Przedstawiał wniosek o uchylenie immunitetu Kamińskiemu, a sam go nie czytał. Sekielski: Nie musi pan być posłem

"Gazeta Wyborcza" pisze dziś, że Paweł Sajak, który we wtorek rekomendował posłom odebranie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu, nie czytał wniosku, który przedstawiał w Sejmie. "Nie jestem sędzią i nie muszę podejmować decyzji, czy pan poseł jest winny czy nie" - broni się Sajak. - Nic pan nie musi, panie Sajak. Posłem też pan nie musi być, bez szkody dla polskiego parlamentu - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski.
We wtorek Sejm na tajnym posiedzeniu odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu szefowi CBA, oskarżanemu przez prokuraturę o przekroczenie uprawnień. Szybko wyszło na jaw, że z dokumentem, nad którym głosowano, zapoznało się tylko dziewięciu posłów. - Posłowie z różnych klubów mówili, że nie zrozumieli, nad czym głosowali - przyznał wczoraj w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Schetyna z PO.

"Nie jestem sędzią i na szczęście nie muszę podejmować decyzji..."

Dziś "Gazeta Wyborcza" pisze o dziesięciu posłach, którzy przeczytali wniosek prokuratury w tajnej kancelarii Sejmu. Okazuje się jednak, że dokumentu nie znał nawet Paweł Sajak z Twojego Ruchu, który... był sprawozdawcą wniosku z komisji regulaminowej i rekomendował posłom odebranie Kamińskiemu immunitetu.

Markowski: Powstaje wrażenie, że posłowie uczestniczą w czymś, czego nie rozumieją >>>

"Nie jestem sędzią i na szczęście nie muszę podejmować decyzji, czy pan poseł jest winny czy nie, dlatego nie widziałem potrzeby zapoznawania się z materiałami operacyjnymi prokuratury" - napisał dziennikarzom "Gazety Wyborczej" Sajak w SMS-ie.

"Wybrańcy narodu zachowują się jak stado osłów"

- Nic pan nie musi, panie Sajak. Posłem też pan nie musi być, bez szkody dla polskiego parlamentu - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - I dotyczy to wielu wybrańców narodu, którzy zachowują się jak stado osłów, choć nie wiem, czy nie obrażam tych zwierząt. W każdym razie 450 posłów, którzy nawet nie zerknęli do wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu Kamińskiemu wyznaje zasadę, że ignorancja to siła, a ich rolę w Sejmie, z małymi wyjątkami, można sprowadzić do roli maszynki do głosowania - podsumował publicysta.

Więcej o:
Komentarze (29)
Przedstawiał wniosek o uchylenie immunitetu Kamińskiemu, a sam go nie czytał. Sekielski: Nie musi pan być posłem
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Autorzy komentarzy zdają się zapominać, że ten bystrzak to ruchers od Palikota. On tam ma wielu takich bystrzaków.

 • zbyszek7484

  Oceniono 1 raz 1

  Najwiecej stracil ten sedzia z Gdanska ...Chlopina już czekal na zlecenie pod telefonem . A tak z braku roboty wczoraj na biale niedźwiedzie pod Bialystok go wyslali ...

 • zbyszek7484

  Oceniono 1 raz 1

  Sajk doszedł do wniosku ze bardziej się ośmieszy jak wszystkie te wypociny i oszczerstwa przed sejmem przeczyta ... wybral mniejsze zlo ...

 • witeral

  0

  Brawo Panie Sekielski! Tak należy rozmawiać z takimi p.osłami!
  Że w palikociarni nie uświadczy nikogo inteligentnego i wartościowego, wiemy nie od dziś, ale żeby w tej nieszczęsnej komisji nie znaleziono kogoś odpowiedniejszego od tego przymuła? Jestem ciekawy czy wśród tej dziesiątki czytających był ktoś z jej członków.

 • iha-iha-iha

  Oceniono 3 razy 1

  1 - jak ma czytać jeżeli debil nie POtrafi
  2 - PO co czytać jezeli rudy tata kazali

 • 1pirat2

  0

  "Posłowie zachowują sie jak stado baranów czy osłów"oni nie tylko się tak zachowują oni nimi w większości są.

 • pyffello114

  Oceniono 3 razy 3

  Swoją drogą, NIGDY nie podejrzewałbym, że w Platformie jest aż tylu WIELBICIELI Mariusza Kamińskiego!!!

 • Oceniono 9 razy 7

  No świetnie. Ja rozumiem, że nie da się przeczytać "wszystkiego" przed głosowaniem. Tyle, że właśnie od tego jest poseł sprawozdawca, aby skrupulatnie zbadać temat i przekazać kolegom i koleżankom z klubu poselskiego opinię!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX