Separatystycznym batalionem Wostok dowodził były dowódca ukraińskiego specnazu

Po rozbiciu przez Ukraińców sił separatystycznego batalionu Wostok w okolicach Ługańska przy życiu pozostał tylko jego dowódca i siedmiu jego najbliższych współpracowników, którzy zostali aresztowani. Okazało się, że batalionem dowodził były szef Alfy - specjalnego oddziału ukraińskiego kontrwywiadu. O sprawie informuje Kanał 5.
Ukraiński batalion Ajdar prowadzący ofensywę w ramach operacji antyterrorystycznej w okolicach Ługańska praktycznie całkowicie zlikwidował działający tam separatystyczny batalion Wostok. Przeżył tylko dowódca i siedmiu jego najbliższych współpracowników - podaje Kanał 5, powołując się na wpis na Facebooku dziennikarza Wsewołoda Filimonenki.

"Dowódcą batalionu Wostok okazał się były dowódca specnazu SBU Alfa (wkrótce wszyscy poznają jego nazwisko)" - cytują jego notkę.

Alfa to specjalna jednostka antyterrorystyczna podlegająca Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy. W jej szeregach działają oficerowie, którzy mają doświadczenie w zagranicznych operacjach specjalnych, m.in. z Iraku, Afganistanu czy byłej Jugosławii. W czasie pacyfikacji Majdanu 18-20 lutego funkcjonariusze Alfy mieli strzelać do manifestujących. W związku z tym po zmianie władzy oddziały zostały zreorganizowane, a część oficerów zwolniono. Kolejne reorganizacje prowadzono już podczas operacji antyterrorystycznej - z oddziału usuwano funkcjonariuszy, którzy odmawiali brania udziału w walkach.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (118)
Separatystycznym batalionem Wostok dowodził były dowódca ukraińskiego specnazu
Zaloguj się
 • Weronika Sawiczka

  0

  Ludzie czują się podekscytowani, aby wyciągnąć wnioski kochają. Czy planujesz wziąć udział nauczania poprawić? dołączyć Preply tutaj z oferty pracy DLA Nauczyciela ukraińskiego Warszawa

 • delikatnaq

  0

  Chcesz wiedzieć gdzie jest właśnie twój były? Sprawdź tu: qr.net/FzDG i namierz dowolny numer. Wystarczy podać numer i po chwili na mapie zaczyna mrugać miejsce w którym jest telefon! Na serio działa! Zobaczcie sami!

 • gen_flaszka

  Oceniono 1 raz -1

  karmicie nas idiotycznymi "newsami" powołując się na wpis na Facebooku dziennikarza Wsewołoda Filimonenki. czy wy zescie zidiocieli kompletnie ? a moze dostajecie orgazmu po przeczytaniu takich bzdur ?

 • marl57

  Oceniono 10 razy 6

  czyli możemy mieć wkrótce uroczyste rozstrzelanie,
  to za zdradę Narodu Ukraińskiego...
  Bo chybat tak winien brzmiec zarzut
  podczas ktrótkiego posiedzenia Sądu w tej sprawie : /

 • 1234qwerty

  Oceniono 6 razy -4

  No i znowu ten wstrętny Putin winien.

 • vidi12

  Oceniono 17 razy -7

  Nie separatyści - tylko bohaterscy patrioci ze Wschodniej Ukrainy a właściwie z Noworosji !!!

 • endgame222

  Oceniono 15 razy -1

  Biedni "dziennikarze" gazwybu. Tyle się nawciskali lemingom kitu, że z juntą we wschodniej Ukrainie walczą najemnicy z Rosji, a tu się okazuje, że dowódcą był Ukrainiec, w dodatku polskiego pochodzenia?

  I jak tu żyć?

 • krawat23

  Oceniono 7 razy 1

  " W czasie pacyfikacji Majdanu 18-20 lutego funkcjonariusze Alfy mieli strzelać do manifestujących. W związku z tym po zmianie władzy oddziały zostały zreorganizowane, a część oficerów zwolniono."
  Prosze przeczytac uwaznie te zdania i zgodzic sie , że sa bezsensowne.
  Jestem zaskoczony dobrocia Kijowa. Faceci strzelali i zabijali i za to zostali zwolnieni z pracy.
  Oczywiscie przez gardlo Kijowa nie moze przejsc wyjasnienie, że Alfa nie miała z tymi morderstwami nic wspólnego. A kto miał? Ja nie wiem, moze zapytac pana Porubija?

  Nie, nie - przeciez on nie ma czasu, jest waznym urzednikiem u Paruszenki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX