Nowy sondaż GfK Polonia: Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę. 14 punktów różnicy

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wedle najnowszego sondażu wyborczego GfK Polonia PiS może liczyć na poparcie 42 proc. Polaków. Na Platformę głosować chce zaś jedynie 28 proc. wyborców. Gdyby wybory odbyły się w lipcu, do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD, PSL i Nowa Prawica.
Wedle najnowszego badania GfK Polonia obie prowadzące w sondażu partie zanotowały względem minionego miesiąca duży skok poparcia: PiS zyskał prawie 5,6 proc. osiągając wynik 42,4 proc., podczas gdy PO straciła aż 12 punktów i dziś popierana jest tylko przez 27,7 proc. respondentów.

Kolejne miejsca w wyścigu o miejsce w Sejmie zajęły SLD (9,6 proc.), PSL (5,9 proc.) oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (5,4 proc.). Do parlamentu nie dostałby się zaś Twój Ruch, na który chce głosować tylko 2,2 proc. ankietowanych, a także Solidarna Polska (1,3 proc.) oraz Polska Razem Jarosława Gowina, popierana przez 1,1 proc. badanych (warto jednak pamiętać, że badanie przeprowadzono jeszcze przed porozumieniem PiS, SP i PRJG).Wedle GfK Polonia gotowość pójścia do urn deklaruje obecnie 46 proc. Polaków. 48 proc. na wybory się nie wybiera, a 6 proc. jest niezdecydowana. Badanie przeprowadzono w dniach 10-13 lipca 2014 r. "na podstawie reprezentatywnej imiennej próby pełnoletnich Polaków wylosowanej z bazy PESEL". Próba wynosiła 1020 osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Komentarze (1090)
Nowy sondaż GfK Polonia: Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę. 14 punktów różnicy
Zaloguj się
 • gwmacie

  0

  No cóż, na szczęście to nieodwracalna prehistoria... Ale dla świętego spokoju i dla przewietrzenia klimatu, może dać Kaczyńskiemu porządzić? Tak do śmierci, czyli do 23 marca 2015 roku?

 • maria18

  0

  Nie daj Bóg aby pisowcy rządzili krajem!!!

 • j.w23

  Oceniono 1 raz 1

  Zwykłe bzdury. Do końca życia będę głosował na PO byle tych baranów nie dopuścić do władzy.

 • e.wal

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba się komuś coś porąbało bo w opisie powyżej te same wyniki były odwrotnie napisane.
  Więc jaka jest prawda?

 • czesarna

  Oceniono 1 raz 1

  Najnowszy sondaż! Tak, najnowszy taki - z lipca. Warto czytać datę przygotowanej publikacji. Sondaż z lipca, a jutro prezes wyrusza na swoją "wojenkę marszową". Zagrano mu dla otuchy. Niech ma, niech się mały prezes cieszy, Jutro będzie marszu dzień!

 • erg_samowzbudnik

  0

  Marzenia podobno nic nie kosztują .

 • wielebnyelvis

  0

  Autor zapomniał dodać ze badania wykonano na zamówienie pisu po urodzinach radia maryja wśród uczestników.

 • nigdy_nie

  0

  Bez kozery napisze pissssssssss 94%

 • cynik24pl

  0

  Jak to manipulacja wychodzi na jaw. Prezesunio na pewno zadowolony, jak nigdy. Zawsze lubił, jak mu kadzono. No cóż. Tak jego natura - spiskować, intrygować i słuchać pochlebstw swoich pretorian. A jakie oni przy tym lody kręcą, to mu się w głowie nie mieści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje