Pierwsze wystąpienie Korwin-Mikkego w PE. "Postawmy pseudonaukowców przed sądem"

Janusz Korwin-Mikke dziś po raz pierwszy przemawiał w europarlamencie. Tematem wystąpienia była wojna z globalnym ociepleniem, która według europosła jest szkodliwa i dla gospodarki, i dla środowiska.
- Unia Europejska sama generuje wysokie koszty energii, prowadząc wojnę z globalnym ociepleniem - zaczął swoje wystąpienie Korwin-Mikke, po czym dodał, że "na szczęście nie widać efektów tej wojny".

Dlaczego na szczęście? Bo zdaniem europosła ograniczenie emisji dwutlenku węgla byłoby szkodliwe dla środowiska. - Przecież to właśnie dwutlenku węgla rośliny potrzebują do wzrostu - mówił Korwin-Mikke.

"Pseudonaukowcy przez sąd"

- Kraje okupowane przez UE zapłaciły za te wojnę wielką cenę. Jej utajonym celem jest zerowy wzrost. Ten cel, wsparty przez ludzi, którzy siedzą między nami, został osiągnięty - grzmiał Korwin-Mikke.

- Mam nadzieję, że kiedy w styczniu powstanie urząd prokuratora UE, winni, w tym pseudonaukowcy, którzy w złej wierze popierali to szaleństwo, zostaną odnalezieni, nazwani, oskarżeni, osądzeni i wtrąceni do więzienia - zakończył europoseł.

Błędy w polskim tłumaczeniu wystąpienia

Na YouTube zamieszczono wystąpienie lidera Nowej Prawicy tłumaczone na żywo. W tłumaczeniu giną jednak m.in. wątek szkód dla środowiska, jakie rzekomo może wywołać walka z globalnym ociepleniem i postulat postawienia "pseudonaukowców" przed sądem.Europoseł skomentował swoje wystąpienie na Facebooku, umieścił też jego treść.Przy okazji przypominamy wykres, który pokazuje uniwersalną zgodę naukowców w sprawie globalnej zmiany klimatu:Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (638)
Pierwsze wystąpienie Korwin-Mikkego w PE. "Postawmy pseudonaukowców przed sądem"
Zaloguj się
 • 0

  JKM myli się co do efektu cieplarnienego, data.giss.nasa.gov/gistemp/tabledata_v3/GLB.Ts.txt. Problem w tym że ma rację w zdecydowanej większości pozostałych spraw jak zgubne ekonomicznie i społecznie skutki socjalizmu i biurokratycznej kontroli. A tego większość polityków i społeczeństwa nie rozumie. Przypuszczam że JKM wychodzi z założenia: 90% zarządzeń wychodzących z Brukseli jest idiotyczna i szkodliwa, walka z efektem cieplarnianym jest z Brukseli więc efekt cieplarniany to oszustwo. niestety to błąd logiczny.

 • marcinkaczy

  0

  Teraz się zaczną ataki "układu okrągłego stołu na forach :)". Gazeta wyborcza już widzę zaczyna :D. Jak drogi czytelniku odbierzesz ten artykuł, gdy pod wystąpieniem Korwina byłaby zamieszczona opinia naukowców nie zgadzających się z teorią globalnego ocieplenia na skutek działań człowieka? Zupełnie inaczej nieprawdaż?

 • junkamm

  0

  janusz korwin mike albo na premiera albo na prezydenta . on zrobi z tymi bandytami porządek. tak sie mówi na polskich ulicach

 • junkamm

  0

  opowiem wam jak szanują polske ci z uni europejskiej dokłanie niemiec .szedłem ulicą i zobaczyłem jak ktos wyrzuca niedopałek na ulice . nie wiedziałem kto to ale zwrociłem mu uwage . odpowiedz była pop polsku choc wiedziałem że to polski niemiec . przecież to polska i na dodatek jeszcze plunoł na ulice .zdretwiałem . i pomyslałem jak szanują polske w uni europejskiej . z drugiej strony w cale mu sie nie dziwie . bo co tu w tej polsce szanowac . wszedzie bród smród ubustwo żebrzące dzieci smietnikowce śmietniki oblegają i jest ich coraz wiecej i to coraz młodsi np dzieci. ale o co innego chodzi . sienkiewicz powiedział prawde o polsce że praktycznie nie istnieje i to poszło w świat i co tu szanowac jak tego nie ma?sikorski mówi że sojusz amerykansko polski to farsa i robimy im laske to co sie dziwc takiemu co tu przyjedzie. nikt nas nie szanuje na świecie szczególnie w uni europejskiej . plują i bedą pluc .my w uni jestesmy niewolnikami co do tego doprowadziły nas wwszystkie rzady szczególnie donalda tuska .europejczycy doskonale wiedza że polaków nie ma co szanowac wiedzą że tu jest głód nedza burdel smród ubustwo a nawet mordestwa głodowe że tu sie nie szanuje ludzi starszych schorowanych głodzi sie nawet dzieci brak wolnosci demokracji to taki unijny robi to co chce i nad polakami mają przewage.

 • kkastr

  0

  Jestem naukowcem i znam opinię mojego środowiska o globalnym ociepleniu. Na pewno nie ma żadnej zgodności na temat tego czy i jaki jest wpływ człowieka na zmiany klimatu. No ale skoro kasę na badanie wypływu człowieka można zdobyć 100x łatwiej niż na udowodnienie braku takiego wpływu, to potem takie mamy statystyki.

 • junkamm

  0

  narodzie polski apel do was . nigdy nie głosujcie na kaczynskiego i prawo i sprawiedliwośc . to są obłudnicy . nie walcza ani razu za emerytem rencistą dziecmi mdlejącymi w szkołach z głodu . ani razu od kaczynskiego nie słyszałem poparcia by tym ludziom chociaz troche lepiej sie żyło . a juz za niepełnosprawnym to tak jagby mieli ich w nosie tak samo jak tusk. natomiast brawo panie januszu korwin mike . mamy nadzieje że doprowadzi pan do aresztowania i zamkniecia tuska za morderstwa z głodu na narodzie polskim .za afery złodziejstwa przekret np amber gold i inne za kłamstwa i inne sprawy . tak ludzie mówią na ulicach polski i rządają tego .trzeba udowodnic za ile i za co donald tusk buduje sobie schron wille w szwajcari . też ludzie chcą to wiedziec . trzeba przeswietlic każdego minstra i posła z platformy obywatelskiej i polskiego stronictwa ludowego na ulicach aż wrze od tago . donald tusk musi odpowiedziec karnie za ten los co stworzył polakowi . każdy dzien jego premierostwa to zapaśc państwa i zgony ludzi z głodu . holokaust jaki nam stworzył jest podobny do hitlerowskiego tylko że 21 wieku . to jest ukryte . naród sie jednoczy to dobrze . mamy dośc warcholstwa złodziejstwa butty i cwaniactwa rządowego . prezydent komorowski wogóle nie araguje na to co sie dzieje w polsce . to trzeba mu to uświadomic ile cierpien mamy przez tego dyktatora tuska jaki tu w polsce głod panuje i ile jest samobójstw z tego powodu . donald tusk nas waszystkich wymorduje głodem napychając sie kasą i kolesie ..jesteśmy żebrakami w uni europejskiej . dlatego naród uważa że unia powinna sie rozpaśc i liutaj na takich europarlamentażystów jak pan janusz korwin mike . w polsce związki zawodowe solidarnośc wypieła sie tyłem do narodu i na nich nie możemy liczyc . dlatego jednoczmy sie obalmy te złodziejskie rządy weżmy sprawe w swoje rece . tak teraz mówi sie na ulicach polski i jest to bardzo przykre .

 • Tomasz Janicki

  0

  Mam Ciekawe info: eps.pwr.wroc.pl/studenci/KierunkiRozwoju%20SPGs.doc
  Zapraszam do lektury. Prawie każdy kraj na Świecie (ten który wiąże jakoś koniec z końcem) walczy o minimalizację emisji, i zwiększanej efektywności... i dobrze :)
  To rozwiązywane jest dzięki Technologii oraz Odpowiednich Technikach - co nakręca gospodarkę - tutaj trzeba walczyć o rozwój technologii a nie o otwieranie nowych straganów. Każde Państwo które zainwestowało w Technologię ma kolokwialnie mówiąc z tego kwit - przykład kraje skandynawskie po wojnie u nich bida z nędzą była, a obecnie (nie wiem czy nie) najbogatsze Państwa Europejskie (no może bez Finlandii - chociaż bardzo ich lubię, przepiękny kraj).
  Z Wyrazami Szacunku
  TJ

 • zasadniczook

  Oceniono 1 raz 1

  ma rację, ale emocje, wady wymowy, fatalny angielski, sprawiają że wyrobi sobie opinię czuba. Niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX