Komentarze (569)
- To jest koniec PO. Złamano konstytucję - prof. Kik komentuje taśmy "Wprost"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • micrologus

  Oceniono 1 raz 1

  Najwaniejsza rola mediów w prawdziwej demokracji jest kontrolowanie ujawnianie nadużyć polityków i umożliwienie społecznej kontroli rządu. A więc nie antypaństwowa ale propaństwowa i prodemokratyczna.

 • losiu4

  Oceniono 4 razy 4

  panie ponoć prdfedorze... to nie jest kompromitacją taka rozmowa tylko jej upublicznienie> Pan sie dobrxze aby czujesz?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • pintapalec

  Oceniono 1 raz 1

  Panie profesorze Konstytucję w Polsce łamano wiele razu.Pierwszy raz zaraz po jej uchwaleniu a zrobiła to watykańska klika klesza rezydująca w Polsce na czele z papiestwem.A najnowsze złamanie Polskiej Konstytucji nastąpiło w 1998 roku. Jako podsumowanie niech posłuży paradoks prawny, drobny szczególik. Art. 90 konstytucji mówi: do przyjęcia umowy międzynarodowej (a taką jest konkordat) potrzebna jest większość 2/3 głosów. 08.01.1998 roku sejm, 273 głosami, przy 161 głosach przeciwnych i 2 – wstrzymujących się, uchwalił ustawę o ratyfikacji Konkordatu między Stolicą Apostolską, a Rzecząpospolitą Polską. Było wtedy w sali posiedzeń sejmu 436 posłów. 2/3 tej ilości to: 290,6. Czyli 290 posłów. Z matematyki wychodzi brak 17 posłów do wymaganej Konstytucją większości. Czy to zdarzenie już historyczne nie powinno zostać zbadane przez odpowiednie organy państwowe z Trybunałem Konstytucyjnym włącznie? Nie chciałem używać mocnych słów, tylko tego inaczej nie da się powiedzieć. Wszyscy lub prawie wszyscy z kościołem nie chce zadzierać: administracja państwowa i samorządowa, instytucje finansowe, biznes oraz media robią w portki przed tą czarną mafią Ale tak na żywca łamać Konstytucję?"

 • asior34

  0

  Pierdu, pierdu, afera za aferą, a baranki nadal pójdą stadem i oddadzą głos na Platformę... chory kraj, chorzy ludzie.

 • arno-ger

  0

  Pan Kik to prawanik czy komuszy politolog, bo zdaje sie ze to drugie.

 • adam545

  Oceniono 1 raz 1

  Smieszne i to w tym kraju mówi sie o demokracji a gdzie ona jest ,ten system można porownać do feudalizmu,totalitaryzmu.Media kłamią i takiego oglupiania narodu to nawet nie bylo przed upadkiem komunizmu

 • genocidezionism

  0

  chyba pan Kik ma rację Lis to chyba były SB-ek obecnie kierowany przez ABW

 • jarekgda

  Oceniono 1 raz -1

  Pan profesor, o ile dobrze pamiętam, dość mocno wspierał PiS, więc wypowiedź wcale nie dziwi. Tak się rozpędził w swoich ocenach, że mało co byłby gotów powiedzieć, że doszło nie tyle do konspiracji, co do korupcji. Rozmowa rozmową, ale reszta dzieje się przecież konstytucyjnie. W czym więc rzecz? Chyba jedynie w samym języku rozmowy, prywatnej przecież, bo nie toczyła się publicznie. I to tyle, panie psorze.

 • ed200816

  Oceniono 2 razy 2

  jak te sqrwysyny <wygrały>1-rwszy raz w 2007 roku ktoś napisał będzie nami rządzić qrwa i złodziej.trzeba było 7-miu lat,żeby wyszło czarno na białym co znaczy peło.lemingi żeby nie wiem co ta mafia nie zmalowała będą tego qrestwa bronić,bo w większości są od nich zazależni.PANIE PRZEWODNICZĄCY DUDA larum grają czas POgonić to bydło na cztery wiatry.

 • ed200816

  Oceniono 1 raz -1

  jak te sqrwysyny <wygrały>1-rwszy raz w 2007 roku ktoś napisał będzie nami rządzić qrwa i złodziej.trzeba było 7-miu lat,żeby wyszło czarno na białym co znaczy peło.lemingi żeby nie wiem co ta mafia nie zmalowała będą tego qrestwa bronić,bo w większości są od nich zależni.PANIE PRZEWODNICZĄCY DUDA larum grają czas POgonić to bydło na cztery wiatry.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 0

  Dopiero pisałem o inteligencie - pamięciowym kujonie o mądrości analfabety . Teraz widzę rzeczoznawcę, który bez zapoznania się z oryginalnym materiałem i bez przeprowadzonych badań ciągłości nagrania wydaje sądy ostateczne. I to ma być pracownik naukowy. Nic dziwnego, że mamy tylu wykształconych debilów w radiu, telewizji , prasie i czasopismach. Na żadnym tytule nie można już polegać . Nie dziwi też obrona przestępcy przez PIS w Sejmie i śpiewanie mu Hymnu Narodowego, że uchronili Go od zeznań u Prokuratora.
  Rozmowa o sposobie działania na rzecz polskiej gospodarki i walki z problemami jej umacniania nie zależnie od męskich akcentów nie wzbudza u mnie żadnej negatywnej reakcji ponieważ każda instytucja państwa powinna mieć na uwadze dobro kraju , wskazywać jego słabe strony i proponować rozwiązania. Dziennikarze z Wprost niestety najwyraźniej mnie osobiście , mojej rodzinie życzą źle a pogarszaniu sytuacji gospodarczej i politycznej widzą swoją szansę. Tylko że dla mnie to są paskudy a nie ludzie posługujący się rozumem. Ponieważ służą osłabianiu państwa więc wiem z kim grają.

 • bezrobotny55

  Oceniono 3 razy 3

  Konstytucja była i jest łamana- na potrzeby ratowania budżetu, aby zapewnić przedłużenie mandatu wyborczego POlityków. Jaskrawe przypadki, to ostatnia pseudowaloryzacja- kwotowa, zamiast procentowej, gdzie TK sam siebie inaczej interpretował niż poprzednio orzekał o kwotowej niby waloryzacji.. A teraz głosami 8:6 sędziów TK, przy jednym nieobecnym, pochwalono oszukańczą reformę "emerytur '67", np. odsuwając o miesiące i lata- prawa do emerytury, w wieku 65 lat tym seniorom, co mają już ukończone 65 lat... A mundurowym nic nie odsunięto, tylko tym nowym etatowcom, coś przycięto. A KRUS-u nikt nie ma odwagi uregulować, bo PSL zastrajkuje...

 • Rob Wilensky

  Oceniono 1 raz -1

  My wiemy co premier powie w poniedziałek o 15:00
  majdanbankowy.blogspot.com/2014/06/co-premier-powie-w-poniedziaek-o-1500.html

 • schpiza

  0

  www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu Biegly sadowy z Jeleniej Gory " Oszust " ; Prokurator niedoluczony sebastjan wozniak z Boleslawca ; sedzia nie znajacy kodeksu "daniel strzelecki z Boleslawca. Polska Rzeczpospolita Korupcyjna !!!!! Sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) biegłemu oka nie wykole !!!!!!!!!!
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: sędzia biegłemu oka nie wykole?
  24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego.
  youtu.be/cvqoUiAao6w
  youtu.be/ioWGzIxp02s

  youtu.be/Wu9erTINCfA

  youtu.be/mu5eyUMpSe0
  Czy Daniel Strzelecki celowo dokonał pomieszania przepisów?

  A może po raz kolejny okazało się, że nasze prawo jest o przysłowiowy kant potrzaść i uniemożliwia dojście do prawdy?Czy sprawa Jerzego Karpińskiego powoli stała się „okopami Świętej Trójcy” dolnośląskiej Temidy?

  Słowa, które padły 24 lutego zdają się na to wskazywać.

  Może pora więc, żeby sprawą prócz mediów zainteresowały się powołane do tego organy?

  Oczywiście spoza Dolnego Śląska…
  PS. Wypowiedzi sędziego Daniela Strzeleckiego za nagraniem TV. Przypomnijmy artykuł, na który tak chętnie powołuje się sędzia Daniel Strzelecki.

  Kto, jako biegły, rzeczoznawca lub tłumacz, przedstawia fałszywą opinię lub tłumaczenie mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (art. 233 § 4 KK).

  Opinię biegłego (rzeczoznawcy) można uznać za fałszywą wtedy, gdy:

  1) będzie wyraźnie sprzeczna z aktualnym stanem wiedzy w dziedzinie, której opinia dotyczy; 2) będzie wyraźnie sprzeczna z rzeczywistym stanem faktycznym;

  3) będzie oparta na przyjętej wyraźnie błędnej metodzie (por. B. Kunicka-Michalska, w: A. Wąsek (red.), Kodeks karny, t. II, 2010, passim). Jednak również w tym wypadku stwierdza się trafnie, iż: odpowiedzialność na podstawie art. 233 § 4 KK nie zależy od tego, czy fałszywe ustalenie faktyczne zawarte w opinii mogło mieć wpływ na rozstrzygnięcie sprawy (wyr. SN z 9.4.2008 r., IV KK 501/07, OSNwSK 2008, Nr 1, poz. 853 ).

  Jest również rzeczą oczywistą, że odpowiedzialność karna tym bardziej nie jest zależna od tego, czy strona postępowania cywilnego podważy (skutecznie bądź nie) taką opinię w procesie cywilnym.

  Sędzia Sądu Rejonowego Daniel Strzelecki najwidoczniej jest jednak innego zdania.
  3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole

 • Oceniono 1 raz -1

  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna !!!!!!
  Czy uważa pan, że państwo spełniło w tym przypadku swoją rolę ?
  [Nasz Wywiad] „Z Donaldem Tuskiem chodziłem do jednej szkoły, a dziś…”
  blogpublika.com/2014/05/01/nasz-wywiad-z-donaldem-tuskiem-chodzilem-do-jednej-szkoly-a-dzis/
  www.youtube.com/watch?v=x4aJFabzDRk&feature=youtu.be

 • lokator

  Oceniono 4 razy 2

  ================
  @waldi_46
  >>> naród jest na straconej pozycji bo kogo ma wybierać między oszołomami i wariatami pisowskimi a oszustami z platformiarzy <<<

  No to się naocznie przekonałeś, że Platforma to oszuści.
  A kto ci wmówił, że PIS to wariaci?
  Platforma Obywatelska.
  Ciekawe, kiedy zrozumiesz, że w tym przypadku TEŻ cię oszukali.
  A dlaczego?
  Żebyś na nich głosował i żeby mogli oszukiwać cię na kasę.

  To NAPEWNO nie jest tak, że w gospodarce oszukują, ale o PiSie akurat mówią prawdę. Oni ZAWSZE kłamią - bo mają w tym interes.

 • popierwsze

  0

  A dla dziennikarła Jonasa i jemu podobnych język Belki i Sienkiewicza jest właściwy dla rozmów męskich. Chociaż tych z "elyty".
  Panie Jonas, to jest język prymitywnych chamów, a jeśli język profesora, to profesora "wolnej" Polski.
  A pan, jeśli takim językiem się posługujesz, to tez jesteś prymitywny cham i wulgarus. A to że sprzedajny dziennkarzeł - to oczywiste !

 • dorik2

  Oceniono 1 raz -1

  A ja nie widzę złamania konstytucji (jak Kik, nie jestem prawnikiem i też się mogę mądrzyć). Bank centralny jest niezależny, ale to nie znaczy, że nie może dogadywać się z rządem, pomagać w zasypaniu dziury budżetowej. W 2013 r. byliśmy o krok od naruszenia progów ostrożnościowych, co by się tragicznie skończyło. A że lepsza sytuacja gospodarcza to interes wyborczy Platformy - trudno, tak jest z każdą partią rządzącą!

 • ak47.dwa

  Oceniono 3 razy 1

  Peoki....fani tuska......wstaliście już z kolan ? Czy dalej czerepy przy posadzkach ?

 • Józef Z. Kluczek

  Oceniono 3 razy -1

  Co o Polsce myśli polityczna klasa?
  Spotyka się w knajpach i sobie hasa!
  Przy wódeczce szczerze o Polsce się wyraża.
  Obywateli mami, oszukuje i obraża!
  Polska teoretyczna istnieje w mediach.
  Polska praktyczna to tragikomedia.
  Polityków wchłonie polityczne bagno
  Polityczna klasa pójdzie na dno!
  O czystych rękach nowej klasy potrzeba.
  Obywatelom żadnych igrzysk, ale chleba.
  Może nowa klasa po latach też będzie zblazowana.
  Już teraz po podsłuchach konieczna jest zmiana!!!
  Gdy się na to patrzy i tego słucha
  Nie mam wątpliwości- w Polsce trwa rozpierducha!

 • tymoteusz121

  Oceniono 8 razy 0

  PiS robił i robi tyle nie godnych rzeczy że starczyłoby na kilka lat pracy sądów ! A może przekupieni ludzie przez PiS grzebią w podsłuchach ? Myślę że to możliwe ! Chroń nas Boże od Kaczyńskiego i PiS !

 • szach-mat0

  Oceniono 2 razy 0

  Wyborcy PO nie zawsze "kochają Tuska", elektorat D. Tuska to przeciwnicy J. Kaczyńskiego i dopóki będzie na scenie politycznej, dopóty Polacy będą głosować na tę partię, która jest w stanie wygrać z PiSem. Mimo błędów, tylko PO może wygrać z PiSem. Bez PiSu podział mandatów był by zupełnie inny.

 • Oceniono 5 razy 3

  Teraz wiem dlaczego mam pracować dłużej i dlaczego cały czas rządów partii Tuska żyje się nam coraz biedniej.Przez cały okres rządów tej partii najbardziej udało im się zubożyć naród i rozwalić całą gospodarkę.

 • decisive

  Oceniono 5 razy -1

  Pogratulowac wyborcom PO jeszcze raz! Ale nie myslcie ze te informacje plyna jakos znaczaco na poparcie dla PO, trzeba zauwazyc ze wyborcami PO w duzej mierze sa oszusci zlodzieje bezkarni przestepcy dla ktorych takie informacje ze politycy PO łammią komstytucje to jak woda na młyn

 • johnylukier

  Oceniono 6 razy 0

  Drodzy młodzi zdolni ludzie. Jeżeli do tej pory mieliście problem z wyborem miejsca do mieszkania, zastanawialiście się gdzie wziąć kredyt na całe życie na mieszkanie, gdzie posłać Wasze przyszłe dzieci do szkoły, to chyba właśnie KOLEJNY RAZ otrzymaliście odpowiedź.

 • bonx70

  Oceniono 3 razy 1

  AGENTURA ROSYJSKA DZIAŁA . NIEMCY NIEDAWNO OSTRZEGALI O WZMOŻONEJ AKTYWNOŚCI SŁUŻB SOWIECKICH KTÓRE PRÓBUJĄ NAWET WPŁYWAĆ NA OPINIE , U NAS JUZ TO SIĘ DZIEJE A "WPROST" ? NO CÓŻ SPRZEDAZ TYTUŁU JEST WAŻNA . BĘDZIE ZAMIESZANIE POLITYCZNE , MOŻE NAWET DOJDZIE DO NOWYCH WYBORÓW W POLSCE TO I UKRAINĄ PRZESTANIEMY SIE INTERESOWAC ... I ROSJANIE WRÓCĄ DO ROZGRYWANIA

 • marcia waniek

  Oceniono 6 razy -2

  MÓWILAM LEMINGI ZE RYZY I JEGO TEAM TO ZLODZIEJE A WY "nu nu nu nu" JESTECIE ŻAŁOŚNI

 • tupolej154

  0

  www.facebook.com/PolityczneMemy/photos/a.455154277856727.99544.455151607856994/724849557553863/?type=1&theater

 • toshiro32

  Oceniono 2 razy 0

  A jak było z aferą Begerowej za rządów Pis? To miał być koniec pisu. Niestety-brak alternatywy. Leosza marna PO niż beznadziejny PiS. który by nas cofnął do średniowiecza i pokłucił ze wszystkimi sasiadami

 • nty

  Oceniono 2 razy 2

  Co robią te wszystkie służby? Zajmują się duperelami, Nie zajmują się ochroną prawowitego Rządu, a wróg nie śpi.

 • jerzy30

  Oceniono 5 razy -1

  gowniane tasmy o gownianej wartosci

 • ilona20020

  Oceniono 5 razy 3

  konstytucję złamała H. Suchocka i jej konkordat, mamy nadzór Watykanu nad Polskim rządem,

 • ba1944

  Oceniono 2 razy 2

  Prawi obywatele,posłuchajcie sami siebie.Sezon ogórkowy,trochę wcześniej.

 • lasaron

  Oceniono 2 razy 0

  Spoko do wyborów daleka a przez takie bzdety i tak nie ma kto powalić ten rząd.

 • gregoson

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli wydaje wam się, że pozostała część bandy czworga jest w porządku to przypomnijcie sobie co Władek Serafin ponagrywał, jakie afery robił PiS, jak SLD oddało w pacht Polskę w brudne jankeskie łąpy. Oni wszyscy są umoczeni, co do jednego.
  Ale jak piszę o tym gdziekolwiek to psy wieszacie broniąc swoich skorumpowanych pupili. Miejsce tych .... jest na szubienicach.

 • stupid_writer

  Oceniono 5 razy -1

  Kto dal temu "kikowi" tytuly, toz to typowy "jelop" z Kielc!

 • mozart

  Oceniono 3 razy 3

  To zaden koniec. PO w najgorszym razie rozsypie sie sama po przegranych wyborach, by po latach powrocic pod inna nazwa. Tak bylo z Buzkiem, gdy rzadzil AWS. Buzek wrocil do lask po latach w PO...

 • fahdibnabd

  Oceniono 2 razy 0

  niech Profesor bzdur nie opowiada.. tak jak afera taśmowa (w 2006 roku jeżeli mnie pamięć nie myli) nie pogrążyła PIS, tak i obecna nie pogrąży PO.

 • myrcek

  Oceniono 1 raz 1

  Platforma przestała być Obywatelska. Żal wobec tych posłów na niższych szczeblach gminnych, wojewódzkich...

 • papawulon1

  Oceniono 8 razy 8

  Panie prof., Kik a odkąd to ujawnianie szwindli i pokazywanie prawdy jest antypaństwową robotą?. Panu też się już udzielił latający pierd... lec?.

 • alebaba17

  Oceniono 1 raz 1

  prezydent Łukaszenka z Białorusi życzył Polakom demokracji i niestety miał rację. Brzmi to nie wiarygodnie w ustach tego gościa ale jest prawdziwe

 • internetowe_sotnie_putina

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście że sprawę skombinował średni szczebel służb. Syf kiła mogiła.

 • kst666

  Oceniono 2 razy 2

  Jedno jest absolutnie pewne: państwo polskie istnieje tylko teoretycznie, a w praktyce rządzą zorganizowane grupy przestępcze ulokowane na wszystkich szczeblach władzy. Dodatkowo grupy te reprezentują interesy zagraniczne, co ma baaardzo długą tradycję historyczną. Jaki był efekt działań historycznych klasy rządzącej - wszyscy wiemy z lekcji historii.
  Jaki będzie efekt rządów aktualnie "wybranych w wolnych wyborach" - najprawdopodobniej DOKŁADNIE TAKI SAM. Co już widać, słychać i czuć.
  No cóż , ta cała "wolna Polska" to jest dokładnie: ch...., d..a, i kamieni kupa....

 • jjj68

  0

  Może taki krótki cytat o "ekspercie" Gazety, panu Kliku, na szybko, z Wiki
  "W latach 1970–1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, wcześniej był działaczem Zrzeszenia Studentów Polskich i Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1981 był lektorem KC PZPR[1]. Należał do współzałożycieli Polskiej Unii Socjaldemokratycznej, której był wiceprzewodniczącym. Partię tę opuścił wkrótce w proteście przeciw udzieleniu przez Tadeusza Fiszbacha poparcia dla kandydatury Lecha Wałęsy na stanowisko prezydenta RP[2]. Następnie współtworzył Unię Pracy[1]. W 2001 wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2004 wybrany został w skład konwentu programowego SLD. Wkrótce potem opuścił partię. W 2007 był w regionalnym komitecie honorowym Platformy Obywatelskiej[3]. W 2009 kandydował bez powodzenia do Parlamentu Europejskiego z listy Porozumienia dla Przyszłości[4], a w 2011 również bezskutecznie z ramienia SLD do Senatu[5]."

  Nowe znaczenie słowa "ekspert", ze szczególnym naciskiem na bezstronność.

 • jjj68

  Oceniono 2 razy 2

  Ogromna nierzetelność Gazety. Jak "ekspertem" można nazwać prof. Klika, który jest po prostu najzwyklejszym działaczem partyjnym? Szukanie sensacji na siłę to rozumiem, taka rola tabloidów, ale tu nawet nie ma pozorów bezstronnej oceny eksperckiej.

 • 1234qwerty

  Oceniono 3 razy 3

  A ŁONI i tak to mają w d**pie i to głęboko bo co nam zrobią. Donek nawnie makaron stadu na uszy z zafrasowaną miną i tyle.Przykre ale tak to się toczy od ponad 20 lat. Kto może to wyrywa stąd w podskokach, mała grupa trzepie kasę a reszta kwiczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX