Passent: W Polsce najważniejszy jest konflikt kulturowy. Afera taśmowa minie, podziały pozostaną

Co jest w Polsce najważniejsze? "Konflikt kulturowy" - pisze Daniel Passent na blogu w serwisie "Polityki". Jego zdaniem afera taśmowa przeminie, a jej skutki łatwo można naprawić. "Natomiast konflikt kulturowy, coś na kształt wojny religijnej, to jest i będzie zjawisko trwałe".
"Gdyby mnie ktoś zapytał, co jest dziś w Polsce najważniejsze, tobym odpowiedział, że konflikt kulturowy" - pisze na blogu w serwisie "Polityki" Daniel Passent. "Tak, 'Golgota' ważniejsza jest niż 'afera podsłuchowa', afera minie, podziały kulturowe pozostaną" - wyjaśnia publicysta.

"Zaczęło się od Smoleńska i od krzyża"

Passent podkreśla, że nie zgadza się z lansowaną przez rząd tezą, że mimo wycieku taśm "nic się nie stało". "Nieprawda, wydarzyło się dużo zła. Ale demokracja działa, zło można zbadać i ukarać (choćby politycznie), gospodarka się rozwija, natomiast konflikt kulturowy, coś na kształt wojny religijnej, to jest i będzie zjawisko trwałe" - podkreśla.

Publicysta stawia tezę, że fundamentaliści religijni działają na korzyść władzy. Jak? Przysłaniając choćby aferę podsłuchową. "Przyczyniają się do pogłębienia podziałów i działają na rzecz Platformy jako instytucji gwarantującej normalność" - pisze. Ale zaczęło się wcześniej: "od Smoleńska i od krzyża wykorzystanego do polityki na Krakowskim Przedmieściu".

Cały wpis na stronach "Polityki" >>>

Więcej o:
Komentarze (21)
Passent: W Polsce najważniejszy jest konflikt kulturowy. Afera taśmowa minie, podziały pozostaną
Zaloguj się
 • tp70

  0

  Popatrzmy kto się kryje za "wojną kulturową", za "wojną religijną", CYWILNE główne OSOBY to Rydzyk, Kaczyński mający poparcie w starych biskupach.
  Istnieje JEDYNA w Polsce siła zdolna skutecznie przeciwstawić się społecznemu, politycznemu terrorowi ekstremistów katolickich JEST nią PLATFORMA OBYWATELSKA i osobiście Donald Tusk.
  Gdyby nie ich istnienie mielibyśmy katolicki szariat w Polsce, co by nas kulturowo i cywilizacyjnie cofnęło do XVIII wieku !!!

 • qual0play

  Oceniono 1 raz 1

  Krzyż wykorzystali do polityki ci którzy Go znieważali, którzy pluli i szczali do zniczy, non stop czynili obsceny!

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 2 razy 0

  Poniekad Zyd ma racje; walka toczy sie miedzy "judeochrzescijanstwem", a slowianofilstwem.

 • clarus2

  Oceniono 5 razy 3

  Konflikt kulturowy w Polsce trwa od czasu INWAZJI organizacji katolickiej wówczas z centralą w Rzymie, obecnie w Watykanie od 966r. Ta BAŁWOCHWALCZA organizacja, która SFAŁSZOWAŁA Dekalog ogłupia i podjudza ludność, ponieważ jest oparta przede wszystkim na KŁAMSTWIE.i robi wszystko, żeby nie była ZDEMASKOWANA.

 • plorg

  Oceniono 7 razy -1

  Tow. Passent bredzi jak zwykle: "Ale demokracja działa, zło można zbadać i ukarać"
  No i "najważniejsze" aby marksizm zwyciężył "fundamentalistów religijnych".

 • proteusz33

  Oceniono 6 razy 0

  Historia uczy że wszelkie podziały z biegiem lat zanikają a inne się rodzą
  Jeden podział był zawsze,od początku ludzkości i nigdy nie zaniknie
  To podział na tych którzy pracują i na tych na których inni pracują

 • jozek46

  Oceniono 9 razy -3

  Passent zapomniał o zdrajcach ,tajnych współpracownikach i złodziejach co okradli Polskę pod płaszczykiem Solidarności i okrągłego stołu,a Smoleńsk jest tylko zdradziecką konsekwencją.Ubolewam ,że tacy ludzie jak Passent nie znaleźli się w tym samolocie!!!

 • aghrra

  Oceniono 12 razy -4

  Macie racje towarzyszu ! Takie jak wy obce kulturowo naleciałości należy wydalać

 • rmr190

  Oceniono 16 razy -4

  Passent wyrasta na nowy autorytet Gazety Wyborczej....byly szpicel i tajny wspolpracownik SB...donosiciel...w sam raz autorytet dla lemingow...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX