Dziennikarka Polsatu zawieszona za zamieszczenie artykułu "Wprost" na Twitterze

Kierownictwo Polsat News na kilka dni zawiesiło Agnieszkę Gozdyrę za umieszczenie na Twitterze dużego fragmentu artykułu z tygodnika "Wprost" - podaje serwis Wirtualne Media. Dziennikarka prowadzi "Wydarzenia" w Polsacie i program "Tak czy nie" w Polsat News.
Gozdyra zamieściła w poniedziałek zeskanowany fragment tekstu Magdaleny Rigamonti z aktualnego wydania "Wprost". Jej wpis skomentował Michał Majewski, szef działu śledczego i biznes we "Wprost". "Jaki jest paragraf na fotografowanie całych szpalt tekstu i wrzucanie ich na tt [Twittera - red.]? Chazan, Wprost. Dla mnie czyste złodziejstwo" - napisał.

Po burzliwej wymianie zdań, dziennikarka oznajmiła: "Zakończyliśmy dialog. Podobnie jak ja kończę prenumeratę Wprost", po czym usunęła wpis z fragmentem artykułu.

Wpis Agnieszki Gozdyry

fot. Twitter.com

Wpis Michała Majewskiego

fot. Twitter.com

Ostre dyskusje na Twitterze

- Decyzję podjęło kierownictwo kanału Polsat News i ma ona związek zarówno z samą kwestią publikacji artykułu, jak i dyskusji w jakiej brała udział Agnieszka - mówił o zawieszeniu Gozdyry Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Nie po raz pierwszy kierownictwo stacji interesuje się twitterowymi dyskusjami Gozdyry. W ubiegłym roku ostro dyskutowała z Grzegorzem Wszołkiem, blogerem Salon24.pl. "Wylecz się z pryszczy okresu dojrzewania", "Zainwestuj też w antyperspirant", "Nie muszę znosić siusiumajtka, których poucza wszystkich wokoło" - pisała do Wszołka. Nie poniosła jednak żadnych konsekwencji.

Jak zauważa serwis Wirtualne Media, Polsat nie opracował jak dotąd reguł zachowania dziennikarzy w mediach społecznościowych.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (72)
Dziennikarka Polsatu zawieszona za zamieszczenie artykułu "Wprost" na Twitterze
Zaloguj się
 • dcmedia

  Oceniono 1 raz 1

  można jeszcze coś prywatnie napisać na fb/tt itd? paranoja goni paranoję...

 • jackie53

  Oceniono 8 razy 6

  Jedna z niewielu dziennikarek (dziennikarzy), która sensownie, mądrze, obiektywnie komentuje wydarzenia znalazła się na cenzurowanym - skandal! Zawieszając Ją kierownictwo Polsatu robi sobie wielką krzywdę.

 • dublet

  Oceniono 8 razy 8

  O co chodzi? Kopię fragmentu wrzuciła i skomentowała. I co z tego???

 • vald

  Oceniono 1 raz 1

  Ło matko, wielkie mi mecyje. Jak nie było FB czy TT, to dziennikarze popyszczyli na siebie przy stoliku w "Czytelniku" np czy innej knajpie dla pismaków. Faceci czasami dali sobie po razie, baby uniosły pazury i finito. Najwyżej nie gadali ze sobą rok czy dwa. Dzisiaj z roboty wylać mogą bo coś na głupawym portalu ktoś coś chlapnie.

 • fakcior

  Oceniono 1 raz 1

  Gozdyra - luksusowa dziennikarka Polsatu

 • antipasti60

  Oceniono 2 razy 2

  Gozdyra powinna wziąc sobie do serca zasadę,że jeżeli mowa jest srebrem to milczenie jest złotem.

 • zal.p.l

  Oceniono 10 razy -8

  Babsko jak to babsko. Zro honoru, zero gustu, zero szacunku. Czysta babska hipokryzja, złodziejstwo i chamstwo. Polska baba to takie dno dna gdzie nie przyznaje sie do winy, nie przeprasza, a wiecznie pokrzywdzona. Z lapskami wyciagnietymi po przywileje i zadartym nosem przez świat ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX