JKM powtarza rosyjską propagandę: Polacy szkolili terrorystów, którzy zabijali na Majdanie

08.06.2014 13:17
Janusz Korwin-Mikke podczas wieczoru wyborczego w sztabie Kongresu Nowej Prawicy

Janusz Korwin-Mikke podczas wieczoru wyborczego w sztabie Kongresu Nowej Prawicy (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Janusz Korwin-Mikke powtórzył tezy rosyjskiej propagandy, że Polacy szkolili zwolenników Euromajdanu. - U nas szkolono terrorystów, którzy zabili 20 milicjantów - stwierdził w TVP Info.
Z jego tezami nie zgadzali się inni goście programu "Woronicza 17". - To jakieś brednie. Niech pan wyląduje - stwierdził były szef TVP Robert Kwiatkowski z Twojego Ruchu. - To się wpisuje w poetykę pana Janusza. Taki już musi być - żartował z kolei Adam Struzik z PSL.

Rosjanie już wcześniej oskarżali Polskę o to, że potajemnie szkoli bojówki Euromajdanu. Pojawiały się nawet informacje, że w Polsce wspólnie z CIA tworzono ukraińskie szwadrony śmierci.Janusz Korwin-Mikke jest jednym z niewielu polityków, którzy w konflikcie ukraińskim broni działań Rosji i prorosyjskich separatystów. W wywiadzie dla RIA Novosti mówił: "Dawno temu w rozmowie z ambasadorem Rosji w Polsce powiedziałem, że Krym wróci do Rosji. Że to pewne, że to tylko kwestia czasu. Teraz moje przewidywania się sprawdziły. To, co się wydarzyło, było całkowicie naturalne". Potem przekonywał, że sytuację na Ukrainie podsycają Stany Zjednoczone, w interesie których jest "rozpętanie kolejnej wojny światowej".

Zgadza się również z rosyjskim pomysłem zmian w strukturze administracyjnym naszego wschodniego sąsiada. - Według mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest federalizacja Ukrainy - stwierdził.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Tagi:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje