"Abp Jędraszewski ogłasza zrzutkę na Chazana. A nabożeństwo za matkę i kalekie dziecko, ofiary polskiego dżihadu?"

"Arcybiskup słusznie zrozumiał, że w tej sprawie pieniądze są najważniejsze" - tak ironicznie komentuje pomysł abp. Jędraszewskiego, żeby wierni zrzucali się na karę wymierzoną w szpital prof. Chazana, Stanisław Tym. Felietonista w najnowszej "Polityce" zastanawia się, jak osoby pokrzywdzone przez system opieki zdrowia odbierają polityczne zamieszanie wokół odwoływania lub nie rządu Donalda Tuska.
Stanisław Tym porusza w najnowszej "Polityce" sprawę prof. Chazana i tego, jak zareagował na nią kościelny hierarcha abp Jędraszewski. Ten zaproponował, żeby wierni zrzucili się na karę wymierzoną Szpitalowi Świętej Rodziny przez NFZ.

"Arcybiskup słusznie zrozumiał, że w tej sprawie pieniądze są najważniejsze. Nie znalazłem bowiem nigdzie informacji, by w jakimkolwiek kościele odprawiono nabożeństwo w intencji matki i kalekiego dziecka, ofiar polskiego dżihadu" - ironizuje felietonista.

"Wstajesz i... dynda ci to"

Tym patrzy też na ostatnie działania polityków z perspektywy osób pokrzywdzonych przez drożejące leki (dokładnie leki na choroby nowotworowe); osób, które stoją w długich kolejkach do lekarza, czy rodziców, którzy np. śpią na podłogach przy swoich dzieciach w szpitalu.

"Pytanie może demagogiczne, ale czy dla tych wszystkich upokarzanych ważne jest, w jaki sposób kandydat Gliński przedstawi swoją ciekawą osobowość - z tabletu czy na żywo?" - zastanawia się felietonista. "No więc wstajesz i dowiadujesz się, o czym rozmawiali Kaczyński z Ziobrą i Gowinem. Słuchasz i tak ci to dynda, że aż wypieków dostajesz" - podsumowuje Tym.

Cały felieton w najnowszym wydaniu "Polityki".

Więcej o:
Komentarze (24)
"Abp Jędraszewski ogłasza zrzutkę na Chazana. A nabożeństwo za matkę i kalekie dziecko, ofiary polskiego dżihadu?"
Zaloguj się
 • kramka23

  Oceniono 8 razy 8

  Pan Tym delikatnie przypomina czarnym, że powinni zebrać pieniądze na godną opiekę temu dziecku, a nie szpitalowi , a może Chazan wyłoży kasę na opiekę dziecka? A kara? no cóż, niech płaci ten, który zawinił.

 • abcd_r

  Oceniono 8 razy 8

  Zbiera ?! Czyli rozum u abp Jędraszewskiego jest ptasi. Ukarany szpital już zapłaci z mojego wkładu w budżet państwa. Katole wg abp płaćcie podwójnie,

 • kagwo77

  Oceniono 23 razy -19

  "Nie znalazłem bowiem nigdzie informacji, by w jakimkolwiek kościele odprawiono nabożeństwo w intencji matki i kalekiego dziecka, ofiar polskiego dżihadu." Czy chodzi o to samo kalekie dziecko, które ty byś najchętniej zamordował?

 • zigzaur

  Oceniono 19 razy 19

  Po pierwsze, organizowanie publicznej zbiórki pieniężnej wymaga administracyjnej zgody.
  Po drugie, zbieranie pieniędzy na zapłacenie czyjejś kary jest nielegalne. Zebrane pieniądze podlegają przepadkowi a karę delikwent zapłacić musi i tak.
  Po trzecie, jeśli nawet szpital Chazana otrzyma pieniądze z jakiejś zbiórki, to będzie musiał zapłacić od nich CIT. Natomiast nie można wrzucać kar w koszty uzyskania przychodów.

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 36

  Nie odprawili mszy ani nie odprawili żadnych innych modłów za matkę i dziecko , z tej prostej przyczyny , że nikt datku na ten cel nie złożył , a za frajer to oni nić nie zrobią

 • halx77

  Oceniono 26 razy -24

  Dajcie datę urodzenia tego dziecka ,to wam powiem jakiej jest jakości dusza -założę się -że jego jakość jest z natury demoniczna(destruktywna pasja ),musisz mieć pasję ,musisz być pozytywnie zakręcony jak -fakiba słup ogłoszeniowy- który jest na tym świecie, tylko po to żeby mieszać w głowach standardowymi sloganami ,z racji tego że ch... wie o tym świecie .

  Niedawno pisałem że wasza nauka to loteria ,ale nie lemingi już zaczęły histeryzować -ten przypadek -to dowód na to że "in vitro "to niepewna metoda ;która nie jest w ogóle brana przy ustalaniu winny .Ale na" In vitro"pewnie można zbić dużą kasę,ktoś pewnie znowu wziął w łapę-dlatego media- nic o tym nie mówią, tylko o Chazanie .To jest właśnie obłuda świeckiego społeczeństwa, które rzadko krytykuje naukę ,a nowoczesne metody i ich porażki to-temat tabu .

  Ja to się śmieję z niektórych kobiet, które rodzą dzieci, tylko po to żeby czuć się normalnie-jak spełniona kobieta ,która została naciśnięta przez presję otoczenia (rodzina ) ,adoptuj dziecko -90 tyś szuka mamy .Ale nie muszę mieć swoje ,nawet te które rodzicie -głupie krowy -nie są tak do końca wasze,odczujecie to z czasem w życiu, a zwłaszcza pod koniec ,bo wychowujecie szowinistów ,egoistów.

 • stan-1

  Oceniono 29 razy 29

  Biskup niech zaczyna modlić się już tylko o zdrowe nogi, bo o głowę już nie czas.

 • dziadekjam

  Oceniono 35 razy 31

  Arcybiskup słusznie zrozumiał, że w tej sprawie pieniądze są najważniejsze. Nie znalazłem bowiem nigdzie informacji, by w jakimkolwiek kościele odprawiono nabożeństwo w intencji matki i kalekiego dziecka, ofiar polskiego dżihadu" - ironizuje felietonista.
  =================================================================
  Nie odprawiano nigdzie mszy w intencji matki i dziecka, bo nigdzie nikt takowej nie sfinansował, a jak Pan, Panie Tym słusznie zauważył, klechy wiedzą co jest NAJWAŻNIEJSZE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX