Karnowscy grożą pozwami i zapewniają: Nie pisaliśmy przemówienia Kamińskiego

Wydawcy tygodnika ?wSieci, bracia Jacek i Michał Karnowscy, ostro zaprzeczają, by byli autorami przemówienia, które wygłosił na tajnym posiedzeniu Sejmu były szef CBA Mariusz Kamiński. Karnowscy zagrozili pozwami mediom, które nie przeproszą ich za publikowanie tej informacji.
Sugestię, że przemówienie Kamińskiego przygotowali "dwaj bracia, którzy prowadzą jedno z pism prawicowych", wyraził w programie "Kropka nad i" Ryszard Kalisz. Część mediów napisała, że posłowi mogło chodzić o braci Jacka i Michała Karnowskich - wydawców tygodnika "wSieci".

Sprawę opisał m.in. portal Gazeta.pl . W środę 12 czerwca próbowaliśmy skontaktować się z Michałem Karnowskim, ale nie udało nam się dodzwonić.

Karnowscy: Nie pisaliśmy przemówienia Kamińskiego

W tym czasie na prowadzonym przez Karnowskich portalu wPolityce.pl ukazał się tekst, w którym oburzeni bracia zaprzeczają sugestiom Kalisza, jakoby to oni byli autorami przemówienia byłego szefa CBA w Sejmie podczas tajnego posiedzenia.

- "Nie napisaliśmy przemówienia posłowi Mariuszowi Kamińskiemu, nie zajmujemy się pisaniem żadnych przemówień, a Mariusza Kamińskiego spotkaliśmy chyba w sumie cztery razy w życiu, raz przypadkowo na ulicy, trzykrotnie w czasie przeprowadzania wywiadów" - napisał Michał Karnowski na stronie serwisu.

Dziennikarze zapowiadają pozwy sądowe wobec mediów (w tym Gazety.pl), które publikowały jego słowa, "o ile szybko i wyraźnie" ich nie przeproszą.

Dziś po południu Michał Karnowski odebrał drugi telefon od nas. Stwierdził, że "żadne połączenie" z numeru, który mógłby potencjalnie należeć do naszego dziennikarza, nie wyświetliło mu się na telefonie, po czym odmówił dalszej rozmowy. Dopytywany o reakcję na sugestie Ryszarda Kalisza, odparł: - Bez komentarza.

Sprawa immunitetu Kamińskiego

Kamiński obronił w Sejmie immunitet poselski. Prokuratura wnioskowała o jego uchylenie, zarzucając posłowi PiS nieprawidłowości w działaniach operacyjnych CBA w czasach, gdy był on szefem Biura.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (84)
Karnowscy grożą pozwami i zapewniają: Nie pisaliśmy przemówienia Kamińskiego
Zaloguj się
 • inwestor_ltd

  Oceniono 5 razy 1

  Co łączy, oprócz nienawiści do aryjskich Polaków, Karnowskich, Kaczyńskich Dornów, Wildsteinów, Bieleckich i setki innych PISlamistów?

  raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320
  raportnowaka.pl/news.php?typ=pis&id=257

 • paliwoda2

  Oceniono 4 razy 0

  I słusznie , że grożą "nalepszemu prawnikowi III RP" procesem. Prawo powinno zajrzeć mu wreszcie do du.py.

 • muszkieter

  Oceniono 3 razy 1

  Karnowscy to mogą grozić co najwyżej sobie. A ich matka to się puszczała na lewo i prawo także nie wiadomo czyj ten Bliźniaczy pomiot...

 • patriota21wieku

  Oceniono 1 raz 1

  Ten kraj jest pop...lony! Jak ktos cos o kims napisze cokolwiek to ta opisana strona zaraz leci do sadu!!!

  Gdzie tu do cholery wolnosc wypowiedzi?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • baj62

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli jest coś na fakcie to wiadomo, że mamy dodatkowo dwoch "Macierewiczów". Jestem przekonany że te hieny "dziennikarskie" na sto procest pchały tam swoje paluchy, bo szczur nie jest na tyle bystry.

 • kot_miau

  Oceniono 3 razy -1

  A co to kogo obchodzi czy oni pisali czy nie pisali. Ktoś chce udowodnić, że oni umieją pisać?

 • oko.demona

  Oceniono 14 razy 6

  obrzydliwe typki

 • lehoo

  Oceniono 4 razy 0

  A niech się bliźniaki od p i e r d o l ą. To było bardzo dobre i bardzo skuteczne przemówienie. Do uchwycenia szczura zabrakło 16 głosów, więc o co chodzi i niby czemu się wstydzić ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX