Zmarło dziecko pacjentki prof. Chazana. "Sprawdziły się wszystkie rokowania, że w ogóle nie powinno się urodzić"

Prof. Bogdan Chazan

Prof. Bogdan Chazan (Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta)

- Informuję w imieniu mojej klientki, że dziecko, któremu "uratował życie" prof. Chazan, zmarło o godz. 20.35 - taką wiadomość stacji TVN przekazał w środę wieczorem pełnomocnik kobiety mecenas Marcin Dubieniecki. Wcześniej decyzję o odwołaniu lekarza ze stanowiska dyrektora szpitala św. Rodziny w Warszawie podjęła Hanna Gronkiewicz-Waltz.
- Dziecko było w bardzo ciężkim stanie. Sprawdziły się wszystkie rokowania, że w ogóle nie powinno się urodzić. Dziecko żyło od 30 czerwca. Zmarło w Szpitalu Bielańskim - potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl pełnomocnik pacjentki prof. Bogdana Chazana.

Rano decyzję o odwołaniu prof. Chazana podjęła prezydent Warszawy

Wcześniej Dubieniecki zapowiedział złożenie powództwa o zadośćuczynienie - solidarnie przeciwko szpitalowi i prof. Chazanowi. Pozew może wpłynąć w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Mecenas przypomniał też, że sprawę bada już prokuratura, a pracodawca prof. Bogdana Chazana, czyli prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, podjął decyzję o jego odwołaniu ze stanowiska dyrektora szpitala im. św. Rodziny.

- Będzie trzecie postępowanie - powództwo o zadośćuczynienie przeciwko szpitalowi i prof. Chazanowi solidarnie. Moja klientka już zapowiedziała jego złożenie. O kwocie zadośćuczynienia na ten moment nie chciałbym mówić. Myślę, że powództwo może wpłynąć w najbliższych dwóch tygodniach - powiedział w środę dziennikarzom.

Dubieniecki pytany o samopoczucie jego klientki, która składała w środę zeznania w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów, powiedział, że jest ona w ciężkim stanie psychicznym. - Jest w traumie spowodowanej urodzeniem dziecka, które przy tak licznych ciężkich uszkodzeniach ciała nie powinno się urodzić. Dziecko jest w bardzo ciężkim stanie, z pewnością umrze, to są tygodnie, może nawet dni - mówił rano.

Prof. Chazan - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił wykonania aborcji, mimo że były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też pacjentce - do czego zobowiązują go przepisy - innego lekarza lub placówki, gdzie można by wykonać zabieg.

O najtrudniejszych i najpiękniejszych momentach w pracy ginekologa przeczytaj w książce "Bez znieczulenia" >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
 • Prof. Zbigniew Mikołejko Prof. Mikołejko: Chazan jak na męczennika za wiarę całkiem nieźle sobie radzi
 • Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz podczas konferencji prasowej. Zwalnia prof. Bogdana Hazana, dyrektora szpitala przy ul. Madalińskiego Gronkiewicz-Waltz zwalnia prof. Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala na Madalińskiego
Komentarze (1203)
Zmarło dziecko pacjentki prof. Chazana. "Sprawdziły się wszystkie rokowania, że w ogóle nie powinno się urodzić"
Zaloguj się
 • finka1992

  Oceniono 1 raz 1

  Tak na serio!
  Po co usuwać na siłę chore dziecko, skoro matka wiedziała że dziecko jest chore i i tak umrze dlaczego chciała zabić je w sobie? Prof.Chazan dzięki swojemu sumieniu i uporowi uratował ją od popełnienia okropnej rzeczy która potem odbiłaby się na jej całym życiu i pozostałaby w psychice. Dzięki jego postępowaniu dziecko umarło naturalnie. Jak matka może mieć traumę po urodzeniu dziecka? Dlaczego dziecko nie miało się urodzić skoro matka z ojcem je poczęli i tym samym dali mu prawo do życia.
  Powiem na koniec, że świat zwariował! Ludzie zabijają dla wygody, urodziło się "Dziecko które nie powinno się urodzić" Jak to waszym zdaniem brzmi? Każdy ma prawo do życia!
  Czuję zażenowanie traktowaniem człowieka który jako jedyny postąpił dobrze i nie chciał być Bogiem! Bo tylko Bóg daje i zabiera życie!
  Czytelniczka (22l)

 • Andrzej Gałazka

  Oceniono 1 raz -1

  Odpowiadać powinna klinika in vitro z spartaczoną robotę za którą wzięła grubą forsę.Gwarancje gdzie

 • assassyn

  Oceniono 1 raz -1

  Tyle tu autobotów, że Agora spokojnie może kręcić kolejna wersje Transformersów.

 • assassyn

  Oceniono 1 raz -1

  A tym że dziecko było efektem zapłodnienia invitro, oraz o tym iż Chazan nie był lekarzem prowadzącym to już nie napiszecie?

 • ciesiol

  Oceniono 3 razy 1

  Wykonal oko. 30 000 aborcji, jak był czas na kase i bez kary, teraz olsniewajacy obronca, podle i obrzydliwe. Cyniczny petak i tyle.
  Prosektorium to jego miejsce, tam bedzie się czul spelniony

 • jerzyfij1

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy ta wyrocznia moralności Chazan oddał pieniądze za wcześniej przeprowadzone aborcje ( oczywiście w ramach żalu za grzechy )? Oczywiście przekazać te pieniądze na hospicjum dla narodzonych chorych dzieci. ( Osobiście w to wątpię ). Interesujące jest czy za te aborcje ( kilkaset ,kilkadziesiąt ) dostał rozgrzeszenie i od którego papieża ( moim zdaniem powinien być za to ekskomunikowany , a nie powinien plugawić Jasnej Góry swoim wystąpieniem z ambony )

 • Alicja Alba

  Oceniono 5 razy -5

  TO zwykła prowokacja Przecież pacjentka po zapłodnieniu in vitro, piec razy już poroniła była pod opieka wielu lekarzy a prof Chazan rozmawiał z nia raz w 6m-cu ciąży.Dlaczego wybtała jako kolejnego ginekologa szpital sw Rodziny gdzie wiadomo ze neidokonuje sie determinacji dzieci Zdarzaja się przeciez porody martwych dzieci czy ktos wspolczuje tym matkom Za co ta Pani żada odszkodowania. kto słyszał o narazeniu zycia przez ciąze Ciąża z wadami czy bez to takie samo ryzyko dla matki Rozkawłkowywanie 6 miesieznego dziecka to wieksze zagrożenie niż naturalny poród ale ludzie lubia Igrzyska to je mają

 • Alicja Alba

  Oceniono 5 razy -5

  Jedna wielka prowokacja. Prof Chazan dziecko nie prowadził Pacjenta była zapłodniona in vitro )piata ciąża wszystkie popzrednie poronione przedwczesnie była konsultowana przrez wielu lekarzy Prof Chazan rozmawiał z nią raz w 6m-cu ciązy nigdy nie mówił ze dziecko bedzie zyło zdrowe Proponował rozwiązanie siłąmi natury zeby mozna było pozegnac i pochowac dzieck a nie rozkawałkowywać dziecko w łonie matki na kawałki. TYsiace kobiet traci ciąże przezywaja traume Nie ma co robic bohaterki z osoby która pragnie wyciągną kase od szpitala i lekaraza który a w tej całęj historii miał marginalny wpływ na przegieg tej ciąży A gadanie ze została narazanoa na niebezpieczenstwo zycia jest kuriozalna Kazda kobieta wciaży ma takie samo ryzyko zcy wlonie ma zdiecko bez wad z jednna czy z zdiesięcioma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje