Incydent na wykładzie Baumana w Manchesterze. "Na drzewach zamiast liści wisieć będę komuniści"

- Gdy rozpoczął się wykład prof. Zbigniewa Baumana, na salę wkroczyło pięciu panów z łysymi głowami, mieli glany, a jeden z nich zdaje się miał na sobie bluzę Legii. Zaczęli śpiewać, te same piosenki, którymi przerwano wrocławski wykład profesora: "Komuchu, zdrajco, a na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści". Odśpiewali swoje i wyszli - mówiła TOK FM dr Aleksandra Przegalińska, uczestniczka wykładu profesora, który odbył się dziś w Manchesterze.
"Sztuka życia", "Nowoczesność i Zagłada" i inne książki Zygmunta Baumana dostępne są tutaj >>

Profesor Zygmunt Bauman był dziś gościem międzynarodowej konferencji "Politics in Times of Anxiety" realizowanej w ramach projektu naukowego w Manchesterze. Jak relacjonuje uczestniczka wykładu dr Aleksandra Przegalińska, wystąpienie profesora przerwała niewielka grupa skinheadów. - Gdy rozpoczął się wykład, na salę wkroczyło pięciu panów z łysymi głowami, mieli glany, a jeden z nich zdaje się miał na sobie bluzę Legii. Zaczęli śpiewać, te same piosenki, którymi przerwano wrocławski wykład profesora: "Komuchu, zdrajco, a na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści". Odśpiewali swoje i wyszli. Nie zostali złapani, nie zostali zatrzymani - opowiada Przegalińska.

Jak mówi, rozmawiała z ochroniarzami budynku, którzy poinformowali ją, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów politycznych i choć ci młodzieńcy kręcą się gdzieś koło, ale nikt ich nie zatrzymał. Ponieważ konferencja skierowana jest do międzynarodowej publiczności, większość osób nie zrozumiała, co się stało. - Choć zapewne domyślali się, o co mogło pójść - mówi Przegalińska.

Skazani za przerwanie wykładu

To już kolejny raz przerwano wystąpienie profesora. W połowie maja wrocławski sąd skazał na kary aresztu i grzywny 19 osób obwinionych o naruszenie wykładu Baumana, który w czerwcu 2013 r. odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim. Wtedy rozpoczęcie wystąpienia filozofa zostało zakłócone okrzykami i gwizdami przez kilkadziesiąt osób związanych z Narodowym Odrodzeniem Polski, którzy oskarżali prof. Baumana o współpracę z organami bezpieczeństwa PRL. Zadymiarze opuścili gmach uczelni dopiero po interwencji brygady antyterrorystycznej.

Więcej o:
Komentarze (53)
Incydent na wykładzie Baumana w Manchesterze. "Na drzewach zamiast liści wisieć będę komuniści"
Zaloguj się
 • marx

  Oceniono 1 raz 1

  ''oskarżali prof. Baumana o współpracę z organami bezpieczeństwa PRL'' - czy raczej przypominali o pracy dla KBW w randze majora . Panie Redaktorze . Oskarzenia przeciez moga byc bezpodstawne a wspolpraca rozmyta . Cienka manipulacyjka

 • jedyny_twardziel

  0

  Od kiedy Komuna,
  Wolności otwarła podwoje,
  Od wtedy obficie się mnoży:
  Gnojstwo i gnoje.

 • Kaes SeaK

  Oceniono 1 raz -1

  bo skinheadów trzeba tępić i tyle, naziolskie ścierwo ye.bane....

 • feminus

  Oceniono 1 raz -1

  Prawicowi kozacy z tego forum - zaciagnijcie sie na wschodzie Ukrainy i dajcie porzadnie zbic Putinowi, moze zmadrzejecie. Tak wielka bojowa energie nalezy spozytkowac na jakims realnym gruncie. I nie krzyczac, jak dzieci w piaskownicy jakies ulomne wierszowanki, ale walczyc ze zlem prawdziwie, jak mezczyzni!

 • kiemlicz88

  Oceniono 2 razy 0

  Bauman po wojnie zwalczał polskie podziemie niepodległościowe z bronią w ręku. Otrzymał za to Krzyż Walecznych, tak jak gen. Jaruzelski. O przeszłości nie można zapominać

 • feminus

  Oceniono 2 razy 0

  Powtarzam:

  @moyokoyani i reszta forumowych masturbatorow:

  Poza dziecinnymi wierszykami nie jestescie w stanie stanac z profesorem do ZADNEJ polemiki! Przeciez wasze zalosne jeki golodupych frustratow nie maja absolutnie zadnego znaczenia! Jestescie zerami, ktorzy nawet bedac w Anglii nie potrafia wyartykulowac swego chamstwa w jezyku tubylczym, aby dotarlo to do publiki. Zalosc i smiech na sali! :-)
  Nawet nikt nie zawracal sobie dupy, zeby wzywac na toto policje. Osobiscie zaluje, bo ta doskonale umie sobie tu radzic z tego typu bydlem. Zapraszamy nastepnym razem, a wasza niewolnicza przygoda z Wyspami skonczy sie raz na zawsze! Kompromitujcie Polske na miejscu, nie na wyjezdzie, prawacki kryminale!

 • moyokoyani

  Oceniono 5 razy -1

  Powtarzam: Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści! Bauman ty bolszewicka szmato! Zdychaj!

 • kamyk39

  Oceniono 4 razy 0

  z łysymi głowami, mieli glany
  - ale przynajmnie mowia NIE stalinowcu.
  (sama GW pisala o szacownym niemieckim burmistrzu -
  ten general SS Heinz Reinefahrt był po wojnie przez 13 lat burmistrzem).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX