Szczerski u Olejnik: Teraz jest jeszcze gorzej niż za czasów PiS. Polska się rozpada, a koalicja trwa

- Chcieliśmy wcześniejszych wyborów w krytycznej sytuacji. Wtedy zachwiała się koalicja - mówił w ?Kropce nad i? w TVN 24 wicemarszałek Cezary Grabarczyk. - Ale teraz jest jeszcze gorzej, bo rozpada się Polska, a koalicja trwa - argumentował w odpowiedzi poseł PiS Krzysztof Szczerski.
- Wiadomo od początku, że profesor Gliński nie ma żadnych szans, żeby być premierem, jest właściwie wystawiany na pośmiewisko przez PiS - zaczęła Monika Olejnik. - Jako polityk i obywatel ceniłbym takiego mojego rodaka, który chce w sytuacji trudnej wziąć odpowiedzialność za sprawy Polski. Trzeba go docenić - przekonywał Szczerski.

- W polityce naprawdę ważna jest skuteczność. Trzeba zabiegać o interes państwa i rodaków, a wiadomo, że prof. Gliński nie ma żadnych atrybutów, aby wypełniać taką rolę. Debata pokazała, iż wasz kandydat nie ma szans na wybór - argumentował Grabarczyk, przypominając, że ważną cechą demokracji jest kadencyjność.

- Ale państwo jak byli opozycją też domagali się wcześniejszych wyborów - zauważyła prowadząca. - Ale w krytycznej sytuacji. Wtedy zachwiała się koalicja, minister spraw wewnętrznych rządu Jarosława Kaczyńskiego stanął przed zarzutami i wtedy złożyliśmy wnioski - tłumaczył Grabarczyk dodając, że prawdziwą przyczyną przyspieszonych był rozpad koalicji. - Ale teraz jest jeszcze gorzej, bo rozpada się Polska, a koalicja trwa - atakował poseł PiS.

Palikot: W rynsztoku jest zarówno PO, jak i PiS

- Sam premier Donald Tusk w swoim odniesieniu do Jarosława Kaczyńskiego na zarzuty, że obraz, jaki się wyłania z taśm PO to obraz partii na podsłuchu, pełnej różnego rodzaju sitw. W tym sensie PO niczym się nie różni od PiS-u, bo PiS też przez różnych polityków - Lipińskiego, Hofmana i innych ma także historie z taśmami i aferami w rządzie - mówił Janusz Palikot, z którym prowadząca połączyła się ze studia. W ten sposób odniósł się do swojej wypowiedzi z mównicy, w której przekonywał, że "w rynsztoku jest zarówno PO, jak i PiS".

Szef Twojego Ruchu dodał jednak, że jego ugrupowanie nie poprze prof. Glińskiego, to "przecież Kaczyński, Macierewicz i Chazan". - Uważam, że powinno dojść do wcześniejszych wyborów, Platforma powinna się oczyścić - zaznaczył Palikot.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (42)
Szczerski u Olejnik: Teraz jest jeszcze gorzej niż za czasów PiS. Polska się rozpada, a koalicja trwa
Zaloguj się
 • 64stasiek

  0

  ...rozpada się Polska, a koalicja trwa...
  mózg ci się rozpada, palancie! Wprawdzie kaczka żoliborska usilnie pracuje nad rozłamem kraju, ale i to mu nie wyjdzie, podobnie jak każde inne przedsięwzięcie do tej pory.

 • ziutka333

  0

  Panie Szczerski to nie Polska się rozpada to pan ma zeza albo ślepota panu grozi

 • dublet

  0

  Od 25 lat słyszę, że Polska się rozpada, że bieda, że kondominium, że Polacy żywią się na śmietnikach (kto te śmieci wyrzuca? Niemcy?), a fury nie mam gdzie zaparkować! Na moim biednym osiedlu wszyscy mają zachodnią furę a ci najbiedniejsi nawet 2-3 na rodzinę! Jak wróci Jarek, tego nie będzie!

 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  - Uważam, że powinno dojść do wcześniejszych wyborów, Platforma powinna się oczyścić - zaznaczył Palikot.
  =================================================================
  Palikut jak zwykle jedno mówi, drugie myśli. Przecież on doskonale wie, że w najbliższych wyborach parlamentarnych jego partia powtórzy "sukces" z wyborów do PE...

 • 1pirat2

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję żeby dla pana Szczerskiego dodać jedną literę przed nazwisko, wielkie O i każdy będzie wiedział o kogo chodzi.

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 4

  Jednak u pisiorów debilizm to podstawa egzystencji

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 3

  Ten Szczerski był zastępcą Andzi Fotygi , od razu widać rękę mistrzyni , jeszcze jeden ubiegający się o tytuł największego idioty w pisie

 • katon61

  Oceniono 15 razy -3

  Taśmy Sienkiewicz-dziś w sejmie

  Nie było przestępstwa poza jednym.
  Nielegalnym nagraniem.

  Jasne !!!!!

 • bryt.bryt

  Oceniono 11 razy -1

  JeslI by uznac, ze dzisiejsza dyspozycja polityczna Prezesa swiadczy o stanie Polski, to mozna uznac, ze kraj nam sie stacza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX