Siedlecka: "W Polsce mamy zjawisko 'sumienia szpitali'. Całe placówki się powołują na klauzulę. Tak jest w sprawie Chazana"

- Trzeba pamiętać, że klauzula sumienia dotyczy wyłącznie pojedynczego lekarza. Tylko że w Polsce już ładnych kilka lat temu pojawiło się inne zjawisko: na klauzulę sumienia powołują się całe placówki. Tak jakby szpital miał sumienie - mówiła w TOK FM Ewa Siedlecka z ''Gazety Wyborczej''.
Siedlecka podkreśliła, że historia z prof. Bogdanem Chazanem nie polega na tym, że powołał się on na klauzulę sumienia jako lekarz. - Rzecz dotyczyła pani, która nie była jego pacjentką. Ona była pacjentką lekarza, który pracuje w Szpitalu im. św. Rodziny, którego dyrektorem jest prof. Chazan - opowiadała dziennikarka "Gazety Wyborczej".

- Tenże lekarz, w sytuacji gdy były prawne, ale też po prostu humanitarne wskazania do aborcji, zapytał o zdanie swojego dyrektora. A jest tak, że ten szpital pod dyrekcją prof. Chazana aborcji nie wykonuje, mimo że ma je zakontraktowane - mówiła Siedlecka. - Zresztą nie wykonuje też badań prenatalnych w kierunku stwierdzenia wad płodu, a także ma je zakontraktowane - opisywała dziennikarka.

- Problem polega nie na tym, że lekarz skorzystał ze swojej klauzuli sumienia, tylko na tym, że szef placówki narzucił taki, a nie inny schemat postępowania - że w tym szpitalu aborcji się nie wykonuje - uważa Siedlecka.

Blogerzy TOKFM.pl dr Chazanie i Deklaracji wiary:

Urodzisz, bo tak chcę ja, pan ginekolog!>>>

Łamanie prawa w obliczu prawa >>>

Wykład: Patologia ciąży w aspekcie woli bożej... >>>Więcej o:
Komentarze (26)
Siedlecka: "W Polsce mamy zjawisko 'sumienia szpitali'. Całe placówki się powołują na klauzulę. Tak jest w sprawie Chazana"
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 5 razy 1

  Nie ma problemu. Nie podpisywać kontraktów ze szpitalami, które ich nie realizują.

 • zygosz

  Oceniono 7 razy -3

  Widzicie jej twarz ,kto by jej
  odmowil aborcji.
  Wezmie ja kazdy bez kolejki,nawet
  nie spojrzy jej w oczy.
  Ona napewno bije rekordy,juz w
  liceum ze skrobania miala piatki.
  Te panie tesknia za takim zyciem ,
  bo po aborcji ,znow zycie beztroskie.
  dalej sie toczy.

 • plautilla

  Oceniono 5 razy -3

  Rezolucja nr 1763 Rady Europy z 7 października 2010 roku Prawo do sprzeciwu sumienia w ramach legalnej opieki medycznej [w rezolucji podkreślono prawo pracowników służby zdrowia i placówek służby zdrowia do odmowy wykonania lub udzielenia pomocy w przeprowadzeniu aborcji, poronienia, eutanazji lub jakichkolwiek działań, które mogłyby spowodować śmierć zarodka lub płodu ludzkiego] i art.10 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej z 7 grudnia 2000 roku [Dz.Urz.UE C 83/389]

 • bcax

  Oceniono 4 razy 0

  demotywatory.pl/4349130/Europejska-Deklaracja-Tolerancji

 • wyciety

  Oceniono 10 razy -2

  Parszywa zydokomuna.Jeden holokaust to im malo,pracuja na nastepny.

 • iremus

  Oceniono 7 razy -1

  Kolejka pacjentów musi czekać pod chmurką images8.fotosik.pl/462/20b9a6cf856f1491.jpg

 • iremus

  Oceniono 7 razy -1

  Siedlecka: "W Polsce mamy zjawisko 'sumienia szpitali'.
  _________________________________________________________________
  Ja podejrzewam że mamy do czynienia z tchórzostwem i większość boi się publicznie zaprotestować przeciwko krzykliwej reszcie. Polskie bohaterstwo to zwykły mit. Polaka nachodzi bohaterstwo wtedy gdy już jest zdesperowany bo nie ma innej drogi ucieczki.
  Czy widział ktoś odważnego kibola gdy jest w pojedynkę?

 • iremus

  Oceniono 9 razy 3

  Najważniejsze że dzięki sumieniu mamy prawdziwych patriotów, którzy poświęciliby własne życie images8.fotosik.pl/462/20b9a6cf856f1491.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX