Karnowscy przygotowali przemówienie b. szefa CBA? Kalisz: Dotarły do mnie takie informacje...

- Jeżeli ktoś zionie nienawiścią i z natury postępuje emocjonalnie, to robienie go szefem służby specjalnej może być tylko intencjonalne, żeby działał przeciwko nim - mówił w TVN 24 Ryszard Kalisz, odnosząc się do akcji CBA za czasów kierowania służbą przez Mariusza Kamińskiego. Kalisz zasugerował także, że przemówienie b. szefa Biura zostało przygotowane przez braci Karnowskich. - Dwaj bracia, którzy prowadzą jedno z pism prawicowych - powiedział.
Aktualizacja: Karnowscy: Nie pisaliśmy przemówienia M. Kamińskiego >>

Wczorajszą "Kropkę nad i" zdominował temat wczorajszego głosowania nad odebraniem immunitetu posłowi PiS i byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu. Wniosek prokuratury dotyczył zarzutu przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych biura w czasie akcji nielegalnego - zdaniem Kamińskiego - zakupu willi w Kazimierzu Dolnym, którego mieli dokonać Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

- Byłem wstrząśnięty nie tym, że ludzie sprawujący najwyższe stanowiska w Polsce kradną, ale tym, że jest to tak dobrze udokumentowane. Kawałek po kawałku, fakt po fakcie Mariusz Kamiński pokazywał, jak wyglądała historia nabywania nieruchomości przez rodzinę Kwaśniewskich i mam nadzieję, że prokuratura ujawni całe te akta i opinia publiczna zobaczy, dlaczego Kamiński nie powinien mieć stawianych zarzutów - mówił Przemysław Wipler.

"Tajne obrady Sejmu? "Polityka Tajności" przy ok. 500 osobach jest fikcją" [BLOG] >>

Poseł dodał też, że jego zdaniem Kwaśniewscy powinni znaleźć się w więzieniu. - Jeżeli fakty, które były nam prezentowane, są prawdziwe, to pani prezydentowa, ustalająca kryminalnym językiem transakcję kupna domu w Kazimierzu nad Wisłą, powinna iść do więzienia - podkreślił Wipler.

"Wipler nie wie, o czym mówi, bo nigdy nie było sprawy Kwaśniewskich"

- Widzę, że pan poseł upodabnia się do swojego szefa, który chce zrobić z europarlamentu burdel i te wszystkie bzdury. Przemysław Wipler nie wie też, o czym mówi, bo nigdy nie było sprawy państwa Kwaśniewskich - oburzył się Kalisz. - W Sejmie była przedstawiona wersja Kamińskiego, który od początku lat 90. nienawidzi Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żony - mówił. - Jeżeli ktoś zionie nienawiścią i z natury postępuje emocjonalnie, nienawidząc określonych kręgów ludzi bądź określonych osób, to robienie jego szefem służby specjalnej może być tylko intencjonalne żeby działał przeciwko tym ludziom - wyjaśniał. - Prokuratura postawiła zarzuty fałszowania dokumentacji operacyjnej, wprowadzenia sądu w błąd, nielegalnych podsłuchów. Do żadnego z tych zarzutów Kamiński się nie odniósł. A doskonale to przemówienie było przygotowane. Do mnie dotarła informacja, że przygotowali je dwaj bracia, którzy prowadzą jedno z pism prawicowych. Tylko cały problem polega na tym, że to było przemówienie sekciarskie - powiedział Kalisz.

Kalisz: Tu są same manipulacje opinią publiczną

W dalszej części "Kropki nad i" Kalisz stwierdził, że "to nie pani Maria J. kupiła tę willę, ale jej mąż". Znam ją doskonale i pani też ją zna, bo była konkubiną jednego z najbardziej znanych ludzi z kultury i przyjeżdżali razem do Warszawy - mówił prawnik. - Tu są same manipulacje opinią publiczną. Chciała sprzedać ten dom, ale on został kupiony przez Marka Michałowskiego, i to jest cała prawda - tłumaczył.

W słowa Kalisza nie wierzył Wipler, który przez cały czas przerywał jego wypowiedzi i zarzucał mu, że mija się z prawdą. W końcu założyciel stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska polityk nie wytrzymał: - Czy pan może naprawdę powstrzymać się od komentarzy? Pan niby chce być uznawany za młodego kulturalnego człowieka, a pan niestety zaczepia policjantów. Zaczepił ich pan czy nie? - wybuchnął Kalisz.

Kwestia pobicia policjantów przez Wiplera wracała jeszcze wielokrotnie, podobnie jak zarzuty wobec posła Kongresu Nowej Prawicy stawiane Kaliszowi.

"Premier, będąc nieobecny, głosował za Kamińskim"

Na pytanie prowadzącej, czy głosowanie ws. odwołania immunitetu było klęską PO, Wipler odpowiedział: - Pytanie jest jedno, czy prawdą jest, że premier po odebraniu raportu z tej całej operacji pochwalił pana Kamińskiego na kolegium do spraw służb i zwiększył budżet CBA o 6 mln - zaznaczył.

- Premier, będąc nieobecny, głosował za Kamińskim. Każdy nieobecny, każdy wstrzymujący się, głosował tak jak poseł, który głosował przeciw uchyleniu immunitetu. Donald Tusk, będąc nieobecny w dniu wczorajszym, pomagał Mariuszowi Kamińskiemu. Nie chciał brać na siebie całej tej historii, przyszedł zaraz po zamknięciu części tajnej Sejmu - podkreślił poseł.

- Platforma się boi. Naprawdę, to jest takie przykre, że oni niby są zintegrowani pod Tuskiem, ale przecież ciągle się bronią - zgodził się Kalisz.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (330)
Karnowscy przygotowali przemówienie b. szefa CBA? Kalisz: Dotarły do mnie takie informacje...
Zaloguj się
 • omnicha

  0

  Jeszcze chwila, a wasza nieudolna retoryka przestanie oddziaływać nawet na plebs. Nie sposób powtórzyć sukcesu NSDAP w epoce internetu. To co w założeniu miało stanowić doskonałe narzędzie władzy wymknęło się spod kontroli. Chińczycy i Arabowie kierując się rozsądkiem i wiedzą zawartą w klasycznych politycznych traktatach - ocenzurowali internet. W książce, radiu, telewizji można coś wyciąć, czegoś niewyemitować. W internecie Pan Kalisz na zawsze pozostanie pożytecznym idiotą broniącym w komiczny sposób przegranej sprawy. Dla tych, którzy jeszcze mogą kontrolować internet pozostaje ze swoim Jaguarem zwykłą płotką. A może ta cała szopka jest przygrywką do otwarcia sejfu gen, Jaruzelskiego? Generale Kiszczak, melduję się w pełnej gotowości!

 • ttako

  0

  pan Wipler może będzie wstrząsniety tym, jak dobrze prokuratura udokumentuje jego pijackie występy z policją.

 • jkal

  0

  Sieradz gada jak POtłuczony trep POlitruk!

 • kaszynap985

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Wipler, obyś pan sam nie poszedł do więzienia. Po katolicku: nie życz bliźniemu co tobie......sie przydarzyło.

 • gabrielr

  Oceniono 1 raz 1

  Oleksy trafnie określił Rysia i Olka w szczerej rozmowie z Gudzowatym ?

 • malone01

  0

  cyt. " podobnie jak zarzuty wobec posła Kongresu Nowej Prawicy stawiane Kaliszowi."
  Że co?

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 0

  Szczurzy pyszczek klamie jak zwykle, lubi wypic ma zlasowany mozdzek. Pseudo tych pseudo. Juz odbija mi sie na widok tego Kaminskiego w trzech Mariuszach i nawet wpisu o nim. To jest nasz polski wstyd, ze takie prymitywne miernoty jak ten czlowiek i jego guru Jaroslaw sa wybierane przez spora czesc spoleczenstwa na stanowiska panstwowe. To nie sa odpowiednie jednostki, trojkowicze, nawiedzeni i niedouczeni, glownie niedojrzali emocjonalnie i pasozyty, ktore nigdy normalnie nie pracowaly, tylko w parlamencie a i tu sie lenia, Kaczynski opuszcza obrady, nasze pieniadze wydaje na wille wynajete, wlasna ochrone za 2 MILIONY rocznie i roznego rodzaju oszustwa, srebrne gate, ART B itp.

 • candid13

  Oceniono 4 razy 0

  SUPERPRZEKRET PAN PREZESA NIE DOPUSZCZA KONTROLI FINANSOWEJ !!!
  Duzo o przekretach panprezesa mozna znalezc w internecie, zaplatane sa te informacje jak sam Kaczynski .Mamy dla zmylki dwa instytuty Lecha Kaczynskiego, jeden w Warszawie przy ul. Srebrnej 1, a drugi w Sopocie. W zarzadzie “instytutu” warszawskiego zasiada ADAM LIPINSK VICESZEF PIS ktory chcial kupic od pis Renate Berger, a ostatniot za nieznane blizej uslugi prawnicze dostal od kaczynskiego ok. 300 000 zl. Ciekawe czy je zglosil w oswiadczeniu majatkowym.
  SUPERPRZEKRET PAN PREZESA NIE DOPUSZCZA KONTROLI FINANSOWEJ !!!
  Instytut ten z Warszawy, jest właścicielem spolki Srebrna i otrzymuje z niej dywidendę. Ostatnią dostał kilka miesiecy temu: 210 tys. zł. Na co idą te pieniądze? Jak powiedziala prezes instytutu na koszty pracy zespołu Antoniego Macierewicza: “na eksperta od sekcji samolotow I eksperta od sekcji ludzi.
  Pewności jednak nie ma, bo INSTYTUT NIE MUSI SKŁADAĆ SPRAWOZDAŃ ZE SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI.
  W radzie instytuty zasiada m.in. KRZYSZTOF CZABAŃSKI przyjaciel jarosława jeszcze z czasów „tygodnika solidarność”I mianowany przez niego prezesem polskiego radia IVrp (pisowskiego “BBC”, A W ZARZĄDZIE JEGO BYŁA ŻONA BARBARA I ADAM LIPIŃSKI, WICESZEF PIS. Do Instytutu należy jeszcze jedna firma: Srebrna Media, to jakby mniejsza siostra Srebrnej. Przeglądając jej papiery, trudno oprzeć się wrażeniu, że to przechowalnia dla państwa Czabańskich. Ona jest prezesem, a on ((tak, tak ten od przejetego przez pis w IVrp Polskiego radia)– członkiem zarządu. Na dokładkę kilka udziałów w spółce ma także ich syn Jacek, który, żeby było zabawniej, zasiada we władzach Solidarnej Polski, partii, z którą PiS prowadzi obecnie
  Srebrna to właściciel dwóch biurowców w centrum Warszawy. We władzach Srebrnej : Grzegorz Tomaszewski - kuzyn prezesa, Jacek Rudziński - kierowca prezesa , Barbara Skrzypek - sekretarka prezesa z Nowogrodzkiej. Oprócz nich jest tam jeszcze Halina Wojnarska, żona wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego. A także Janina Goss, która do PiS trafiła dzięki przyjaźni z Jadwigą Kaczyńską, oraz prof. Hanna Ambroż, sędziwa znajoma samego szefa PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX