JKM powtarza rosyjską propagandę: Polacy szkolili terrorystów, którzy zabijali na Majdanie

08.06.2014 13:17
Janusz Korwin-Mikke podczas wieczoru wyborczego w sztabie Kongresu Nowej Prawicy

Janusz Korwin-Mikke podczas wieczoru wyborczego w sztabie Kongresu Nowej Prawicy (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Janusz Korwin-Mikke powtórzył tezy rosyjskiej propagandy, że Polacy szkolili zwolenników Euromajdanu. - U nas szkolono terrorystów, którzy zabili 20 milicjantów - stwierdził w TVP Info.
Z jego tezami nie zgadzali się inni goście programu "Woronicza 17". - To jakieś brednie. Niech pan wyląduje - stwierdził były szef TVP Robert Kwiatkowski z Twojego Ruchu. - To się wpisuje w poetykę pana Janusza. Taki już musi być - żartował z kolei Adam Struzik z PSL.

Rosjanie już wcześniej oskarżali Polskę o to, że potajemnie szkoli bojówki Euromajdanu. Pojawiały się nawet informacje, że w Polsce wspólnie z CIA tworzono ukraińskie szwadrony śmierci.Janusz Korwin-Mikke jest jednym z niewielu polityków, którzy w konflikcie ukraińskim broni działań Rosji i prorosyjskich separatystów. W wywiadzie dla RIA Novosti mówił: "Dawno temu w rozmowie z ambasadorem Rosji w Polsce powiedziałem, że Krym wróci do Rosji. Że to pewne, że to tylko kwestia czasu. Teraz moje przewidywania się sprawdziły. To, co się wydarzyło, było całkowicie naturalne". Potem przekonywał, że sytuację na Ukrainie podsycają Stany Zjednoczone, w interesie których jest "rozpętanie kolejnej wojny światowej".

Zgadza się również z rosyjskim pomysłem zmian w strukturze administracyjnym naszego wschodniego sąsiada. - Według mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest federalizacja Ukrainy - stwierdził.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (644)
Zaloguj się
 • panpererinos

  Oceniono 632 razy 192

  Proszę jak najczęściej zapraszać tego pana do audycji telewizyjnych i radiowych. Krul będzie wtedy nagi

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 431 razy 123

  Jak nie Zawitkowski okraszony Terlikowskim to JKM. Naprawdę Gazeto? Nie ma w tym kraju inteligentnych ludzi którzy mają coś do sensownego powiedzenia? Ktoś ma może interesujące hobby? Ktoś być może naprawdę jest ekspertem od Rosji albo rozwoju płciowego człowieka? Przecież nie jest tak że większość w tym kraju stanowią kretyni, ale sądząc po ludziach których lansujecie można tak pomyśleć.

 • zamorano102

  Oceniono 260 razy 110

  August II to dno naszej historii. Właśnie wtedy wraz z Sasami przybyli do Rzeczpospolitej przodkowie Korwina. Część szlachty zapragnęła z czasem leczyć dolegliwość saską rosyjskim plastrem. Okazał się on bardzo przylepny.

 • ukos

  Oceniono 267 razy 89

  Pożyteczny, raczej klient niż idiota.

 • politiko1976

  Oceniono 275 razy 71

  Agentura wpływu Rosji jest szeroka

 • staryman

  Oceniono 93 razy 29

  „Janusz Korwin-Mikke powtórzył tezy rosyjskiej propagandy, że Polacy szkolili zwolenników Euromajdanu. - U nas szkolono terrorystów, którzy zabili 20 milicjantów - stwierdził w TVP Info”

  Na zainstalowanie u władzy na Ukrainie powolnych sobie marionetek Amerykanie wydali – zgodnie z tym, co mówiła Victoria Nuland – 5 miliardów dolarów. Część z tych pieniędzy poszła na szkolenia – zarówno organizatorów przewrotu jak i samych bojówkarzy, bezpośrednich wykonawców. Te szkolenia musiały się gdzieś odbywać, a najlepszym miejscem do ich przeprowadzenia była właśnie Polska – kraj sąsiadujący z Ukrainą, ochoczo wykonujący wszelkie życzenia i polecenia płynące zza oceanu. Kraj, w którym elity polityczne rzekomo prorosyjskiego Janukowycza nigdy nie lubiły i wcale tego nie ukrywały. Kraj, który intensywnie wspierał „pomarańczową rewolucję”. A przede wszystkim kraj, w którego elitach politycznych istnieje ugruntowane przekonanie, że największym jego wrogiem jest Rosja i w związku z tym należy robić wszystko, aby tej Rosji zaszkodzić, a przeciągnięcie Ukrainy na stronę Zachodu niewątpliwie taką szkodą dla Rosji jest.

  Wszystko to pokazuje, że te szkolenia „majdanowców” w Polsce są bardzo prawdopodobne i rosyjska propaganda w tym względzie zapewne ma mocne podstawy w faktach. U nas oczywiście nikt się do tego nie przyzna, podobnie jak do dziś nikt nie przyznaje się do więzienia CIA w Starych Kiejkutach, chociaż poza Polską wszyscy zainteresowani już o nim od dawna wiedzą.

 • bsdw

  Oceniono 122 razy 26

  Czyli Korwin okazał sie pożytecznym dla Putina idiotą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje