Pierwsze wystąpienie Korwin-Mikkego w PE. "Postawmy pseudonaukowców przed sądem"

02.07.2014 12:41
Janusz Korwin-Mikke dziś po raz pierwszy przemawiał w europarlamencie. Tematem wystąpienia była wojna z globalnym ociepleniem, która według europosła jest szkodliwa i dla gospodarki, i dla środowiska.
- Unia Europejska sama generuje wysokie koszty energii, prowadząc wojnę z globalnym ociepleniem - zaczął swoje wystąpienie Korwin-Mikke, po czym dodał, że "na szczęście nie widać efektów tej wojny".

Dlaczego na szczęście? Bo zdaniem europosła ograniczenie emisji dwutlenku węgla byłoby szkodliwe dla środowiska. - Przecież to właśnie dwutlenku węgla rośliny potrzebują do wzrostu - mówił Korwin-Mikke.

"Pseudonaukowcy przez sąd"

- Kraje okupowane przez UE zapłaciły za te wojnę wielką cenę. Jej utajonym celem jest zerowy wzrost. Ten cel, wsparty przez ludzi, którzy siedzą między nami, został osiągnięty - grzmiał Korwin-Mikke.

- Mam nadzieję, że kiedy w styczniu powstanie urząd prokuratora UE, winni, w tym pseudonaukowcy, którzy w złej wierze popierali to szaleństwo, zostaną odnalezieni, nazwani, oskarżeni, osądzeni i wtrąceni do więzienia - zakończył europoseł.

Błędy w polskim tłumaczeniu wystąpienia

Na YouTube zamieszczono wystąpienie lidera Nowej Prawicy tłumaczone na żywo. W tłumaczeniu giną jednak m.in. wątek szkód dla środowiska, jakie rzekomo może wywołać walka z globalnym ociepleniem i postulat postawienia "pseudonaukowców" przed sądem.Europoseł skomentował swoje wystąpienie na Facebooku, umieścił też jego treść.Przy okazji przypominamy wykres, który pokazuje uniwersalną zgodę naukowców w sprawie globalnej zmiany klimatu:Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (638)
Zaloguj się
 • asteroida2

  Oceniono 1108 razy 672

  To jest jednak zadziwiające, że niektórzy ludzie po przeczytaniu kilku stron internetowych są przekonani że na jakiś temat wiedzą więcej od tych którzy całe życie prowadzą na ten temat badania naukowe.

  Niezależnie od tego czy dotyczy to klimatu, medycyny, historii czy ekonomii - to za każdym razem jest tak samo zabawne.

 • gigson

  Oceniono 891 razy 595

  Walka z globalnym ociepleniem to BZDURA, dlaczego? Bo jego dwaj najwięksi producenci na świecie Chiny i USA mają to gdzieś, sami produkują go tyle, że gdyby Europa zredukowała jego wytwarzanie do zera, to w ujęciu globalnym niewiele by to zmieniło. Skoro Chiny i USA nie walczą CO2, dlaczego ma walczyć Europa kosztem zwykłych obywateli, bo my za to płacimy?

 • Michał Wójcik

  Oceniono 563 razy 437

  Tłumacz się pogubił, bo wymowę JKM trudno zrozumieć. Powienien mówić przede wszystkim wolniej, skoro źle wymawia, bo dzięki temu możnaby się było zorientować jakie słowo ma na myśli.

 • cojamogewiedziec

  Oceniono 536 razy 286

  Nikt nie wspomni, że wypowiedział się na jeden z najważniejszych tematów dla polskiej gospodarki pośrednio broniąc naszego przemysłu energetycznego opartego na węglu.

  Bo po co? Stary dziadek zwariował i wsadza ludzi do więzień.

 • muleq

  Oceniono 508 razy 246

  Krótka lekcja historii. 1000 lat temu Grenlandia była zieloną wyspą ( stąd nazwa ) a Polska słynęła z uprawy winogron i produkcji wina. Natomiast 400 lat temu w wyniku tzw, malej epoki lodowcowej wody Bałtyku były skute lodem tak, że można było saniami przejechać z Polski do Szwecji, a jeden Żyd postawił nawet karczmę na środku morza żeby zarabiać na podróżnych.

  I teraz pytanie. Czy opisane wydarzenia były efektem nadużywania dwutlenku węgla przez Mieszka I oraz proekologicznej postawy króla szwedzkiego Gustawa II Adolfa zwanego Lwem północy??

  A może jest prostsze rozwiązanie. Klimat po prostu jest zmienny ( o czym zreszta informuje definicja klimatu ) a wszelkie próby walki z tym są wyrzucaniem pieniędzy w błoto i powodują napędzanie idiotycznych programów i regulacji których celem jest walka z klimatem, na których dziwnym trafem zarabiają tzw. "ekolodzy" np. były w-ce prezydent USA Al Gore.

 • jerjar

  Oceniono 538 razy 174

  Jak mu mówią, że wg naukowców stężenia CO2 w atmosferze jest najwyższe od 800 tys. lat, to odpowiada rezolutnie, że nikt tego nie może pamiętać.

  A to dopiero początek. Naprawdę, jeszcze nie raz będziemy dumni z naszego człowieka w europarlamencie.

 • franconus

  Oceniono 172 razy 154

  "tłumaczone na żywo przez lektorkę"

  Rany boskie. Tłumacz (symultaniczny) to nie lektor!

 • Stefan Sobotah

  Oceniono 181 razy 133

  Niedawno byłem na wykładzie naukowca który zajmuje się tą tematyką. On też uważa że efekt działalności człowieka, ale pokazywał zupełne inne statystyki poparcia tej tezy niż gazeta: podobno 99.5% uważa że jest globalne ocieplenie, ale tylko 55% jest przekonane że jest to spowodowane działalnością człowieka.

 • arctic_amplification

  Oceniono 243 razy 127

  Bardzo mi przykro, ale rośliny potrzebują do życia nieco więcej niż dwutlenku węgla. Takie na przykład ocieplenie i susze im wcale nie służą:
  naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-im-wiecej-co2-tym-lepiej-dla-roslin-47

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje