Żakowski: Panie premierze, proszę zmusić swoje służby, by odtajniły, co powiedział Kamiński w Sejmie. Z szacunku dla obywateli

- Panie premierze, proszę zmusić swoje służby, by odtajniły, co powiedział Kamiński w Sejmie - apelował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Na tajnym posiedzeniu Sejm nie uchylił immunitetu byłemu szefowi CBA, Mariuszowi Kamińskiemu. Dlaczego? Posłowie milczą, plotki krążą. - Dlaczego mamy się nie dowiedzieć, co się działo w IV RP? Bo służby mają taką fanaberię - mówił Żakowski.
Sejm podczas tajnego posiedzenia nie uchylił wczoraj immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu, posłowi PiS i byłemu szefowi CBA. Wnioskowała o to warszawska prokuratura, która chciała postawić politykowi zarzuty przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA w czasach, kiedy kierował służbami. Teraz śledczy zapowiadają umorzenie postępowania.

"Zgodne robienie obywatelom wody z mózgu przez kwiat klasy politycznej"

Sam Kamiński przyznawał, że nie spodziewał się takiego wyniku głosowania. Zwłaszcza że w zachowaniu immunitetu pomogło mu wielu polityków koalicji rządzącej i lewicy. Artur Dębski z Twojego Ruchu komentował wczoraj, że posłów mogły "poruszyć" przekazane przez byłego szefa CBA informacje dotyczące majątku rodziny Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich.

- Tajność obrad w stylu polskim - skomentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Wychodzą kolejni posłowie i mówiąc, że nic nie mogą powiedzieć, mówią to, co chcą powiedzieć. To rzadko występujący sposób zgodnego robienia obywatelom wody z mózgu przez kwiat klasy politycznej - stwierdził publicysta.

"Ta fikcja tajności jest groźna dla ładu prawnego"

- Mało co mnie tak porusza i oburza, jak tego typu pogarda dla obywateli. Pięciuset ludzi zna - podobno - tajne materiały, których ujawnienie - podobno - ma być niebezpieczne dla państwa. Oba 'podobno' są kluczem do dzisiejszej sytuacji - zaznaczył Żakowski.

- Z komisji śledczych wiemy, że posłowie nie są ludźmi skłonnymi do milczenia. Jeżeli jakiś wróg ładu prawnego w Polsce chce się czegoś z tego tajnego posiedzenia dowiedzieć, to się dowie. Natomiast my, opinia publiczna, wyborcy, mamy się nie dowiedzieć. Dlaczego? - pytał publicysta.

- Dlaczego mamy się nie dowiedzieć, co się działo w IV RP? Bo służby mają taką fanaberię. Ta fikcja tajności jest groźna dla ładu prawnego, dla ładu politycznego i nie widzę powodu, by ją dalej podtrzymywać - zaznaczył Żakowski.

"Materiały, których tajność jest fikcją, powinny jak najprędzej przestać być tajne"

- Materiały, na podstawie których 460 parlamentarzystów podjęło taką właśnie decyzję, materiały których tajność jest fikcją, powinny jak najprędzej przestać być tajne - stwierdził prowadzący Poranek Radia TOK FM. - To, jak prędko to się stanie, będzie miarą poważnego, lojalnego, uczciwego traktowania wyborców przez klasę polityczną. I przewagi rozsądku politycznego nad potęgą służb trwających w swojej rutynie - dodał.

- Sytuacja jest poważna, bo rozmawiamy o decyzji, która może mieć bardzo poważny wpływ na wynik wyborów, a więc na przyszłość Polski. Nie chodzi o to, kto będzie rządził: Olek, Molek, Kolek. Ale o to, jak ta władza będzie sprawowana, ku czemu będzie prowadziła - wyjaśniał Żakowski. - W obliczu tak poważnej sytuacji bardzo trudno jest znaleźć argument za podtrzymaniem, kontynuowaniem tej fikcyjnej tajemnicy, przy pomocy której służby zasłaniają swoje dokumenty i uniemożliwiają nam, wyborcom, podjęcie racjonalnej decyzji wyborczej, czy następnym środowiskiem kontrolującym sytuację w Polsce ma być środowisko Mariusza Kamińskiego, czy w żadnym razie nie powinno nim być - zaznaczył publicysta.

- Panie premierze, proszę zmusić swoje służby, by odtajniły, co powiedział Kamiński w Sejmie. Proszę nam pozwolić podjąć racjonalną decyzję wyborczą - zaapelował na koniec Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (28)
Żakowski: Panie premierze, proszę zmusić swoje służby, by odtajniły, co powiedział Kamiński w Sejmie. Z szacunku dla obywateli
Zaloguj się
 • 123jna

  0

  Jesli nie bylo opinii prokuratury to nie mozna wierzyc w gadanine kaminskiego.

 • lehu290943

  Oceniono 2 razy 0

  Tych 500 ludzi od dawna pogardza obywatelami. Dla dobra państwa oczywiście. Państwa kwaśniewskich- tym razem .A jak trzeba to państwa jaruzelskich ,kiszczaków ,szechterów ......itd.

 • pawel1piotr2

  Oceniono 2 razy 2

  Polska to całkiem jak Indie - bardzo dużo świętych krów łazi po ulicach ... i korytarzach tzw. Sejmu.

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 3 razy 3

  Nieładnie, panie redaktorze, namawiać premiera, żeby zaprosił seryjnego samobójcę.

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 2 razy 2

  wątpliwość
  To kwestia szacunku czy obowiązku? Obywatele muszą znać fakty dotyczące ich państwa!

 • 11111

  Oceniono 3 razy 3

  Żakowski: Panie premierze, proszę zmusić swoje służby, by odtajniły, co powiedział Kamiński w Sejmie. Z szacunku dla obywateli
  Panie Żakowski , z szacunku do obywateli i dalszego ich ogłupiania będzie utajnianie wszystkiego co się da włącznie z nazwami ulic.

 • 1pirat2

  Oceniono 6 razy 4

  Jakby Tuskowi zależało na tym żeby Kamińskiemu był zabrany imunitet, toby mu napewno odeebrali, a to wszystko to,( pic na wodę fotomontarz.)

 • jaroslavhasek

  Oceniono 5 razy 5

  Całkowita racja, panie Żakowski.

 • jackie53

  Oceniono 5 razy 3

  W pełni zgadzam się z Żakowskim. Po wysłuchaniu Kamińskiego oraz KONIECZNIE prokuratury, będziemy wiedzieć jak głosować. Niektórzy posłowie (głównie z PO) powinni już rozglądać się za jakąś inną fuchą. Z pewnością swoje kroki skierują pod skrzydełka Kaczyńskiego - gratuluję!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX