Rosja "nie zamierza rezygnować" z organizacji imprez związanych z Rokiem Rosji w Polsce

24.07.2014 17:46
Flagi Rosji i Polski

Flagi Rosji i Polski (Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta)

- Rosyjskie MSZ wciąż uważa za ważne umacnianie związków kulturalnych z Polską mimo decyzji Warszawy o odwołaniu obchodów Roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce - powiadomił w rzecznik rosyjskiego resortu dyplomacji Aleksandr Łukaszewicz.
Rzecznik zaznaczył, że Rosja "nie zamierza rezygnować z organizacji w Polsce tradycyjnych festiwali, wystaw i innych projektów, które wywołują duże zainteresowanie polskiej publiczności".

Łukaszewicz powiedział, że Rosja na razie nie otrzymała od Polski informacji o odwołaniu tych krzyżujących się imprez. Przypomniał, że ich organizacja "była pomyślana jako wielka wspólna akcja, sprzyjająca dalszemu zbliżeniu i poprawie stosunków między narodami rosyjskim i polskim, jako ważne wydarzenie, które pozwala postawić stosunki dwustronne na jakościowo nowym poziomie i dokonać postępu na drodze do przezwyciężenia wciąż utrzymujących się stereotypów".

- Jeśli polskie władze dokonały swego negatywnego wyboru w tej kwestii, to dalsze komentarze tu są zbędne - dodał Łukaszewicz.

Odwołanie Roku Rosji w Polsce

O odwołaniu decyzją Rady Ministrów RP zaplanowanych na rok 2015 obchodów Roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce poinformowała wczoraj rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zaznaczyła, że w obecnej sytuacji politycznej, tego, co dzieje się na Ukrainie i wobec zestrzelenia samolotu niemożliwe jest przeprowadzenie i dobra organizacja Roku Polskiego w Rosji. Według niej decyzja ta oznacza również zawieszenie obchodów Roku Rosji w Polsce.

Zobacz także
Komentarze (157)
Zaloguj się
 • inwestor_ltd

  Oceniono 325 razy 161

  Związki "kulturowe" Rosji i Polski.

  - Zabory
  - Zsyłki na Syberię
  - Agresja podczas II WŚ
  - Ludobójstwo polskich jeńców wojennych i cywilów w Miednoje, Katyniu i innych miejscach "kultury"
  - Pół wieku twardej okupacji

 • antirussia81

  Oceniono 141 razy 57

  O frekwencję nie muszą się martwić. Muszka Mikke na pewno poprowadzi wszystkie swoje kuce na imprezy organizowane przez ruską ambasadę. Kuce będą czytać Puszkina, a Muszka Mikke będzie w tym czasie wtranżalać kawior i zapijać Smirnoffem.

 • ar.co

  Oceniono 121 razy 55

  Jak w '43 Stalinowi przestał się podobać polski rząd (bo ciągle dopytywał się o jakichś tam polskich oficerów, o których wszyscy wiedzieli, że uciekli do Mandżurii), to zorganizował sobie własny polski rząd. Teraz chyba Putin "zorganizuje" sobie własną Polskę, w której będzie mógł sobie urządzać wiele "tradycyjnych festiwali, wystaw i innych projektów, które wywołują duże zainteresowanie polskiej publiczności".

 • parasema

  Oceniono 162 razy 50

  Aha. Czyli ruskie planują u nas przemarsz dywizji pancernych krokiem tanecznym, balet dywizjonu bombowców i artystyczny pokaz pacyfikacji ludności cywilnej. Myślę, że lepiej urządzić im widowisko typu "Światło i CyklonB" na powitanie.

 • pepe_papa

  Oceniono 114 razy 42

  Od strony kultury to RoSSja ma dużo do zaoferowania: cykl imprez na temat gwałtów, wypędzeń, grabieży, mordowania przedstawicieli inteligencji poprzez strzał w potylicę, polityczną indoktrynację i tym podobne.

 • pepe_papa

  Oceniono 79 razy 25

  HAHAHA! Nie zamierza rezygnować. To tu, to tam, zrobią sobie "imprezki" przy pomocy kilku małych desantów zielonych ludzików. Podszkolili się na Krymie więc mogą teraz rozszerzyć pole zainteresowań.

 • mrruwrrgrr

  Oceniono 103 razy 21

  ale, ale - posluchaj dupku posluchaj; my was tu kacapskie scierwa nie chcemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje