Sekielski: Nie sprzeciwiajmy się pobieraniu narządów od zmarłych. Serce i nerki nie są potrzebne w trumnie

- Nie sprzeciwiajmy się pobieraniu narządów od osób zmarłych. To może być trudne, ale zdrowe serce, nerki i wątroba nie są nikomu potrzebne w trumnie. Mogą przydać się tu i dać komuś drugie życie - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski, komentując protesty przeciwko uznaniu śmierci nastolatka we Wrocławiu. Prowadzący apelował też do dziennikarzy o umiar w opisywaniu sprawy.
We Wrocławiu grupa nastolatków koczuje przy Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym. Nie godzą się ze śmiercią kolegi, 17-letniego Kamila. Chłopak tydzień temu trafił do szpitala po wypadku samochodowym. Odniósł w nim poważne obrażenia. Lekarze chcieli odłączyć go od respiratora po tym, jak orzekli śmierć mózgową, ale na to nie zgodziła się rodzina. Serce chłopaka przestało bić wczoraj.

Prof. Łuków: To żerowanie na ludzkiej, rodzinnej tragedii >>>

- Apel do dziennikarzy o umiar w relacjonowaniu takich historii, szczególnie w stawianiu tez o rzekomej eutanazji, a nawet zabójstwie, żeby pobrać organy - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Zdarzały się przypadki, że medialne histerie wywoływane przez polityków odbijały się na liczbie przeprowadzonych transplantacji, co oznaczało dla konkretnych osób wyrok śmierci. My, dziennikarze, powinniśmy pamiętać, żeby w tak drażliwej sprawie zachować umiar - podkreślał dziennikarz.

- Nie sprzeciwiajmy się pobieraniu narządów od osób zmarłych. To może być trudne dla niektórych, ale wydaje się, że zdrowe serce, nerki i wątroba nie są nikomu potrzebne w trumnie. Mogą przydać się tu i dać komuś drugie życie - zakończył Sekielski.

Więcej o:
Komentarze (42)
Sekielski: Nie sprzeciwiajmy się pobieraniu narządów od zmarłych. Serce i nerki nie są potrzebne w trumnie
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Gdy chcesz w luksusach
  Za życia się pławić,
  To ciężko chorego
  Trza o śmierć przyprawić.

  Potem, tak jak każe
  " Medyczna kultura ",
  Wybrać z niego wszystko,
  Że zostanie skóra.

 • ja111q

  Oceniono 8 razy -2

  Ja nie jestem religijnym matołem,jak to raczyła fakiba podsumowac, i nawet kiedyś byłam jak najbardziej za oddawaniem narządów. Jenak taki proceder może prowadzic do wielu nadużyc. Można uratowac człowieka, ale lepiej dac mu umrzec,albo wręcz "dobic" i po sprawie. Tu jak wszędzie chodzi o kasę. A lekarzom nie wierzę,nie ufam.
  Podobnie jest ze szpikiem. Nie mówicie całej prawdy do końca. Medialnie to brzmi /pobranie szpiku/ jak zrobienie siusiu, ale jest też drugie dno i o tym się milczy.

 • rabbinhood

  Oceniono 4 razy 4

  Szlachetnie ze strony P.Sekielskiego. Mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że sam osobiście podpisał stosowne oświadczenie o zadysponowaniu swoimi organami, oraz ,że żyje w taki sposób, aby swoje organy mieć sprawne i w idealnym stanie, aby nie było dylematów czy nadają się do przeszczepu.

 • gdsta

  Oceniono 2 razy 0

  www.youtube.com/watch?v=EO4fKyS4Ibs LIVE! Vlog Jurka Owsiaka - nowości o Przystanku Woodstock. Start 12:00

 • rehman

  Oceniono 7 razy -3

  Ja i tak wolę iść do grobu z nerkami, sercem i wątrobą.

 • plorg

  Oceniono 13 razy -5

  W trumnie nic nie jest potrzebne, zatem należałoby wykorzystywać cenne białko np. jako paszę dla świń. Ze skór robić torebki albo abażury do lamp, z włosów materace. Kości można mielić i użyźniać pola. W ogóle po co zajmować miejsce na cmentarzu?

 • goran69

  Oceniono 8 razy 2

  najpierw trzeba wyprowadzić religię ze szkół, bo albo światopogląd naukowy albo religijny a że religijny bierze ostatnio górę to i mamy takie przypadki młodych oszołomów czekających na cud

 • poljack

  Oceniono 15 razy -9

  "Biznes" pobieraniu organów to wielka międzynarodowa organizacja pobierająca organy za lub bez zgody rodziny to miliardy dolarów na które MAFIA nie da zgody by wypaść z interesu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX