzo się cieszyły na to, że razem spędzą czas na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty - mówi nam znajomy rodziny.

Grażyna Błęcka-Kolska jest aktorką filmową i teatralną. Kultowa jest już jej rola Kasi Solskiej w filmie "Kogel-mogel". Grała też w takich filmach byłego męża jak "Jańcio Wodnik" czy "Historia kina w Popielawach".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Komentarze (242)
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 853 razy 819

  -:(. Jaka podła informacja w taki piękny dzień jak piątek. Pani Grażyno tryzmamy kciuki za powrót do zdrowia i wielkie wyrazy współczucia z powodu śmierci córki. Żadne słowa nie ukoją Pani bólu.

 • woodz_311

  Oceniono 603 razy 587

  To bardzo przykra wiadomość. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

 • dickers

  Oceniono 221 razy 219

  Chwila, moment i nas nie ma...banalne ale tak właśnie jest, nie lubię takich wiadomości, wyrazy współczucia.

 • neyaneyaneya

  Oceniono 258 razy 208

  Nie wiem czy życzyć jej powrotu do zdrowia. Po odzyskaniu przytomności dowie się, że straciła dziecko. Dla rodzica to gorsze niż śmierć :(

 • gozal

  Oceniono 161 razy 149

  bardzo współczuję. życzę szybkiego powrotu do zdrowia. jednak najgorsze jest to, że kiedy aktorka się ocknie, już nigdy nie będzie przy niej ukochanej córki. niewyobrażalny ból, jeden z najgorszych rodzajów cierpień pod słońcem, stracić dziecko...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje