Kamiński: Kto mógł nagrać polityków? Pierwsza lepsza agencja detektywistyczna

- Najważniejsze w tej sprawie nie jest to, kto to nagrał, ale co nagrał. A druga sprawa: rządzą nami niepoważni i groteskowi ludzie, którzy umawiają się na poważne rozmowy polityczne w knajpach, przy wódce i kawiorze - mówił w radiowej "Jedynce" Mariusz Kamiński, komentując ujawnione przez tygodnik "Wprost" taśmy kompromitujące ludzi związanych z PO. Zdaniem byłego szefa CBA za taśmy może odpowiadać "pierwsza lepsza agencja detektywistyczna".
Tygodnik "Wprost" opublikował w sobotę pierwszą z rozmów, do których nagrań dotarł. Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW, i Marek Belka, prezes NBP, rozmawiają w jednej z warszawskich restauracji o wsparciu przez bank budżetu państwa przed wyborami. W rozmowie pojawiają się wątki dymisji Jacka Rostowskiego.

W internecie pojawiło się także nagranie drugiej rozmowy. Opublikował je serwis TVN24.pl. Jest to zapis rozmowy byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza i byłego szefa GROM Dariusza Zawadki. Rozmowa dotyczy finansów żony Nowaka.

Czytaj więcej >>

- Nie mam wcale satysfakcji, kiedy po raz kolejny opinia publiczna może się zapoznać z aferami dotyczącymi tego rządu. Po raz kolejny możemy się przekonać, my, wszyscy obywatele, jak przegniły układ polityczny rządzi naszym krajem, jacy to są ludzie - powiedział były szef CBA.

"Rządzą nami niepoważni i groteskowi ludzie"

- Najważniejsze w tej sprawie nie jest to, kto to nagrał, ale co nagrał. A druga sprawa: rządzą nami niepoważni i groteskowi ludzie, którzy umawiają się na poważne rozmowy polityczne w knajpach, przy wódce i kawiorze - stwierdził Kamiński. I dodał: - Jeżeli chodzi o rozmowę pana Belki i Sienkiewicza, to ewidentnie mamy możliwość postawienia obu przed Trybunałem Stanu, ponieważ rozmawiają oni o tym, jak ominąć konstytucję w imię wyborczych i politycznych interesów PO.

- Marek Belka został złapany za rękę. Teraz może twierdzić różne rzeczy. A minister Sienkiewicz był ewidentnie wysłannikiem Donalda Tuska, to jest oczywiste dla każdego myślącego człowieka, że załatwiał brudne interesy PO - zaznaczył były szef CBA.

A kto mógł nagrać polityków? - Myślę, że pierwsza lepsza agencja detektywistyczna - stwierdził Kamiński.

"Kto mógł nagrać? Pierwsza lepsza agencja detektywistyczna"

Zdaniem Kamińskiego prokuratura powinna natychmiast wszcząć śledztwo i zabezpieczyć materiały, które mają dziennikarze. - Przecież tam jest wprost mowa o utrudnianiu kontroli, ukrywaniu dochodów przez pana Nowaka i jego małżonkę, niepłaceniu podatków i przede wszystkim o manipulowaniu i blokowaniu działań służb skarbowych przez byłego wiceministra i nadzorcę tych służb.

Przypomnijmy: były minister transportu w rozmowie opowiada, że jego żona, dentystka, dostała zawiadomienie o zamiarze wszczęcia postępowania dotyczącego nieprawidłowości w rozliczeniach finansowych. Parafianowicz wyjaśnia mu, jakie konsekwencje prawne mogą jej grozić i jakie kroki mogą podjąć odpowiednie organa. - Jeszcze trzy lata w tamtą stronę mogą cię pociągnąć. Pięcioletnie przedawnienie, tak de facto sześcioletnie, nie? Bo liczysz od końca roku pięć lat - tłumaczy były wiceminister finansów. W kolejnych zdaniach Nowak dopytuje go, co grozi mu "w najgorszym wariancie, gdy powiedzą, że nie wykazywała dochodów, a miała wpłaty na konto". - To nie są wielkie pieniądze, 50 tys. - mówi. Przeczytaj więcej >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (196)
Kamiński: Kto mógł nagrać polityków? Pierwsza lepsza agencja detektywistyczna
Zaloguj się
 • o0.oo

  0

  Kamiński, zaserana mordo, najpaskudniejszy i najmniej poważny to ty jesteś. Na razie się cieszysz że umknąłeś sprawiedliwości ale poczekajmy tylko. Wyjda inne kwiatki które posiałeś.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 2 razy 0

  Agencje detektywistyczne niczego nie robią bez zleceniodawcy.
  Kto więc zlecił im te podsłuchy ? Czy nie przypadkiem Prawie Sprawiedliwość, które aż rwie się do waaaaadzy ? Tylko co te pisie kompletnie niekompetentne matoły zrobią z tą waaaaadzą ?
  Nie wygodniej przypadkiem antypolskiemu pisiowi w wiekuistej opozycji ?

 • renen5

  0

  Pierwszy i mam nadzieję ostatni raz zgadzam się z tym typem - jest b. kompetentny w podobnych działaniach za czasów PIS i trzeba przyznać że je bylizdecydowanie lepsi w zacieraniu śladów.

 • radon13

  Oceniono 2 razy 2

  Agencja detektywistyczna musiałaby miec na to zlecenie.

 • pogodny100

  Oceniono 2 razy 2

  agencja detektywistyczna made in PIS.

 • yoonac

  Oceniono 3 razy 3

  Pis powinien się obawiać, że taśmy mogą być również na nich. A skoro się nie obawiają, to znaczy że wiadomo kto i na czyje zlecenie podsłuchuje

 • bart5554

  Oceniono 3 razy 3

  Zdaniem byłego szefa CBA za taśmy może odpowiadać "pierwsza lepsza agencja detektywistyczna".

  Albo jest skrajnie niekompetentny albo bezpieczeństwo naszego kraju jest bardzo małe..

 • konfuziussagt

  Oceniono 5 razy 5

  Lajdacy stosuja swinskie metody, zeby
  dojsc do wladzy.
  Tolerancja i bezkarnosc ich rozzuchwalila.
  Grozi to degeneracja panstwa i spoleczenstwa
  w kierunku narodowego socjalizmu.
  Oczekuje od panstwa wiekszej stanowczosci
  w obronie porzedku demokratycznego i wolnosci obywatelskich.
  Nie ma demokracji dla wrogow demokracji!
  Jak dojdzie zamordyzm do wladzy, uzyje resortow silowych,
  zeby rozprawic sie z demokratycznym systemem
  i narzucic swoj dyktat.
  Przyjda i noca kolbami w drzwi zalomoca.

 • nilpferd13

  Oceniono 4 razy -4

  Ciekawe....
  2 minuty po ukazaniu sie mojego komentarza o zamiennych tresciach artykulow z glownej strony Gazety zniknal tytul:"""NOWE! SWIATOWE MEDIA: TASMY POGRAZYLY POLSKE W JEDNYM Z NAJGORSZYCH KRYZYSOW OD 2007r."".
  W tym miejscu jest teraz lekarz, ktory przyznaje, ze kiedys usuwal ciaze....
  cuda sie dzieja w tej gazecie... prawdziwe cuda...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX