TNS Polska: PiS wyprzedza PO po aferze taśmowej. KNP ma aż 10 proc. poparcia

Według najnowszego sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP1 poparcie dla PiS wynosi 31 proc., dla Platformy - 24 proc. Do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy ugrupowania.
Według sondażu TNS Polska do Sejmu dostałby się jeszcze Kongres Nowej Prawicy z poparciem na poziomie 10 proc. 8 proc. ankietowanych zadeklarowało oddanie swojego głosu na SLD, zaś 5 proc. - na PSL.

"Spieramy się o jakieś duperele w postaci cygar i ośmiorniczek, zapominając o sednie sprawy" [BLOG] >>>

Do Sejmu nie dostałby się Twój Ruch, na który zagłosowałoby 4 proc. ankietowanych. Zarówno Polska Razem jak i Solidarna Polska mają po 2 proc. poparcia, zaś 13 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.Ponad połowa ankietowanych za przyspieszonymi wyborami

TNS Polska zapytał także ankietowanych, czy są za przyspieszonymi wyborami do Sejmu. Aż 51 proc. uważa popiera takie rozwiązanie. 31 proc. ankietowanych nie chce przyspieszonych wyborów, a 13 proc. nie ma w tej sprawie zdania.Badanie zostało przeprowadzone metodą telefoniczną 23 czerwca 2014 r. na grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Przypomnijmy także, że 18 czerwca Fakty TVN opublikowały sondaż przeprowadzony dla stacji przez Millward Brown SA. 32 proc. ankietowanych zapowiedziało w nim swoje poparcie dla PiS, dla PO - 25 proc. Na SLD swój głos oddałoby 10 proc. ankietowanych, na KNP 8 proc. Do Sejmu nie dostałyby się PSL i Twój Ruch - obie partie miały poparcie na poziomie 4 proc.

Z kolei na pytanie "Czy w obecnej sytuacji powinny odbyć się przedterminowe wybory", 47 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak", 44 proc. - "nie". 9 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (832)
TNS Polska: PiS wyprzedza PO po aferze taśmowej. KNP ma aż 10 proc. poparcia
Zaloguj się
 • bodora73

  0

  Czyzby ci Polacy, ktorzy popieraja PiS i KNP urodzili sie w szpitalu pana Chazana? Znaczny ubytek mozgu widoczny.

 • totapis213

  0

  PiS zawsze prowadzi w sondażach przedwyborczych, a gdy doichodzi do wyborów jest w " tyle "

 • Stefan Judas

  0

  PIS czy PO ,wy do diabła nie patrzcie na jaki ile macie poparcia ,,ale zawrzyjcie rozejm i robić wszystko dla DOBRA POLSKI i POLAKÓW ,,,,,a RZĄDZĄCY NIE PRZYNOŚCIE JUŻ POLAKOM i POLSCE WSTYDU NA ŚWICIE...Swoim zachowaniem i gadulstwem ....

 • poznaniak425

  0

  Narzekamy na osoby zasiadajace w Sejmie - A KTO ICH WYBRAL ? - czy ini nie sa kwindesencja " Nowakow i Kwalskich " mijajacych nas codziennie pp ulicy ?

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 0

  Wspaniała koalicja się szykuje: Kłamczyński i Korwin-Bzikke, obaj stuknięci, każdy na swój sposób. Jeden chce hojnie rozdawać socjal, wstrzymać prywatyzację, wojować z Rosją - drugi wszystko sprywatyzować i puścić na żywioł rynkowy, popierać Putlera, rozwalić UE.

 • traianus-hadrianus-augustus

  Oceniono 5 razy -1

  Mało kto już Wam wierzy pismaki w te wulgarne kłamstwa sondażowe. Okrągłostołowy, magdalenkowy układ musi zostać rozbity. Należy rozliczyć Wałęsę, Sejm kontraktowy, komuchów dalej pełniących funkcje sędziów, prokuratorów, najwyższych urzędników, odebrać zrabowane w złodziejskich prywatyzacjach początku lat '90 majątki. Zweryfikować usłużne układowi media (ITI/TVN, GW, Polsat, itd...). Zakazać publikowania sondaży wyborczych. Inaczej nigdy nie wyjdziemy z postkolonialnego niewolnictwa.

 • kojinsei

  Oceniono 3 razy 3

  niesamowite jest że po nic nie straciła na tych podsłuchach. w ciągu ostatnich 2 lat nie raz były podobne wyniki. chyba sam wole w rządzie złodzieja niż kogoś niepełnosprawnego intelektulnie

 • jan-ru

  Oceniono 7 razy -1

  Wystarczyło jedno ku.... i wszyscy chcą obalenia rządu,a wystarczy wyjść na ulicę i posłuchać jakich mamy wyborców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX