Były wiceminister zdrowia dostał sepsy w szpitalu. "To się zdarza. Jestem wdzięczny lekarzom"

08.07.2014 11:10
Były wiceminister zdrowia zarażony sepsą w szpitalu.

Były wiceminister zdrowia zarażony sepsą w szpitalu. "To się zdarza. Jestem wdzięczny lekarzom" (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Andrzej Włodarczyk, były wiceminister zdrowia, dostał sepsy podczas pobytu w szpitalu uniwersyteckim przy ul. Banacha w Warszawie. Co więcej, jak donosi dziennik "Fakt", byłemu wiceministrowi przetoczono krew od osoby, która - jak się później okazało - była nosicielem wirusa HIV. Na szczęście wiceminister nie został zakażony. - To się zdarza. Nie robiłem z tego żadnego problemu - mówi nam Andrzej Włodarczyk.
Andrzej Włodarczyk lekarz i były wiceminister zdrowia cierpiał na nowotwór złośliwy - szpiczaka. Na leczenie trafił do Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie.

Tam dostał sepsy. Co więcej przetoczono mu krew od nosiciela wirusa HIV. - W Polsce chorych leczy się oszczędnie, najtańszymi metodami - miał powiedzieć "Faktowi" Włodarczyk. Jednak w rozmowie z portalem Gazeta.pl były wiceminister nie atakuje szpitala. Na szczęście okazało się, że mimo choroby dawcy - były wiceminister nie został zakażony groźnym wirusem.

"Ze szpitala wyszedłem na czworakach. Ale nie mam pretensji"

- Byłem leczony przez wspaniały zespół lekarski - mówi były wiceminister. - Jestem wdzięczny ludziom, którzy ratowali moje zdrowie i życie - dodaje. Włodarczyk przyznaje, że "ledwo uszedł z życiem", ale zaznacza, że jego problemy były efektem przypadku.

- To prawda, że przez trzy tygodnie brałem bardzo silne antybiotyki. Ze szpitala dosłownie wyszedłem na czworakach. Ale nie mam do nikogo pretensji - mówi. - To był przypadek, to się może zdarzyć. Nie mam zamiaru nikogo skarżyć - dodaje.

O komentarz w tej sprawie prosiliśmy władze szpitala przy ul. Banacha w Warszawie. Jego dyrektorka nie chciała odnieść się do tej kwestii.

"Lekarze są pechową grupą pacjentów"

Obecnie stan zdrowia polityka jest dużo lepszy. - Zamierzam wrócić do normalnego, aktywnego życia. W tej chwili jestem ekspertem, doradcą Janusza Palikota i Twojego Ruchu - mówi polityk. - Co będzie dalej, zobaczymy. Jeśli poproszą mnie o dalszą współpracę, to nie odmówię. A może pojawią się inne propozycje - dodaje.

Swoje przejścia w warszawskim szpitalu tłumaczy pechem. - Sam jestem lekarzem i nie ukrywam, że jesteśmy taką pechową grupą pacjentów. W naszym środowisku mówi się, że pracownicy ochrony zdrowia dość często mają powikłania - powiedział.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (222)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 792 razy 698

  Swoje przejścia w warszawskim szpitalu tłumaczy pechem. - Sam jestem lekarzem i nie ukrywam, że jesteśmy taką pechową grupą pacjentów. W naszym środowisku mówi się, że pracownicy ochrony zdrowia dość często mają powikłania - powiedział.
  ================================================================
  Bardziej pechowi od pacjentów-lekarzy są tylko pacjenci-nielekarze.

 • thegosc

  Oceniono 537 razy 425

  Zakazili go jakimś badziewstwem a on zadowolony ? To jeszcze przetoczyli mu krew z HIVem. Dalej zadowolony ? To następnym razem trzeba mu zdrową nogę uciąć i przestanie się głupio cieszyć.

 • romkucha

  Oceniono 449 razy 417

  poziom dziennikarstwa sięgnął bruku.
  Merytorycznie ujmując: Nie można zarazić sepsą, sepsa to zespół objawów chorobowych a nie bakteria.

 • katmaster2

  Oceniono 411 razy 373

  Ja jestem honorowym krwiodawcą i do tej chwili byłem pewien że nie jestem nosicielem HIV. Miałem pewność że moja krew po każdym oddaniu jest badana i gdyby coś w niej wykryto to będę niezwłocznie powiadomiony. Teraz się okazuje, że nikt tego nie bada, tylko od razu przetaczają dalej, a były minister zdrowia twierdzi że to standard... Osobiście jestem przerażony.

 • hare-hare

  Oceniono 230 razy 208

  "ledwo uszedł z życiem",---było i śmieszno i straszno,ot nasza służba zdrowia za 60 miliardów zł

 • non_serviam_666

  Oceniono 237 razy 195

  W naszej Polsce są trzy rodzaje "BIAŁEJ ŚMIERCI" :
  1/ sól
  2/cukier
  3/....SŁUŻBA ZDROWIA !!!

 • 12lolo34

  Oceniono 230 razy 190

  Zarazili go wirusem HIV w szpitalu. "To się zdarza. Nie robiłem z tego żadnego problemu"
  Cytując klasyka: "chyba ten jod na łeb mu siod"...

 • 2zetor

  Oceniono 166 razy 162

  I tak ma się zachowywać każdy pacjent w tym ustroju ma być zadowolony !

 • nixodus

  Oceniono 172 razy 152

  Kogo ma skarżyć, siebie za rozkład służby zdrowia ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje