Szostkiewicz: W sporze z Lemańskim zwyciężyła osobista ambicja abp. Hosera

Decyzją biskupa ks. Wojciech Lemański został skierowany na stanowisko kapelana do zakładu opieki dla dzieci w Zagórzu. Zdaniem Adama Szostkiewicza z "Polityki" oznacza to, że po ks. Lemańskim "słuch zaginie". "Zwyciężyła osobista ambicja Hosera, a Watykan w sporze hierarchy z szeregowym duchownym zawsze stanie po stronie reprezentanta kościelnej władzy" - komentuje publicysta na swoim blogu.
Decyzją kurii warszawsko-praskiej ks. Wojciech Lemański, były proboszcz parafii w Jasienicy ma zostać kapelanem w Zakładzie Neuropsychiatrycznym Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu (woj. mazowieckie). Rzecznik kurii podkreślił, że duchowny jeszcze nie powiadomił, czy dostosuje się do tego polecenia.

"Mistrzowski sztych!"

Adam Szostkiewicz na blogu w serwisie "Polityki" zauważa, że abp Henryk Hoser ma teraz ks. Lemańskiego "z głowy". Zwłaszcza że Watykan podtrzymał niedawno zakaz medialny dla byłego proboszcza z Jasienicy, a nowa decyzja to "nakaz udania się do miejsca, gdzie słuch o nim prawdopodobnie zaginie". "Mistrzowski sztych!" - przyznaje publicysta.

Zdaniem Szostkiewicza kościelna biurokracja postawiła na dostojnika, a nie "ofiarnego, pobożnego i zaangażowanego społecznie" duszpasterza.

"Zwyciężyła osobista ambicja Hosera, a Watykan w sporze hierarchy z szeregowym duchownym zawsze stanie po stronie reprezentanta kościelnej władzy. Lojalność i dyscyplina liczą się w korporacji bardziej niż empatia i kapitał społecznego zaufania, jaki swoją działalnością gromadził dla Kościoła ks. Lemański" - kwituje Szostkiewicz.

Cały wpis przeczytasz na stronach "Polityki" >>>

Więcej o:
Komentarze (20)
Szostkiewicz: W sporze z Lemańskim zwyciężyła osobista ambicja abp. Hosera
Zaloguj się
 • nirelle

  Oceniono 1 raz -1

  Lemański ma do wyboru, zastosować się do polecenia zwierzchnika lub zrzucić sutannę.
  Myślę, że ten głupek przejdzie do cywila i zostanie przyjęty do pracy w GW. Szkoda, że nie zna języków bo przydałoby się go wysłać na misję do Afryki.

 • 0zoja29

  Oceniono 3 razy 3

  no cóż wchodzisz między wrony trzeba krakać jak i one - wpadł Aniolek do Piekła ! Na szczęście ludzie zaczynaja widzieć że, kosciół do Piekła jest przypisany, choc mówią o miłosci, ale tylko mówią :(

 • bussubussu

  0

  Kto to jest Szostkiewicz???

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 3 razy 3

  o księżach patriotach też słuch zaginął
  i nikt nie tęskni......

 • Waldek Sekura

  Oceniono 11 razy 5

  to było do przewidzenia ze zwycięży purpurowy pasibrzuch w sukience a watykan to jest tylko zasłona dymna ma pokazać że tacy jak hoser mogą wszystko zgnoić innego księdza tylko za to że odważył powiedzieć prawdę

 • wuem43

  Oceniono 4 razy 0

  Pedobanda i tyle.

 • michalmos

  Oceniono 5 razy 1

  Nie, tu chodzi o coś innego. On jest BISKUPEM, a ksiądz Lemański PREZBITEREM. To trochę jak z rodzicami i dziećmi. Zawsze będzie ktoś wyżej, a ktoś niżej.

 • wuem43

  Oceniono 9 razy 3

  Biskupia mafia załatwi zwykłego nawet dobrego księdza,a co dopiero zwykłego ludzia?

 • kibic_rudego

  Oceniono 23 razy -11

  Szostakiewicz to manipulant, oszust i propagandysta, obecnie przydupas Tuska,
  tuz Baczyńskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX