Rosja "nie zamierza rezygnować" z organizacji imprez związanych z Rokiem Rosji w Polsce

24.07.2014 17:46
Flagi Rosji i Polski

Flagi Rosji i Polski (Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta)

- Rosyjskie MSZ wciąż uważa za ważne umacnianie związków kulturalnych z Polską mimo decyzji Warszawy o odwołaniu obchodów Roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce - powiadomił w rzecznik rosyjskiego resortu dyplomacji Aleksandr Łukaszewicz.
Rzecznik zaznaczył, że Rosja "nie zamierza rezygnować z organizacji w Polsce tradycyjnych festiwali, wystaw i innych projektów, które wywołują duże zainteresowanie polskiej publiczności".

Łukaszewicz powiedział, że Rosja na razie nie otrzymała od Polski informacji o odwołaniu tych krzyżujących się imprez. Przypomniał, że ich organizacja "była pomyślana jako wielka wspólna akcja, sprzyjająca dalszemu zbliżeniu i poprawie stosunków między narodami rosyjskim i polskim, jako ważne wydarzenie, które pozwala postawić stosunki dwustronne na jakościowo nowym poziomie i dokonać postępu na drodze do przezwyciężenia wciąż utrzymujących się stereotypów".

- Jeśli polskie władze dokonały swego negatywnego wyboru w tej kwestii, to dalsze komentarze tu są zbędne - dodał Łukaszewicz.

Odwołanie Roku Rosji w Polsce

O odwołaniu decyzją Rady Ministrów RP zaplanowanych na rok 2015 obchodów Roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce poinformowała wczoraj rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zaznaczyła, że w obecnej sytuacji politycznej, tego, co dzieje się na Ukrainie i wobec zestrzelenia samolotu niemożliwe jest przeprowadzenie i dobra organizacja Roku Polskiego w Rosji. Według niej decyzja ta oznacza również zawieszenie obchodów Roku Rosji w Polsce.

Zobacz także
Komentarze (157)
Rosja "nie zamierza rezygnować" z organizacji imprez związanych z Rokiem Rosji w Polsce
Zaloguj się
 • an_konta

  Oceniono 5 razy 1

  Niech rosyjski rok zorganizują w Kazachstanie... dzięki Stalinowi tam też jest dużo Polaków!!!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 6 razy -2

  << Rosja "nie zamierza rezygnować z organizacji w Polsce tradycyjnych [...] innych projektów, >>

  W ramach tych tradycyjnych projektow szykowana jest nowa Wanda Wasilewska i drukowany w MaSSkwie Manifest Lipcowy-bis ?

 • mistral31

  Oceniono 7 razy 1

  Putin to mały Hitler. Tylko dać mu szansę. Na szczęście rosja (tak, pisana z MAŁEJ litery) jest słaba gospodarczo i można ją powstrzymać.

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy -3

  No i niech u siebie robią sobie rok Rosji w Polsce.

 • korcia2000

  Oceniono 9 razy 1

  Upolitycznianie kultury to była specjalność komunistów. Jak widać nasi politycy i niektórzy działacze kulturalni byli pojętnymi uczniami.....

 • benek_z_watykanu

  Oceniono 8 razy -4

  "Organizacja balangi "była pomyślana jako wielka wspólna akcja, sprzyjająca dalszemu zbliżeniu i poprawie stosunków między narodami rosyjskim i polskim...."

  - - - - - Sprzyjajaca dalszemu zblizeniu i poprawie stosunkow?????!!!!!!!!!! Qu... zesz wasza ruska swoloczy! Przez wieki zescie nas dymali,okradali,wykorzystywali itd...Høj wam teraz w te zasrane odbyty - my Polacy nie mamy zwyczajnie ochoty cokolwiek poprawiac! To wy gnidy powinniscie NAS na kolanach przepraszac!

  "Dokonać postępu na drodze do przezwyciężenia wciąż utrzymujących się stereotypów".

  - - - - Jakiego postepu przezwyciezenia stereotypow?! Ze jestescie bandyci,zlodzieje,podjudzacze,oszusci i wyprane z jakich kolwiek uczuc obsrane GNIDY!!!!! Sami zescie przez setki wiekow na to "uczciwie" zapracowali!!!!

  A teraz spier.dalajcie ze swoimi festynami i wozami kolorowymi na Krym ktory tez zostal ukradziony SUWERENNEMU PANSTWU ktoremu podobno zescie gwarantowali nienaruszalnosc terytorialna! Lapy won od naszej Polski i zeby wam wreszcie ta rupa naftowa w gardle kolkiem stanela,a gaz z dupy poszedl!!!!!

 • balcerek_jozef

  Oceniono 5 razy -1

  Prowokacja?

 • m2rket

  Oceniono 15 razy 7

  jesli ci cyrkowcy beda w polsce zachwalac polityke putina to ciezko bedzie zapewnic im bezpieczenstwo a wtedy dla kacapii wielkiej stanie sie jasne ze polska tez jest wladana przez banderowcow. wiedza co robia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje