Komentarze (446)
Prof. Kik: To jest bulwersujące. Tusk nie powinien pojawiać się publicznie przez najbliższe 10 lat
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lejenapis

  Oceniono 3 razy 1

  sprzedac wiecej rozmow......................... zarobic wiecej na GIELDZIE na akcjach wprost.................dobra lokata dla MAFII bandziora od characzy z wyrokiem taka mamy Polske u Putina bylby juz w walonkach daleko daleko gdzie jest bardzo zimno!!!

 • bog43

  Oceniono 2 razy 2

  poprzednie nagrania były " straszne " a te są jeszcze " bardziej straszne " . Pamiętacie odcinek serialu " Kiepscy " , w którym Ferdek zostaje oskarżony o rzeczy " straszne " a konkretnie o co ?o rzeczy " bardzo straszne " . Życie to dopiero serial .

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  Przez tak długi czas nagrywano osoby ze świecznika potajemnie, a 8 służ specjalnych i nadzwyczajnych utrzymywanych za ciężkie pieniądze NIC NIE WIEDZIAŁO (nagrań do dyspozycji dziennikarzy jest ponoć 800 godzin). O następnych nagraniach polskich polityków (tych, którzy obejma władzę po PO i Tusku) poinformują zapewne służby RFSR (dla nieuków: Federacji Rosyjskiej). Żyć nie umierać w Polsce porąbanej przez "Solidaruchów" i innych gnoi.

 • janmikolaj1

  Oceniono 2 razy 0

  No ... jezeli takich mamy profesorów to faktycznie biedne to państwo. Sikorski ma rację ... Amerykanie maja nas dokładnie w 4 literach. No tylko czasami są milsi i więcej obiecują jak cos od nas potrzebują.
  Rozmowa Sikorskiego była prywatna, a Latkowski i Wprost to hieny cmentarne gotowe sprzedać wszystko, w tym własne państwo byleby tylko sprzedać wiekszy nakład.

 • elora_gorge

  Oceniono 2 razy -2

  I tak oto pan, co kiedyś żel sprzedawał, wypie...ł polski rząd w kosmos.

 • zieire

  Oceniono 2 razy 0

  Wysłać cała PO na Syberię !
  Putin na 100 % się zgodzi i znajdzie jakiś ośrodek odosobniony :))

 • 1europejczyk

  Oceniono 6 razy 4

  "Prof. Kik o taśmach: Dla mnie to jest szok. Tusk nie powinien pokazywać się publicznie 10 lat"

  To jest cały czas ten sam nasz wychowany w naszych PRL-owskich uniwersyteckich ochronkach półświatek półinteligencji żyjący w tej stworzonej przez siebie (na bazie historycznych kłamstw i "patriotycznego" bełkotu) i dla siebie wirtualnej przestrzeni tego tradycyjnego sarmackiego narodowego samozadowolenia.

  To miedzy innymi również dlatego tak bulwersują ich te nagrania bo w żaden sposób nie pasują do tego stworzonego przez nich dla siebie "uświęconego" wyobrażenia o naszym kraju

  Mnie to w żaden sposób nie szokuje.
  Ja ta rządzącą od 25 lat krajem hołotę znam lepiej niż własną kieszeń.

  Znam bazując głównie na najprostszym i najbardziej wiarygodnych kryterium: "po czynach ich poznacie"

 • xp129

  Oceniono 3 razy 1

  nie wiem, czy to prawda, ale warto poczytać by znać obie strony:

  wpolityce.pl/polityka/166521-ostry-spor-miedzy-latkowskim-naczelnym-wprost-a-kasprowem-i-gorzelinskim-wlascicielami-agencji-mdi-szokujace-informacje

  Tygodnik „Wprost” należący do wydawcy Michała M. Lisieckiego bardzo krytycznie, stawiając mocne zarzuty, opisuje działalność agencji marketingowejMDI. W najnowszym numerze Cezary Łazarewicz twierdzi, że właściciele agencji, byli dziennikarze śledczy Rafał Kasprów i Maciej Gorzeliński, „zbierali haki” na byłego ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Miała to być konsekwencja jednego z przetargów na oprogramowanie.
  Warto dodać, że wydawca „Wprost” także prowadzi działalność marketingowo-pijarową i oferuje tego typu usługi. Sprawa może więc mieć także kontekst konkurencji podmiotów gospodarczych.
  Poniżej przytaczamy materiał jaki w odpowiedzi na ten tekst znalazł się na facebookowej stronie Gorzelińskiego i Kasprówa.


  ***
  Latkowski podejrzewany o podwójne morderstwo w 1993 roku. Prokuratura wznawia śledztwo

  Sylwester Latkowski, redaktor naczelny tygodnika „Wprost” ukrywa prawdę o swoim życiu i związkach z zorganizowaną przestępczością w Polsce. Wkrótce po tym kiedy policja zatrzymała go jako podejrzewanego w sprawie morderstwa jego „wspólnika w interesach” uciekł do Rosji. Z informacji jakie uzyskaliśmy prokuratura w Szczecinie wznowiła śledztwo w tej sprawie 31 lipca tego roku (V DS74/13). Dwadzieścia lat temu Sylwester Latkowski nie wahał się przed niczym, tak mówił do swoich żołnierzy:
  „trzeba będzie przyjechać i jeden łeb odstrzelić dla przykładu i zaprowadzić porządek”.

  Obaj byliśmy dziennikarzami śledczymi w latach 90. Od ponad dekady prowadzimy prywatną firmę doradczą i równocześnie wydawnictwo prasowe i książkowe. Kiedy Sylwester Latkowski został redaktorem naczelnym „Wprost” postanowiliśmy zbadać kim naprawdę jest. Wcześniej mieliśmy z nim kontakt, który zakończył się wysyłaniem sms-owych gróźb pod naszym adresem. To co ustaliliśmy jest w naszej ocenie wiedzą jaką powinna posiadać opinia publiczna na temat człowieka, który kieruje jedną z największych polskich redakcji i jest wyrocznią w wielu sprawach polskiej mafii. Dzielimy się nią teraz, wiedząc, że Sylwester Latkowski od kilku tygodni dysponuje wiedzą o naszych ustaleniach i podjął aktywne działania aby podległy mu dziennikarz wszelkimi metodami skompromitował nas w oczach opinii publicznej.

  Sylwester Latkowski sam o sobie mówi, że jest dziennikarzem, filmowcem, producentem muzycznym i pisarzem. Jest w stałym kontakcie z prokuratorami, policjantami i kolejnymi ministrami sprawiedliwości. Komentuje, opisuje i wypowiada się jako ekspert w sprawie przestępczości zorganizowanej i niewyjaśnionych zabójstw. Realizuje książki i filmy dokumentalne poświęcone polskiej mafii. Zajmował się świadkami koronnymi w kluczowych procesach mafii, opisywał kulisy zabójstwa gen Papały i Olewnika. Często podkreśla, że z powodu swojej działalności zostanie „zaatakowany” lub ktoś będzie starał się go skompromitować. O swoich związk

 • wwojtek9

  Oceniono 1 raz 1

  A dla mnie Pana wypowiedzi, to kolejny przykład tego, iż tytuł profesora dziś już nic nie znaczy... Gdzie w rozmowie Belki z Sienkiewiczem naruszono zasady demokracji? No gdzie? Pan jest politologiem? Przecież tego rodzaju "sondażowe" rozmowy to w polityce norma! Przecież tam nikt nikomu nie oferuje korzyści, nie pada pytanie "co ja będę z tego miał?" - Pan tego nie rozumie? Naprawdę? A podsłuchaną prywatna rozmowę Sikorskiego komentuje Pan tak jakby on to powiedział oficjalnie! Dla mnie to Pan jako politolog jest skończony i to Pan nie powinien się przez 10-sięć lat pokazywać!!!!!

 • kortrijk

  0

  To była modna knajpa , bo celebryci tam bywali...
  No to mają za swoje. Snobowali zamiast spotykać się w kameralnych miejscach ,a najlepiej w gabinetach. Byłoby bez problemu.

 • hamerykano

  Oceniono 3 razy 1

  Oczywiście. Wypowiedź Sikorskiego jest bulwersująca. Przede wszystkim ze względu na gesty, jakie ostatnio Amerykanie wykonali w kierunku Polski.

  gesty, to oni wykonują ciągle.
  przeważnie są to gesty kozakiewicza ;-)

 • Oceniono 2 razy 0

  Panie Kik ,Tusk nie nagrywal,nie byl nagrany.
  Sikorski powiedzial prawde,na kolanach ze zgietym karkiem wszystkie rzady i prezydenci
  lasili sie do kolejnych prezydentow USA.
  Powinnismy sami o sobie stanowic i o siebie zadbac.

 • kobow

  Oceniono 1 raz 1

  Amen

 • ulanzalasem

  0

  Tak wygląda polityka, ale widać że tutaj było gniazdo żmij, sępów, hien, niech sobie obsadzają stanowiska, ale oni gotowi byliby pozabijać się nawzajem przy podziale łupów. Zero strategii jako partia, rząd, byle do kolejnych wyborów, byle dostać się do koryta, a przecież można znaleźć kompetentnych ludzi którzy powinni przynajmniej działać tak o ogólnie na rzecz państwa skoro już dostali posady. Bo to że zwycięska partia obsadza stanowiska jest oczywiste, ale kupczenie szefa NBP żeby wygrać wybory jeśli ma stać na straży złotówki, cen, stabilności sektora bankowego...i niech sobie Belka ma rację w sprawie obcych banków...ale nie może służyć jakiejkolwiek partii.
  Nagrywanie może się nie podobać, ale to nie zmienia treści tych rozmów. Ale tak czy tak fajnie byłoby posłuchać ludzi PiSu, SLD, PSLu ;)

 • aa_6

  Oceniono 2 razy -2

  PS. Przypadkowo obejrzałam w telewizji kilkanaście minut temu merytoryczny, a nie kryptopolityczny, komentarz prof. Romana Backera do taśm, na poziomie. Dedykuję panu Kikowi. A swoją drogą... może by tak ogłosić i wcielić w czyn obywatelski bojkot tabloida "Wprost", żeby nikt się na publikowaniu tych nielegalnych nagrań nie dorobił?

 • jabbaryt

  Oceniono 5 razy -1

  Nienawidzę PO jak morowej zarazy. Będę głosował na PIS. Ale po tych nagraniach nabrałem szacunku do pana Sikorskiego i Rostkowskiego. Nie kręcą prywatnych lodów, martwią się państwo.

 • lamerka

  Oceniono 8 razy 2

  Profesorze Kik, zadam publicznie pytanie: czy Pana histeria nie wynika przypadkiem z tego, ze ktos wszedl w posiadanie nagran Pana prywatnych rozmow? A moze jakies zdjecia?
  Ja wiem, to dosc nieladne z mojej strony, ale trawestujac Ziobre, mozna uznac, ze brak upublicznionych nagran tylko dowodzi ich istnienia. A takie istniejace, a nie publikowane moga byc uzyte do szantazu.
  No i co Pan na to?

 • kortrijk

  0

  O ,naiwoności! Przecież od dawna wiadomo ,że polityka to bagno, przyciąga najczęściej szubrawców i demoralizuje ich do końca.Jeszcze miesiąc temu tysiące Polaków marzyły o byciu politykiem. Może niech się cieszą,że wybory przgrali.

 • feurig59

  Oceniono 7 razy 3

  To są fantazmaty szanownego pana teoretyka/profesora z jego wiedzą podręcznikową - zawsze z drugiej reki. Zapomniał chyba o tym, że polityka podobnie jak dyplomacja to czyn, nie zawsze jasny na pierwszy rzut oka. Zapomina o tym także polska opinia publiczna, stąd krwawe łzy i wycie roz-czarowanych. Wszyscy uważali, że ministrowie ze sobą rozmawiają podczas spotkań nieformalnych rozmawiają "ą" "ę", poprawiając co chwila okulary i krawat, popijając Perrierem? A tu się nagle okazuje, że wszystkim śmierdzą skarpetki i olaboga? Chcieliście PRAWDY to ją macie! Nie na spotkaniach z obuta w obcasy panią Ojejnik, tylko pure. Radek Sikorski, Belka, Rostowski etc. - wszyscy zyskali w moich oczach. Gadają nie o prywacie. To jest troska o kraj, o stan polityki, polityki zagranicznej. To są rozmowy o problemach.
  Bardzo dobrze, że wyszła ta afera. Nareszcie widać, że ci ludzie są zwykłymi obywatelami, a nie jakaś medialna popierdółką. :-)

 • czeresnik

  Oceniono 4 razy 0

  Kik bredzi. "Nie można zaufać komuś, kto porzuca partię, która mu dała stanowisko ministra obrony, i w innej partii zostaje ministrem spraw zagranicznych." -- to zdanie dowodzi, że jest cięty na Sikorskiego i szuka sposobu, aby mu przywalić. W tych dzisiejszych taśmach nie ma nic takiego, a ich ujawnienie na pewno nie było w interesie publicznym. Ich ujawnienie było w interesie PiS-u, dlatego nie mam już wątpliwości, że Wprost zrobił deal z Kaczyńskim.

 • 20portal

  Oceniono 4 razy -4

  Profesorze, mówi Pan o człowieku (ludziach), którzy nie maja w ogóle honoru. Nie tylko nie powinien pokazywac sie publicznie, ale strzelic sobie w łeb.

 • hipis3308

  Oceniono 6 razy 0

  Niech lepiej stary komuch Kik, opowie jak to kiedyś przypochlebiał się uwczesnej władzy w PRL.

 • Oceniono 4 razy 0

  Jedynym wnioskiem jaki mogę wyciągnąć, jest że Latkowski nie powinien się pokazywać publicznie dożywotnio, a niejaki Kik przez 10 lat.

 • wojtek2784

  Oceniono 4 razy 0

  prf. Kik to działacz PZPR do ostatniej chwili istnienia dyktatury . Co to za menda z tego "demokraty" prof. Kika?

 • mika26

  Oceniono 4 razy -2

  Bezwzględny i bez skrupułów Donald Tusk wykopał wielu wartościowych ludzi. Zostawił poddańczy lud. Tak naprawdę rządnych przywilejów, władzy,pieniędzy.Reszta mało ważna. Totalna amatorszczyzna. Powracając do działań w redakcji WPROST nasuwa mi się jedna konkluzja.Cóż normalny człowiek bez fleszy,kamer, znajomości jest w stanie zrobić gdy go dopadną nieudolni prokuratorzy. Nic zostanie pognębiony na wiele lat. Bardzo często zniszczą i wyzują z człowieczeństwa niewinnego człowieka.
  Najgorsze w całej tej historii jest to ,że nie ma kogo wybrać na szczyty władzy. I to jest tragiczne.

 • nolo.gin

  Oceniono 3 razy 3

  Do mojego wcześniejszego komentarza dodam, że największym wstydem dla rządu jest nie to, że coś tam sobie bredzili czy spekulowali przy winku, ale że dali się zrobić jak obesrołki i pozwolili się nagrać. To ukazuje upadek struktur państwowych. Gdzie są służby specjalne? Istnieją tylko z nazwy? Same agenty-Tomki tam pracują? Straszne, panie, straszne. Gdzie my żyjemy?...

 • realistas

  Oceniono 3 razy 1

  Kik przesadza. Sikorski wyraził zdanie wielu Polaków o USA. Miller posyłał chętnie polskie wojsko do Iraku byleby Bush był zadowolony. Powiedział, Sikorski, jak wiarygodne są USA.

 • bozenaurszula31

  Oceniono 3 razy 1

  Tusk to dobry człowiek tylko za bardzo łatwo wierny i teraz zbiera .
  co PISORY zrobiły przez dwa lata Nie ma ludzi idealnych co Premier miał wszystkich pilnować co mają mówić i robić przecież PIS TO WYKOŃCZYŁ Leppera z polityką i życiem!!

 • adam545

  Oceniono 2 razy 2

  Co tu komentować to jest banda a ostatnim czlowiekiem honoru byl św.pamięci Gen Jaruzelski ,któremu zależalo na polsce i polskim narodzie a ze żył w czasach komunizmu to tez miał ograniczoną wladze

 • lamerka

  Oceniono 9 razy 3

  Jesli o prawda, ze bezposrednim zleceniodawca jest jakis biznesman, to jest to kawal gnoja, ktory dla swego doraznego interesu gotow narazic bezpieczenstwo kraju. Mozliwe tez, ze robi interesy z Rosja. A nwet jesli nie, to moze byc umiejetnie ispirowany przez rosyjskie sluzby.
  Jesli natomiast wyrychtowal to razem z politykami PiS, to jeszcze gorzej, bo to znaczy, juz bez zadnych watpliwosci, ze PiS jest wspolczesna Targowica.

  A sam profesor Kik niech nie popada w taka swietobliwa histerie, bo politycy wszystkich opcji na calym swiecie tak rozmawiaja, lacznie z tymi watykanskimi, w sutannach.
  Poza oczywiscie rzadkimi wyjatkami.
  Mysle, ze w Polsce takim wyjatkiem mogl byc niezyjacy juz Mazowiecki, czlowiek przyzwoity do szpiku kosci. I szanujacy innych ludzi, w tym przeciwnikow politycznych.

  Niech profesor Kik poslucha tez czasem swoich kolegow profesorow i przesanie byc juz takim hipokryta.

 • bozenaurszula31

  Oceniono 1 raz 1

  to coś w trawie piszczy!!!

 • 3-kuleczka

  Oceniono 12 razy 4

  pan kik jak siedzi sobie z kolegami w knajpie uzywa literackiej mowy i absolutnie nie wydaje opinii o rzadzie polityce itd
  Mowa mowa,.. słowa, nawet była taka piosenka parole parole parole,... mówic kazdy może a chamstwem jest podsłuchiwac
  z tego co było powiedziane na taśmach NIC nie wynika, bo to co ktos zamierza albo planuje - do urealnienia bardzo daleka droga i ciekawa jestem bardzo o czym to kolesie z pisu móią sobie pr5zy piwku, bo ze o chooojach to wiadomo ale ide o zakłądf że nie zostawiaja suchej nitki na PO i kombinuja jak sie pozbyc Tuska
  Chęć pozbycie sie premiera przeciez codziennie deklaruje kaczyński i nikt sie na niego nie obraza
  U mnie nic sie nie zmieni, będę głosował i moi najbliżsi na PO
  Jeszcze nie ma tak , zeby w Polsce nie wolno było spekulowac o zmianie rządu w prywatnych rozmowach

 • rusakja

  Oceniono 2 razy 2

  Na komentarze ze Sikorski sie 'skompromitowal" przypomne moze "Fuck the EU! - Exactly!" - Victoria Nuland...

 • Oceniono 5 razy -5

  DonadT - wręcz przeciwnie - będzie się pokazywał jak najczęściej ...na każdej mszy

 • rusakja

  Oceniono 22 razy 8

  Jezeli to szokuje prof Kika to taki z niego profesor/ekspert jak z koziej doopy fortepian i powinien na 10 lat wstrzymac sie od publicznych wypowiedzi. W Polsce od paru lat toczy sie brutalna, zakulisowa wojna polityczna (wywolana przez pis) a te tasmy sa "nowoscia" i szokiem tylko dla kompletnych idiotow. JESTEM WYBORCA PO i takim zostane. Krew mnie zalewa tylko jak widze poziom histerii i manipulacji takiego np. Palikota(tak to ten on wykorzystywania matek niepelnosprawnych dzieci w kampanii) i naszej tzw 4tej wladzy...i ciekaw jestem co i jakim jezykiem na prywatnych spotkaniach z kolegami po fachu opowiada "partiota" Latkowski oraz inni krzykacze jak bruzdzinski czy hofman . BTW czemu ta banda nie nagrywala politykow z PISU??

 • adamk017

  Oceniono 8 razy 4

  Panie Kik Pan jest Klik i to niby profesor przecie polityka to nie grzeczne słowa kulturalne wypowiedzi za kurtyną tam toczy się normalna dyskusja gdzie patia rządząca planuje następny ruch by opozycja kiepskiego rodzaju była z tyłu a nie tuż przed nimi , najgorsze jest to że ci z Wprost okazali się zdrajcami wywalając na wiesz bebechy mówiąc jak tu cuchnie / a sami śmierdzą gnojem /

 • 3-kuleczka

  Oceniono 42 razy 28

  ale o co idzie? przeciez to co oni mówia, nie jest niczym dziwnym, nowy, ani szokujacym
  pakt czy ukłąd z USA to akurat kazdy wie, gdzie nas maja "przyjaciele " z USA, ale to właśnie kaczyński i pis popsuli nam stosunki z najbliższymi sasiadami i do doopy wchodzą jankesom
  Maciarewicz? kazdy wie że jest chory i nie trzeba "knowań" pana Sikorskiego bo wszyscy maja go dość, nawet kaczyński wie ze jest szurniety bo go przed wyborami ukrywa
  Tusk winien? smieszne, nie bierze w tym udziału
  Krótka piłka - jeszcze bardzo gorzko będziecie żałowac obecnego rządu, bo w miejsce PO która dawała nam stabilizacje i przeszła kryzys wejdą oszołomy typu gosiewskie, klempy i inne mikke

 • fuzzybear

  Oceniono 8 razy 4

  A Kaczyński nie mówi słowa doopa, bo nie wie co to jest męska rozmowa ! Panienki tak nie mówią....

 • fuzzybear

  Oceniono 3 razy 3

  Ki(c)k off !

 • moustik

  Oceniono 9 razy 3

  A co powiedzieć o profesorze, który przez 20 lat należał do PZPR? Ile lat nie powinien się wypowiadać? Tyle ile należał, czy dłużej? Myślę, że co najmnniej 10 lat dłużej niż należał. Więc prof. Kik nie powinien się wypowiadać jeszcze przez pięć lat.

 • tupolew71

  Oceniono 8 razy -4

  O, to to właśnie. Tym razem Kik dobrze mówi.

 • jabbaryt

  Oceniono 10 razy 4

  jedyny błąd Sikorskiego że dał się nagrać. Skąd wiemy jak wyglądają prywatne rozmowy innych polityków? Co może klepią paciorki i używają przekleństw typu "motylanoga"?
  Radek nie ustawiał sobie urzędu skarbowego, nie kombinował jak dodrukować pieniędzy aby usunąć polityczną konkurencję. Po prostu krytycznie ocenia sytuacje. Jak większość z nas.

 • walek7003

  Oceniono 11 razy 5

  Pan prof. wypowiada się jak chłopczyk, który jest niewinny i dziewiczy a po przesłuchaniu nagrań zrozumiał że nie ma świętego mikołaja...

  Jeżeli mamy takich profesorów to nie dziwmy się poziomowi kształcenia..dramat.

 • mmmucha

  Oceniono 6 razy 0

  To oznacza rozłam w PO?....strzał w dziesiątkę z Sikorskim, trafna opinia.

 • wj_2000

  Oceniono 4 razy -2

  Tu jednak Tusk wychodzi na PALANTA.
  Sikorski wyraźnie mówi, że prowadził politykę proamerykańską, szkodzącą naszym stosunkom z Niemcami i Francją WBREW sobie - realizował żądanie Tuska.
  Z kolei Rostowski (co mało kto pamieta) był PRZECIWNIKIEM podwyższania urzędowego wieku emerytalnego. Powtarzał, iż w związku z innym sposobem liczenia emerytury uchwalonym w roku 1998 (który wszedł w życie właściwie dopiero w tym roku), ludzie będą SAMI CHCIELI dłużej pracować, bo teraz każdy rok później na emeryturę spowoduje jej duży wzrost. I czy ktoś odejdzie wcześniej, czy później i TAK I TAK odbierze (statystycznie) to co włożył.
  Ale Tusk go ZGWAŁCIŁ i od pewnego momentu zaczął gadać tak jak chciał Tusk.

 • nolo.gin

  Oceniono 1 raz 1

  A ja się dziwię, że ktoś jest zaskoczony, że ktoś ma jeszcze jakieś naiwne spojrzenie na politykę i tzw. klasę rządzącą, która już od dawna jest klasą tylko z nazwy. Ktoś jeszcze dotąd uważał, że politycy chcą zrobić dobrze społeczeństwu? Mają własne interesy i to jest dla nich priorytet. Zero wstydu, zero samokrytyki i obiektywizmu wobec tego, co się potrafi i co się sobą reprezentuje. Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Przez tyle lat PO rządziła nie dlatego, że robiła to dobrze. Ludzie wybierali mniejsze zło, bo PiS to też jest partia nieudaczników. Za każdym razem obiecuję sobie, że olewa wyhory - i za każdym razem idę, wybieram innych, którzy nie przechodzą dalej, ale to niewystarczająca satysfakcja, że nie przyłożyłam ręki do tego, co się teraz dzieje. Pawlak kiedyś powiedział w odruchu szczerości, że zdaje sobie sprawę, że dla naszego państwa i budżetu byłoby lepiej, gdyby KRUS został zlikwidowany, ale on jest nie tylko wiceprmierem, ale i przewodniczącym partii rolników i nie może im tego zrobić. Czyli interesy własne nad interesem publicznym. I tak działają wszyscy. Liczy się następna kadencja przy korycie, dlatego ważne zmiany nie są robione. KRUS,m ZUS, OFE, NFZ, mundurówka, górnicy, sędziowie, nauczyciele, agencje, które są przechowywalnią dla nieudaczników i cwaniaków z partii i rodziny. Dokładamy do przywilejów i utrzymujemy bandę krewnych-i-znajomych-wielu-królików. I to się nie zmieni, jeśli na wybory będzie chodziło 25% społeczeństwa. Reszcie wszystko jedno? Bierny opór? To się sprawdziło u Gandhiego. Nie dziwcie się, że potem sami się wybierają przy takiej frekwencji.

 • wj_2000

  Oceniono 4 razy 0

  @gomelsky66
  Idea owoców zatrutego drzewa stosowana w USA ma na celu uniemożliwienie Policji by robiła co chce, by na przykład wchodziła nielegalnie do domu kogoś, kto jej podpadł i podrzucałą mu narkotyki. Chodzi o zdrowie Policji (za cenę uniewinnienia ewidentnie winnego, gdy dowody na niego choć nielegalne są jednak prawdziwe, a nie sfingowane).
  Tutaj osoba, która założyła podsłuch nie jest nawet znana. Gdybyśmy nawet przeszli nad tymi taśmami do porządku, to osoba ta nic nie traci. Forsę od redakcji wzięła i dalej jej nic nie obchodzi.
  ZATEM. W imię czego, w imię jakiej prewencji mamy rezygnować z dowodu NIKCZEMNOŚCI i NIEUDOLNOŚCI właściwie CAŁEGO Rządu PO????

 • tuchajbeju

  Oceniono 9 razy 3

  Akurat ten fragment zgadza się z moimi poglądami. Co do Sikorskiego- mialem go za dupka a okazuje się że facet trzeżwo mysli i prawidłowo ocenia sytuację. Co do jankesów przestańmy mieć złudzenia, jaki oni mają w Polsce interes ?, interesem dla USA jest by Rosja nie wpadła w łapy Chinom i to Roskji muszą pomagać, nawet gdy się wyglupia jak obecnie z Ukrainą. Polska dla USA to " pożyteczny idiota" który czasem się przydaje więc nie szczędzą nam miłych słów. Ale nigdy w niczym nam nie pomogą. Bez złudzeń Panowie. Oczywiście polscy patrioci i tak wiedzą swoje, zwsze będą robić loda USA i wypinać dupę do Niemców i Rosji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX