Chciał, by jego dzieci były najmłodszymi zdobywcami Mont Blanc. Porwała je lawina

15.07.2014 18:39
Patrick Sweeney z trudem uratował swoje dzieci przed lawiną

Patrick Sweeney z trudem uratował swoje dzieci przed lawiną (Fot. ABC News)

Amerykanin Patrick Sweeney chciał wraz z jedenastoletnią córką i młodszym o dwa lata synkiem zdobyć najwyższy szczyt Alp Mont Blanc. W osiągnięciu celu przeszkodziła im lawina, która porwała dzieci. Ostatecznie jednak nikomu nic się nie stało. - To o wiele lepsze niż żeby siedziały w domu, marnując czas na granie w Minecrafta, gry video albo siedzenie przed telewizorem - odpowiadał Sweeney swoim krytykom w ABC News.
Doświadczony alpinista z USA Patrick Sweeney planował wejść na Mont Blanc wraz ze swoimi dziećmi, z których młodsze miało zaledwie 9 lat. Sweeney, który w rozmowie z ABC News określa się mianem osoby "uzależnionej od adrenaliny", planował w ten sposób pobić aktualny rekord świata - jego młodszy syn P.J. miał szansę stać się najmłodszym człowiekiem, jaki zdobył ten szczyt.


ABC News | ABC Sports News

Powyżej 3 tys. metrów plany alpinisty pokrzyżowała lawina. Dramatyczny moment uchwyciła kamera zamontowana na kasku Sweeneya: śnieg porwał dzieci, ale na szczęście ojciec zdołał utrzymać się w miejscu.

"To lepsze niż siedzenie przed telewizorem"

- Usłyszałem najpierw krzyk P.J.-a, a później Shannon i jedyne, co zdążyłem pomyśleć, to że muszę mocno zahaczyć się czekanem, by się utrzymać - mówił Sweeney w rozmowie z ABC News. Ponieważ całą trójkę łączyła lina, dzieci nie zsunęły się bardzo daleko. Choć nikt nie ucierpiał, rodzina zrezygnowała z dalszej wspinaczki. Mimo że za jego nieodpowiedzialne zachowanie na Sweeneya spadła w sieci krytyka, on sam zdaje się nie żałować, że zabrał dzieci na tę wyprawę: - To o wiele lepsze niż żeby siedziały w domu, marnując czas na granie w Minecrafta, gry video albo siedzenie przed telewizorem - stwierdził Sweeney.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Zobacz także
Komentarze (116)
Zaloguj się
 • akjam-333

  Oceniono 327 razy 301

  Najważniejsze to spytać czy dzieciom się spodobało czy też wolą inne dyscypliny sportu?

 • starsza10

  Oceniono 341 razy 225

  Jeszcze jeden tatuś, który chce zaspokoić własne ambicje za wszelką cenę. Może dzieci zapamiętają i za jakieś 45 lat zmuszą go, mimo postępującej sklerozy i artrozy, do zdobycia Mont Blanc w charakterze najstarszego zdobywcy. Ciekawe, czy mu się uda pobić ten rekord.

 • mmmucha

  Oceniono 303 razy 195

  jedni zabierają dzieci w rejs dookoła świata, inni na Mont Blanc a jeszcze inni na zwiedzanie hipermarketów.

 • ignatz

  Oceniono 173 razy 165

  Mam wrażenie, że między graniem na kompie a wspinaczką za dziecięcia na Mont Blanc istnieją jakieś pośrednie stopnie aktywności...

 • kozomuflon

  Oceniono 287 razy 117

  Idiota. Po co tyle czekał, nie lepiej było wspinać się od razu z noworodkiem w chuście?

 • 45rtg

  Oceniono 321 razy 61

  Boszszsz, histerycy. Obsunięcie po śniegu ze skuteczną asekuracją i to wszystko. Pewnie rzeczywiście lepiej jakby te dzieci hodowały grube, amerykańskie d*pska przed telewizorami, co?

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 58 razy 54

  Podziw dla osób uprawiających sporty ekstremalne jest w porządku, ale robi się bardzo niefajny, kiedy prowadzi do usprawiedliwiania naprawdę idiotycznych zachowań i zapędzania się w sugerowaniu, że albo najmłodsi zdobywcy Mont Blanc, albo komputerowe grubasy, innego wyboru dla dzieci nie ma.

 • giles

  Oceniono 38 razy 28

  drodzy przyjaciele z abc news: mount blanc nie lezy w szwajcarskich alpach!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje