Żakowski o taśmach: Dwaj politycy nie chcą nic dla siebie. Niesamowite! To rozmowa bardzo wysokich standardów

17.06.2014 19:58
Jacek Żakowski

Jacek Żakowski (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

- To fantastyczna rozmowa. W warunkach pełnej konfidencji rozmawia dwóch ludzi i żaden nie chce niczego dla siebie. To niesamowite - mówił o nagraniu konwersacji Bartłomieja Sienkiewicza i Marka Belki Jacek Żakowski w TVN24. - To naprawdę, jak na rozmowę w zamkniętej sali, rozmowa bardzo wysokich standardów - wskazywał.
Andrzej Morozowski zauważył w swoim programie "Tak jest" w TVN24, że taśmy "Wprost" mogą być dla rządu sporym ciosem wizerunkowym. - Dotychczas wyborca PO był przekonywany, że musi na nią głosować, żeby chronić się przed strasznym PiS, które wykorzystuje służby przeciw biznesmenom i zwykłym ludziom. Okazuje się, że PO robi dokładnie to samo - wskazywał.

- Znamy dwie rozmowy, kompletnie inne - mówił Jacek Żakowski, publicysta "Polityki" i prowadzący "Poranek Radia TOK FM". - Jedna, dwóch byłych ministrów, jest bardzo przykra. Trochę szczęścia w tym, że to już "byli ministrowie". To oczywiście robi złe wrażenie, ale i stosunek Tuska do nich jest bardzo krytyczny - wskazywał.

"Rozmawia dwóch ludzi i żaden nie chce nic dla siebie. Niesamowite!"

Co innego Żakowski uważa o konwersacji Bartłomieja Sienkiewicza, szefa MSW z Markiem Belką, prezesem NBP. - To fantastyczna rozmowa. W warunkach pełnej konfidencji rozmawia dwóch ludzi i żaden nie chce niczego dla siebie. To niesamowite - mówił. - Renata Beger była przekupywana. Tu nikt nikogo nie przekupuje. Belka mógłby zapytać, a wielu zapytałoby o to na jego miejscu, a co z moją druga kadencją? - wskazywał publicysta.

- To wyborcy mieli zostać przekupieni! - obruszył się Morozowski. - Ci politycy rozmawiają o tym, że w wypadku radykalnego kryzysu groźnego dla państwa, NBP zrobi to, co robią banki centralne, amerykański, brytyjski, europejski, wszystkie na świecie - odparł Żakowski. - Polski bank jeszcze tego nie robi, bo jest konserwatywny. Ale ma ustawowy obowiązek wspierać politykę gospodarczą rządu. I teraz przychodzi minister i pyta: czy pan się wywiąże z tego obowiązku? Dla niego argumentacją jest to, że PiS wygra. Ale Belka nawet się nie uśmiecha - wyjaśniał publicysta.

"Rozmowa bardzo wysokich standardów"

- To dowód na zabetonowanie sceny politycznej - stwierdził Piotr Semka z "Do Rzeczy". - Belka działa w swoim interesie, chcąc, by PO wygrała wybory. Sienkiewicz też tego chce, chce jak najdłużej być ministrem. Nie mylmy dwóch rzeczy. W tej rozmowie była mowa o interesie partyjnym, nie rządu - mówił publicysta.

- Zdarza się na świecie sytuacja, w której rząd korzysta z pomocy banku centralnego dla jakiegoś celu. Tu mówiono wyraźnie: chodzi o to, by inni nie doszli do władzy - skwitował.

- Nawet w momencie, w którym minister Sienkiewicz mówi, że jest ryzyko zwycięstwa PiS, nawet wtedy nie może powiedzieć "i nas wykopsają", ale musi to uzasadnić merytorycznie: inwestorzy się wycofają. To naprawdę, jak na rozmowę w zamkniętej sali, rozmowa bardzo wysokich standardów - zakończył Żakowski.

Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 32 razy 26

  "Żakowski o taśmach: Dwaj politycy nic nie chcą dla siebie.
  Niesamowite! To rozmowa bardzo wysokich standardów"
  ==============================================
  Tylko rozmowa Żakowskiego z Lisem by mogła mieć wyższe standardy.

 • medalik111

  Oceniono 39 razy 23

  Żakowski...chłopie lecz się na nogi bo na rozum już za późno.
  Konstytucyjny minister rządu RP mówi, że to państwo praktycznie nie istnieje i to jest to czym powinni się zająć dziennikarze,a nie duperelami...no ale to dotyczy dziennikarzy a nie płatnych pismaków.

 • 31.februarius

  Oceniono 21 razy 15

  ."- To fantastyczna rozmowa. W warunkach pełnej konfidencji rozmawia dwóch ludzi i żaden nie chce niczego dla siebie."

  Taa, nich pan się śmieje i szydzi, panie Żakowski, ale są jeszcze w tym kraju uczciwi i zatroskani o dobro Ojczyzny politycy ......

  O q..wa, jak to ch...wo brzmi! I tak jakoś nie po polskiemu.

 • mini-dater

  Oceniono 16 razy 12

  Zależy kto ma jakie standardy i sympatie polityczne panie Żakowski

  Proponuję wrócić do 2006 roku i orowokacji TVN w sprawie. BEGIER

  Tam opinie. TUSKA I KOMOROWSKIEGO BYŁY INNE

 • scibor3

  Oceniono 22 razy 10

  Standard Żakowskiego. Dno i 10 metrów mułu.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 9 razy 7

  co się stało z 100 000 armią konfidentów Kiszczaka ?

  Lesław Maleszka, b. tajny współpracownik SB o pseudonimie "Ketman", odszedł z Gazety Wyborczej. O odejściu Maleszki - na jego własne życzenie - poinformowali w piątek w specjalnym oświadczeniu redaktorzy naczelni GW . To było w 2008 , czyli przez 18 lat TW Ketman tworzył w gazecie Wyborczej i dalej by pisał gdyby nie życzliwi ludzie , którzy go wypatrzyli w 2001 :)

  Panie Żakowski pochwal się pan jaki macie skaład w redakcji :)

 • romeczek944

  Oceniono 17 razy 7

  taaaak wszystko super, poza tym ze chodzi o dobicie konkretnego politycznego dealu przez ministra i 'apolitycznego' prezesa banku centralnego.
  panie zakowski pan sie zastanowi co pan mowi.
  ja osobiscie nigdy nie wspieralem i nie zamierzam wspierac pis, ale trzeba byc uczciwym.
  to co zrobill (probowali zrobic) sienkiewicz i belka zalatuje pod trybunal stanu, niezaleznie od ich intencji. tu chodzi o zlamanie a w najlepszym razie naruszenia zasad konstytucji.
  zachecam pana tu do ponownego zapoznia sie z pojecie obiektywizm lub moze czas juz na emeryture.

 • biczbat

  Oceniono 15 razy 5

  Miałem nic nie pisać, bo mi szkoda czasu.
  Ale Panie Żakowski, panu się chyba głowy pozamieniały. Myślałem, że jest Pan poważnym i w miare spokoobiektywnym gościem, (podobnie myślałem o Tusku, w zasadzie głosowałem na PO tylko dla tego że on był jej szefem) ale chyba z tego co czytam to jest Pan jednym z wielu Gebelsów tej mafii. Co ty chłopie wypisujesz, przecież tam na boku muszą iść miliony, będą bronić koryta do "krwi ostatniej", więcej mogą takiej okazji nie mieć. Ciekawa sprawa, że kupujemy włoskie pendolino, mimo opóźnień płacimy z wyprzedzeniem 30 czy 40 mln, gazoport budują Włosi. Z czym nam się Włochy kojarzą - dobre jedzenie, wino, piłka nożna, Rzym, Watykan i ........................... mafia. Kolejność nieprzypadkowa. Podobno żeby w Polsce zrobić dobry interes wystarczy mieć dobre układy z kościołem, jakoś mi to się wszystko zaczyna kupy trzymać .........

 • 1ewkas

  Oceniono 4 razy 4

  O, redaktor znowu zajmuje się Polską, już nie wypruwa żył dla Ukrainy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje