Terlikowski ma przeprosić Alicję Tysiąc. "Wyrok wykonam"

Sąd apelacyjny uznał, że Tomasz Terlikowski musi przeprosić Alicję Tysiąc za porównanie jej do Adolfa Eichmanna. Prawicowy publicysta nie musi jednak płacić odszkodowania, którego domagała się Tysiąc.
Sąd podtrzymał tym samym wyrok skazujący Terlikowskiego. Publicysta nie musi jednak płacić odszkodowania w wysokości 10 tys. zł zasądzonego w pierwszej instancji.

A chodzi o sprawę jeszcze z 2013 roku - to wtedy naczelny Fronda.pl przegrał proces z Alicją Tysiąc - naruszył "dobre imię i godność osoby ludzkiej", stwierdzając, że kobieta chciała zabić swoje dziecko (lekarze odmówili Tysiąc aborcji, pomimo że poród mógł zagrozić utratą jej wzroku - co się faktycznie wydarzyło).

Sąd apelacyjny teraz jednak złagodził wyrok - Terlikowski musi jedynie przeprosić Tysiąc.

Punkt widzenia zależy od...

Pomimo że Terlikowski faktycznie przegrał z Tysiąc i musi ją przeprosić za porównanie jej do Adolfa Eichmanna, sam Terlikowski odebrał wyrok jak sukces. "Deo Gratias!!! Matka Boża Kalwaryjska i sługa Boży Wenanty Katarzyniec, a także modlitwa Was wszystkich - za którą dziękuję - przyniosły skutki. Sąd Apelacyjny uznał, że Alicji Tysiąc nie należy się odszkodowanie za moje wypowiedzi" - napisał szef Fronda.pl na swoim profilu na Facebooku.

"Miałem prawo ostro i jednoznacznie określać aborcję zabójstwem, a jedyne, za co powinienem przeprosić na łamach Salonu 24, to reductio ad Hitlerum, czyli przywołanie Eichmanna. I choć nie do końca zgadzam się z tym ostatnim, to jako że wyrok jest prawomocny, to oczywiście, gdy otrzymam jego pisemne uzasadnienie i dokładne zasady przeprosin, to go wykonam" - napisał Terlikowski.

Więcej o:
Komentarze (34)
Terlikowski ma przeprosić Alicję Tysiąc. "Wyrok wykonam"
Zaloguj się
 • sharn1

  Oceniono 2 razy 0

  Biedne dziecko tej kobity. Przez całe zycie będzie musiało życ z faktem, ze matka chciała je rozszarpać i spuscic w kiblu.

 • tajemniczydonpedro

  Oceniono 9 razy 7

  Terlikowski - publicysta??? Raczej zakłamany propagandysta, jak większość zresztą. Tyle, że prawacki.

 • stachkaz47

  Oceniono 7 razy 5

  Z was się śmieje ta KREATURA.

 • stachkaz47

  Oceniono 5 razy 5

  Chwała Bogu że zło nie zostało ukarane jak należy.
  Chwalmy Matkę Bożą i sługę Wenanta Katarzyńca za to ze katotalib nie dostał kary
  do płacenia za krzywdy wyrządzone.
  Deo gratias- Terlikowski pójdzie do nieba.Jest "prawie czysty"

 • tuchajbeju

  Oceniono 6 razy 6

  i słusznie się cieszy. Wygrał sprawę na tyle na ile wygrac mógł. Sąd nie mógł nie nakazać przeprosin ( bo umożliwiłby Pani Tysiąc skuteczne zaskarżenie wyroku ) ale pozbawił wyrok jakiejkolwiek wartości. Bo tylko kara pieniężna zabolałaby tego suk..na. A przepraszać to sobie może i tysiąc razy, wisi mu to.

 • micki11

  Oceniono 7 razy 7

  Terlikowski, prostaku, może coś powiesz o kxiędzu profesorze z Wrocławia , któremu udowodniono ojcostwo 4 letniego syna. Nie dochował ślubów czystości. U kapelana wojskowego natomiast było przesxukanie za ..... sztabkami złota. Czy ten patafian chciał je zabrać do nieba i dać jego bogu ? To ten wasz bóg nie może sobie stworzyć tyle złota aby mu starczyło tylko twoi poplecxnicy muszą je zanierać z ziemi ?

 • ryllaa

  Oceniono 15 razy 15

  Katole to jednak bydlaki! T. jest tego przykładem!

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 8

  " ... gdy otrzymam jego pisemne uzasadnienie i dokładne zasady przeprosin, to go wykonam""
  a potem
  pokażę język i się pomodlę

 • biber

  Oceniono 12 razy 10

  Nie przeprosi. Klauzula (braku) sumienia mu niepozwoli :-\

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX