PiS zarzuca Tuskowi niedopełnienie obowiązków. Jest zawiadomienie do prokuratury

Posłowie PiS złożyli do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska - podaje RMF. Portal dodaje, że PiS zarzuca Tuskowi niedopełnienie obowiązków w związku ze sprawą Amber Gold.
Według polityków PiS niedopełnienie przez premiera obowiązków miało polegać na zatajeniu informacji otrzymanej od prezesa NBP, że firma Amber Gold to piramida finansowa - podaje RMF.

"Tusk może mieć kłopoty"

Portal przypomina, że o tej sprawie mówił podczas spotkania z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem prezes NBP Marek Belka. Wątek ten wyszedł na jaw po publikacji tzw. taśm "Wprost".

"Premier może mieć poważne kłopoty" - pisze RMF. Oczywiście, jeśli okaże się, że Belka mówił Tuskowi o podejrzeniach ws. Amber Gold jeszcze przed tym, jak o sprawie prokuraturę powiadomiła Komisja Nadzoru Finansowego.

"Rozmowa była, ale..."

16 czerwca br. premier oświadczył, że rozmawiał z prezesem NBP o Amber Gold, kiedy sprawą zajmowała się już prokuratura. Jak mówił, prokuratura dwukrotnie w ubiegłych latach zajmowała się ta kwestią.

- Dlatego wspomnienie przez prezesa Belkę nie miało w żadnym wypadku ani charakteru ostrzeżenia, ani jakiejś informacji, tylko potwierdzało to, o czym było już dość powszechnie wiadomo. Sugestia, jakobym - w związku z tym zdaniem prezesa Belki - zapoznał się z jakąś tajemniczą sprawą, jest absurdalna - zaznaczył Tusk.

Syn Tuska pracował dla Marcina P.

Firma Amber Gold była tzw. parabankiem oferującym klientom lokaty rzekomo zabezpieczone inwestycjami w cenny kruszec - złoto.

W lipcu 2012 r. wszczęto śledztwo w sprawie tej spółki, po tym jak okazało się, firma ogłosiła decyzję o likwidacji, nie wypłacając ulokowanych środków i odsetek tysiącom swoich klientów.

W sprawie pojawiły się nowe kontrowersje, kiedy media podały, że dla Marcina P., właściciela Amber Gold, pracował syn Donalda Tuska. Był on związany z firmą OLT Express oferującą tanie loty samolotowe, która upadła wkrótce po tym, jak zlikwidowano Amber Gold. Prezesem OLT Express był Marcin P.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (230)
PiS zarzuca Tuskowi niedopełnienie obowiązków. Jest zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • wuem43

  0

  Bawcie się dalej pisopalanty, szkoda ,że za nasze pieniądze.

 • aquarius433001

  0

  To Tusk jest prokuratorem?Nie wiedziałem o tym,prezio mnie nie informował...

 • 7ogamihcra

  Oceniono 1 raz 1

  Jasne.
  Premier powinien natychmiast zawiadomić prokuraturę, ze w prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie panów Ambera i Golda i zażądać natychmiastowego aresztowania tych panów.

 • witeral

  Oceniono 1 raz 1

  Odsmażane kotlety nie nadają się do jedzenia, a te "rewelacje" właśnie tyle znaczą. Niesmaczne i niezdrowe zabawy pisiaków w "prawych i sprawiedliwych"... donosicieli. Prokuratury i sądy nie mają czasu na zajęcie się sprawami z prawdziwego zdarzenia, bo są zaśmiecane głupimi, wydumanymi donosami PiS.
  Chciałbym dożyć czasów, kiedy to badziewie zniknie z areny politycznej.

 • tp70

  Oceniono 1 raz 1

  PIS otworzy gębę i śmierdzi jak w toalecie, w Dżakarcie !!
  Te lenie i obiboki z PISu biorące krocie w Sejmie, za nic nie robienie, JEDYNIE PISANIE WNIOSKÓW DO PROKURATORÓW !!!
  Ta PISowska hołota dorwała się do ław sejmowych jedynie żeby doić kasę, za nic nie odpowiadają, niczego nie tworzą. Czasami wygłoszą faszystowskie przemówienie, jak ostatnio Szczerski.
  Cała ta katofaszyzujaca część ludzi to jak trująca pleśń na naszym narodzie!

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  ABW twierdzi, że grupę podsłuchującą polityków i biznesmenów tworzyli: poseł PiS (Gazeta Wyborcza twierdzi, że zna jego nazwisko, ale nie ujawnia go) oraz pisowscy oficerowie BOR zwolnieni ze służby. Miał z nimi współpracować podobno właśnie Nisztor - który zna się prywatnie z posłem PiS.

 • candid13

  Oceniono 2 razy 0

  Chamy, w liczbie 26 posłów PiS, usiłowaly wyłudzić po trzy stówki nienależnej diety poselskiej i przy okazji skorumpowały lekarzy do wystawienia fałszywych L-4 produkując fałszywe usprawiedliwienia nieobecności na glosowaniu.
  Chamy, jako rząd Kaczyńskiego umarzały dług w wysokości 700 tysięcy złotych partii Kaczyńskiego PC posługując sie ówczesnym ministrem skarbu, bliskim pracownikiem SB w Płocku Wojciechem Jasińskim.
  Chamy wydają PUBLICZNE pieniądze - prawie DWA MILIONY ROCZNIE na PRYWATNĄ obstawę jednego starego pajaca oraz dokładają jeszcze milion czy dwa rocznie na jego fanaberie, płacąc za jego żarcie, spanie, sąsiednie wykwaterowane celowo wille, wykupując cały nakład jego książki za 160 tysięcy złotych, płacąc 900 tysięcy złotych na jego adwokatów w prywatnych sprawach.
  Chamy same też chętnie korzystają na wyjazdach z państwowych pieniedzy żrąc i pijąc na koszt podatnika oraz molestując seksualnie prawcownice swoich biur poselskich, którym zresztą to w najmneijszym stopniu nei przeszkadza.
  To tak tylko z grubsza - bo nie chce mi się sięgać do afer SKOKów, do "Telegrafu" , do pieniędzy FOZZ itp.
  I nawet nie wspomnę o tym, ze zdzieranie haraczu z europosłów po 12 tysięcy Euro miesięcznie - daje jakieś 8-9 milionów rocznie LEWEJ KASY. A są to pieniądze, które europosłowie winni wydać DLA NAS, na funkcjonowanie biur poselskich ułatwiając Polakom docieranie do wiedzy o UE i umożliwiających poruszanie się w otwartej dla nas Europie.
  A afera Mariusza Kamińskiego i "agenta TYomjka" miliony wydawane na korumpowanie ludzi, na zakupy za trzy miliony złotych jakichś domów, na ich chamskie styl zycia ponad stan i fotografowanie się z walizkami LEWEJ KASY!
  A pan mi tu wyjeżdża z 1200 złotych przejedzonych przez TRZECH ludzi?
  Mają fundusz reprezentacyjny - to korzystają z niego.
  Przyznaję - Tusk zbyt łagodnie do tej pory traktował złodziejską swołocz z poprzedniego rządu - to się rozzuchwaliła.

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Co jeszcze nieszczęsny Kaczafi wymyśli, żeby prokuratorzy nie mieli czasu zająć się Macierewiczem?

 • ta56

  Oceniono 1 raz 1

  Zjadłem dzisiaj pyszną kolacyjkę za 1500 zł. Bałem się jednak zapłacić służbową kartą, bo to teraz trochę strach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX