TNS Polska: PiS wyprzedza PO po aferze taśmowej. KNP ma aż 10 proc. poparcia

24.06.2014 14:07
Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Donald Tusk, Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Według najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 poparcie dla PiS wynosi 31 proc., dla Platformy - 24 proc. Do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy ugrupowania.
Według sondażu TNS Polska do Sejmu dostałby się jeszcze Kongres Nowej Prawicy z poparciem na poziomie 10 proc. 8 proc. ankietowanych zadeklarowało oddanie swojego głosu na SLD, zaś 5 proc. - na PSL.

"Spieramy się o jakieś duperele w postaci cygar i ośmiorniczek, zapominając o sednie sprawy" [BLOG] >>>

Do Sejmu nie dostałby się Twój Ruch, na który zagłosowałoby 4 proc. ankietowanych. Zarówno Polska Razem jak i Solidarna Polska mają po 2 proc. poparcia, zaś 13 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.Ponad połowa ankietowanych za przyspieszonymi wyborami

TNS Polska zapytał także ankietowanych, czy są za przyspieszonymi wyborami do Sejmu. Aż 51 proc. uważa popiera takie rozwiązanie. 31 proc. ankietowanych nie chce przyspieszonych wyborów, a 13 proc. nie ma w tej sprawie zdania.Badanie zostało przeprowadzone metodą telefoniczną 23 czerwca 2014 r. na grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Przypomnijmy także, że 18 czerwca Fakty TVN opublikowały sondaż przeprowadzony dla stacji przez Millward Brown SA. 32 proc. ankietowanych zapowiedziało w nim swoje poparcie dla PiS, dla PO - 25 proc. Na SLD swój głos oddałoby 10 proc. ankietowanych, na KNP 8 proc. Do Sejmu nie dostałyby się PSL i Twój Ruch - obie partie miały poparcie na poziomie 4 proc.

Z kolei na pytanie "Czy w obecnej sytuacji powinny odbyć się przedterminowe wybory", 47 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak", 44 proc. - "nie". 9 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (832)
Zaloguj się
 • elinstal

  Oceniono 951 razy 577

  Gdyby nie pisiory PO nie miałoby nawet 10% poparcia. Paradoksalnie elektorat Jarkacza pośrednio wspiera Tuska.

 • zetoxa

  Oceniono 574 razy 402

  gdyby Pis był NORMALNĄ partią, to sondaż pokazywałby co najmniej 50%-10%.
  oczywiście, gdyby Pis był normalna partią.

 • ft7sj

  Oceniono 700 razy 372

  Spokojnie, jeszcze parę wypowiedzi Prezesa i Macierewicza, i sondaże wrócą do normy.

 • medalik111

  Oceniono 642 razy 330

  Czyli...
  PIS + KNP 41%,
  PO + SLD + PSL 37%...ale jaja, w takim układzie Kaczor ma większość i nie wiem tylko czy śmiać się, czy płakać, ale wiem że....
  Będzie, będzie zabawa, będzie się działo...

 • leszek_nowak

  Oceniono 509 razy 229

  Po wyborach arcykapłan Antoni będzie odprawiał nabożeństwa dla wolskiego ludu połączone wyznaniem wiary w zamach. Obecność obowiązkowa!

  www.opracowanie.eu

 • zibi_zd

  Oceniono 368 razy 228

  Bez jedno-mandatowych wyborow to mozemy wybierac co dwa tygodnie i bedzie z tego ch*j, du*a i kamieni kupa. I tak od lat...

 • dopracowanywkazdymcalu

  Oceniono 228 razy 198

  gdzie sa Ci zlodzieje o ktorych Pan mowi? : Pyta Krasko na antenie JKM.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje