Kamiński: Śledztwo ws. Kwaśniewskich powinno być wznowione. Są dowody? "W mojej opinii tak"

- Myślę, że przekaz w moim wystąpieniu był na tyle mocny, że tak wielu polityków powiedziało prokuraturze "nie" - powiedział w Polsat News Mariusz Kamiński. Były szef CBA podkreślał, że chce, by to, co mówił dziś w Sejmie na niejawnym posiedzeniu, zostało odtajnione. Dziś parlament nie uchylił immunitetu posłowi PiS.
- Jestem zaskoczony, byłem przekonany, że będą czysto polityczne decyzje i immunitet będzie uchylony - powiedział w Polsat News Mariusz Kamiński. - Myślę, że posłowie zachowali się po prostu przyzwoicie - dodał były szef CBA. Stwierdził, że przedstawił bardzo precyzyjnie i szczegółowo całe działania CBA związane z dążeniem do weryfikacji majątku b. prezydenta [Kwaśniewskiego].

Kamiński dodał, że cieszy się, że w każdym klubie "znaleźli się ludzie, którzy uznali, że ważniejsze jest przyzwoite zachowanie się", a nie przynależność polityczna.

Kamiński chce odtajnienia informacji, które podał w Sejmie

Kamiński zapewniał, że nie ma nic przeciwko temu, by wszystko, o czym mówił dziś w Sejmie, zostało odtajnione. - Dla mnie byłoby wielką satysfakcją, gdyby opinia publiczna mogła się zapoznać z racjami i z argumentami, które przedstawiłem dzisiaj posłom, żeby obywatele sami mogli sobie wyrobić pogląd na to, czy działania CBA były słuszne, czy była to polityczna nagonka na byłego prezydenta, czy wręcz przeciwnie: była to sytuacja, w której pojawiły się pewne informacje, które wymagały poważnego potraktowania i zweryfikowania - mówił Kamiński.

I zaraz podkreślił: - To było celem CBA, nie było tu żadnej nagonki politycznej i to dziś posłom uzmysłowiłem, że tak powinno zachowywać się państwo, gdy dojdą do niego informacje, że coś złego działo się z tym czy innym politykiem czy ważnym urzędnikiem państwowym. (...) W takiej sytuacji państwo nie może być bierne - zaznaczał Kamiński.

Śledztwo ws. Kwaśniewskich "powinno być wznowione"

O uchylenie immunitetu Kamińskiego wnioskowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga która chciała mu postawić zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA, w czasach, kiedy nim kierował. Kamiński mówił, że chodzi o akcję dotyczącą zakupu willi w Kazimierzu Dolnym, w posiadanie której - jak podejrzewało Biuro - mieli nielegalnie wejść Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

W Polsat News wrócił do tej sprawy. Stwierdził, że "jest przekonany, że decyzja o umorzeniu śledztwa ws. nielegalnych źródeł dochodów pary prezydenckiej była skandaliczna". - Powinno ono być wznowione - podkreślił. Dopytywany, czy jego zdaniem istnieją stuprocentowe dowody, że willa w Kazimierzu należała do Kwaśniewskich, odparł: - W mojej opinii tak, powiedziałem to dziś w Sejmie - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE /b> na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (27)
Kamiński: Śledztwo ws. Kwaśniewskich powinno być wznowione. Są dowody? "W mojej opinii tak"
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 7 razy 3

  W mojej opinii ten szczur po prostu działał jak mu JarosławPolskeZbaw kazał i zajmował się wyłącznie inwigilacją i prowokacjami przeciw opozycji i niepisich dziennikarzom i osobom powiązanych z niepokornymi względem pisiu mediami. W jego opinii wszyscy niepisi są winni niepisizmu. Dobrze, że zrobił szczur o jedna kretyńską prowokacje za daleko i wykosił wicepremiera z własnego koalicyjnego nierządu. To była prawdziwa perfekcja w piłowaniu gałęzi na której piś siedział.
  Nie słyszałem natomiast aby to całe pisowskie KGB złapało jakiegokolwiek prawdziwego łapownika...musieli to chyba utajnić, choć to nieco dziwne, bo ze wszystkich działań mieli zawsze tak zwany "przeciek".
  Nie

 • razb1947

  Oceniono 11 razy 1

  Komisja śledcza powinna zbadać sprawę Kwaśniewskich, ta sprawa śmiierdzi z daleka.

 • razb1947

  Oceniono 14 razy 4

  Tak powinna być komisja śledcza w sprawie Kwaśniewskich, wszyscy jesteśmy równi w demokracji czy jesteś prezydentem czy zwykłym człowiekiem, i za przekręty każdy powinien być ukaranym.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy -3

  Najtańsze jest wznowienie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

  Należy tylko publicznie odpowiedzieć na 2 pytania ściśle techniczne

  Polska tajemnica państwowa!

  Jaki jest DOBIEG samolotu Tu154, a jaka DŁUGOŚĆ PASA lotniska Siewiernyj w Smoleńsku
  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html

 • 1ewkas

  Oceniono 11 razy -3

  "W mojej opinii, tak". Przecież ten moczymorda nigdy nie miał własnej opinii na żaden temat, zawsze klepał to, co mu Jarek kazał.

 • fakiba

  Oceniono 11 razy -1

  Dzisiaj szczurkowi Kamińskiemu się upiekło , ale na jego miejscu nie cieszyłbym się za bardzo , bo co ma wisieć nie utonie

 • katolik_polski1

  Oceniono 14 razy 12

  Co kraj to obyczaj .
  W Niemczech wyrzucili Prezydenta ,bo kumpel postawil mu piwo ,
  golonke i karuzele za 700 Euro.
  Sprawe mu wytoczyli .

 • jurek4491

  Oceniono 10 razy -2

  " Posłowie zachowali się przyzwoicie ".
  Zachowali się tak bo nie mieli zielonego pojęcia nad czym głosują, przecież nie usłyszeli słowa o ty jakie zarzuty stawia prokuratura. Było tylko wystąpienie Kamińskiego, czyli oskarżonego a temu broniąc się wolno wszystko, może kłamać ile chce a jakie były argumenty oskarżenia - żadne, no to taki mamy wynik, IV RP wraca .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX