Balicki: Chazan nie tylko złamał prawo, ale publicznie mówi, że nie będzie go przestrzegał. Powinien być natychmiast odwołany

03.07.2014 19:17
Marek Balicki

Marek Balicki (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Prof. Chazan nie tylko złamał prawo, ale publicznie mówi, że jako dyrektor szpitala nie będzie tego prawa przestrzegał - mówił w Radiu TOK FM Marek Balicki, były minister zdrowia. - On natychmiast powinien być odwołany. I to nie zostało zrobione - dodał.
Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie karę w wysokości niemal 70 tys. zł. Sprawa dotyczy prof. Bogdana Chazana, dyrektora placówki, który odmówił wykonania aborcji, powołując się na klauzulę sumienia.

"Prof. Chazan publicznie mówi, że nie będzie przestrzegał prawa"

- Dyrektor szpitala ma wykonywać swoje obowiązki, czyli przestrzegać prawa - mówił w Radiu TOK FM Marek Balicki, psychiatra i były minister zdrowia. - Prof. Chazan nie tylko złamał prawo, ale publicznie mówi, że jako dyrektor szpitala nie będzie tego prawa przestrzegał - dodał. Jego zdaniem prof. Chazan nie powinien w tej sytuacji pełnić swej funkcji.

Prowadząca audycję Agata Kowalska pytała, czy szpitali stosujących klauzulę sumienia będzie więcej. - To śmianie się w twarz ustawodawcy, systemowi i pacjentom - wskazywała. - Ale kto to spowodował? Partia rządząca - zaznaczył Balicki.

"Natychmiast powinien być odwołany"

Były minister zarzucił Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej PO, że nie odwołała Chazana. - Szef podległej jej placówki, jakiejkolwiek, czy to szpital, czy zarząd utrzymania ruchu, który mówi, że nie będzie przestrzegał prawa, natychmiast powinien być odwołany. I to nie zostało zrobione - wskazywał.

- To jest torowanie drogi dla głupich uchwał, jakie podjęła rada powiatu w Wołominie - mówił Balicki. - I ta uchwała powinna być uchylona przez wojewodę, a kontrakt ze szpitalem w Wołominie powinien być rozwiązany - zakończył.

O przełomowych momentach w pracy ginekologa przeczytaj w książce "Bez znieczulenia" >>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (34)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 55 razy 51

  Nie cackać się z wyznawcą szamaństwa jeżeli nie przestrzega obowiązujących przepisów.

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 45

  Niech ten nawiedzony niby lekarz leczy sobie w prywatnej lecznicy , tych którym to odpowiada i niech mu za to płacą , a z państwowego szpitala powinien zniknąć już dawno i raz na zawsze

 • compagno

  Oceniono 41 razy 37

  No to Bufetowa ma zagwozdkę - zgrzeszyć przeciw Duchowi Św. i odwołać delikwenta, czy nie zgrzeszyć wiedząc że katole i tak na nią nie zagłosują?

 • stan-1

  Oceniono 37 razy 35

  :...a kontrakt ze szpitalem w Wołominie powinien być rozwiązany - zakończył."

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 32

  Pewnie jak go wreszcie pogonią na cztery wiatry , to jakiś Arcy będzie krzyczał że to brutalny zamach na wiarę , a co za tym idzie na kościół

 • pol-bel

  Oceniono 31 razy 29

  Szpital zapłaci za przestępstwo swego funcjonariusza.

  Wniosek:
  KOŚCIÓŁ MUSI PŁACIĆ ZA PRZESTĘPSTWA PEDOFILSKIE POPEŁNIONE PRZEZ SWYCH FUNKCJONARIUSZY.

  A rodzicom chorego dziecka radziłbym wystąpić z żądaniem wynagrodzenia krzywdy.

 • viaac

  Oceniono 28 razy 24

  Ciekawe, czy kiedy/jeśli odwołają prof. Chazana z funkcji dyrektora to kibolstwo wspierane z flanki kółkami różańcowymi i poganiane przez katolickich ajatollahów wypełznie na ulice w słusznym gniewie. Być może zadowolą się ofiarą całopalną z wozu transmisyjnego?

 • best.bacha191

  Oceniono 23 razy 19

  NATYCHMIAST ODWOLAC CHAZANA!!!!!!!!!!!!!
  Zlamal prawo i publicznie mowi, ze nie bedzie go przestrzegal. Jeszcze jest na swoim stanowisku? A kontrakt ze szpitalem w Wolominie tez powinien byc rozwiazany. Jesli prawo ludzkie jest dla pracownikow szpitala obce, niech lecza prawem boskim, ale niekoniecznie w szpitalu....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje