Żakowski o taśmach: Dwaj politycy nie chcą nic dla siebie. Niesamowite! To rozmowa bardzo wysokich standardów

Jacek Żakowski

Jacek Żakowski (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

- To fantastyczna rozmowa. W warunkach pełnej konfidencji rozmawia dwóch ludzi i żaden nie chce niczego dla siebie. To niesamowite - mówił o nagraniu konwersacji Bartłomieja Sienkiewicza i Marka Belki Jacek Żakowski w TVN24. - To naprawdę, jak na rozmowę w zamkniętej sali, rozmowa bardzo wysokich standardów - wskazywał.
Andrzej Morozowski zauważył w swoim programie "Tak jest" w TVN24, że taśmy "Wprost" mogą być dla rządu sporym ciosem wizerunkowym. - Dotychczas wyborca PO był przekonywany, że musi na nią głosować, żeby chronić się przed strasznym PiS, które wykorzystuje służby przeciw biznesmenom i zwykłym ludziom. Okazuje się, że PO robi dokładnie to samo - wskazywał.

- Znamy dwie rozmowy, kompletnie inne - mówił Jacek Żakowski, publicysta "Polityki" i prowadzący "Poranek Radia TOK FM". - Jedna, dwóch byłych ministrów, jest bardzo przykra. Trochę szczęścia w tym, że to już "byli ministrowie". To oczywiście robi złe wrażenie, ale i stosunek Tuska do nich jest bardzo krytyczny - wskazywał.

"Rozmawia dwóch ludzi i żaden nie chce nic dla siebie. Niesamowite!"

Co innego Żakowski uważa o konwersacji Bartłomieja Sienkiewicza, szefa MSW z Markiem Belką, prezesem NBP. - To fantastyczna rozmowa. W warunkach pełnej konfidencji rozmawia dwóch ludzi i żaden nie chce niczego dla siebie. To niesamowite - mówił. - Renata Beger była przekupywana. Tu nikt nikogo nie przekupuje. Belka mógłby zapytać, a wielu zapytałoby o to na jego miejscu, a co z moją druga kadencją? - wskazywał publicysta.

- To wyborcy mieli zostać przekupieni! - obruszył się Morozowski. - Ci politycy rozmawiają o tym, że w wypadku radykalnego kryzysu groźnego dla państwa, NBP zrobi to, co robią banki centralne, amerykański, brytyjski, europejski, wszystkie na świecie - odparł Żakowski. - Polski bank jeszcze tego nie robi, bo jest konserwatywny. Ale ma ustawowy obowiązek wspierać politykę gospodarczą rządu. I teraz przychodzi minister i pyta: czy pan się wywiąże z tego obowiązku? Dla niego argumentacją jest to, że PiS wygra. Ale Belka nawet się nie uśmiecha - wyjaśniał publicysta.

"Rozmowa bardzo wysokich standardów"

- To dowód na zabetonowanie sceny politycznej - stwierdził Piotr Semka z "Do Rzeczy". - Belka działa w swoim interesie, chcąc, by PO wygrała wybory. Sienkiewicz też tego chce, chce jak najdłużej być ministrem. Nie mylmy dwóch rzeczy. W tej rozmowie była mowa o interesie partyjnym, nie rządu - mówił publicysta.

- Zdarza się na świecie sytuacja, w której rząd korzysta z pomocy banku centralnego dla jakiegoś celu. Tu mówiono wyraźnie: chodzi o to, by inni nie doszli do władzy - skwitował.

- Nawet w momencie, w którym minister Sienkiewicz mówi, że jest ryzyko zwycięstwa PiS, nawet wtedy nie może powiedzieć "i nas wykopsają", ale musi to uzasadnić merytorycznie: inwestorzy się wycofają. To naprawdę, jak na rozmowę w zamkniętej sali, rozmowa bardzo wysokich standardów - zakończył Żakowski.

Zobacz także
Komentarze (26)
Żakowski o taśmach: Dwaj politycy nie chcą nic dla siebie. Niesamowite! To rozmowa bardzo wysokich standardów
Zaloguj się
 • radzio54

  0

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,14225778,_Wypierd____PO___Zakowski__Co_sie_stalo_z_polska_elita_.html

 • prendere

  0

  Fakt byli tak zatroskani, że gdyby mieli bródki jak Zakowski - wyskubaliby je sobie - dno p. zakowski, dno - Sienkiewicz walczył w tej rozmowie o koejne 4 lata dla PEŁO - czyli 4 lata kasy dla siebie i tyle - kto nie rozumie ten kiep

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 3 razy 3

  OCZYWIŚCIE PANIE ŻAKOWSKI< ŻE MA PAN RACJĘ!!!
  a "Kac Wawa" to dramat psychologiczny, "Warsaw Shore" to teleturniej z wiedzy ekonomicznej, a "Ona tańczy dla mnie" to opera.
  pańską służalczość wobec "wadzy" należy tłumaczyć tym, że jest pan tak głupi, czy tak łatwy do kupienia?

  mniej więcej taki komentarz napisałem pod tym tekstem dzisiaj rano ok. 7:30.
  tymczasem

  hehe.......
  dzisiaj rano ok. 8 pod tym artykułem,gdy wisiał jeszcze "na głównej" było ok. 200-300 komentarzy, większość ...... mówiąc delikatnie zarzucała panu jackowi rozminięcie się z prawdą o kilka parseków świetlnych. najwyżej oceniany z nich (nie pamiętam autora) miał ok. 450 kciuków w górę (chociaż może i więcej...)
  teraz o godz. 12:23 komentarzy jest ............22
  LOL

 • 1ewkas

  Oceniono 4 razy 4

  O, redaktor znowu zajmuje się Polską, już nie wypruwa żył dla Ukrainy.

 • aghrra

  Oceniono 6 razy 4

  Jesteś głupi tak sam z siebie czy realizujesz wytyczne z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów?

 • w_pracy

  Oceniono 8 razy 2

  A Palikota już prawie zatlukliście, idioci.
  Macie, co chcecie. Banda bandytów, media na ich pasku, katooszołomstwo i taliban a do tego Monty Python w czystej postaci.
  Janusz, powalcz. Mój głos masz.

 • zyks

  Oceniono 9 razy -3

  Tu akurat Żakowski ma pełną rację. Jak opadnie kurz i dym wzniecany przez hieny medialno-polityczne, ludzie poczytają te teksty (ze zrozumieniem), to Tusk, za swoją postawę (np. na konferencji prasowej) ku zdumieniu Hofmanów, Kaczyńskich i Palikotów zyska w opinii publicznej.

 • takietaminne

  Oceniono 12 razy 4

  "Dwaj politycy nie chcą nic dla siebie". Powinni w takim razie podać się do dymisji.To było by bardzo ekonomiczne dla Państwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje