Zgwałcona 11-latka jest w ciąży. Terlikowski o tym, dlaczego aborcja to większa trauma niż poród i oddanie dziecka do adopcji

Aborcja to w tej sytuacji rozwiązanie absurdalne. To ponowny gwałt na niewinnej osobie. Dla 11-latki to przeżycie bardziej traumatyczne niż... urodzenie dziecka i oddanie go do adopcji - to główne tezy z tekstu Tomasza Terlikowskiego o 11-latce spod Wągrowca, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonali na niej kuzyni. Publicysta w serwisie ?Frondy? odniósł się w ten sposób do decyzji sądu, który w przypadku dziewczynki zezwolił na aborcję.
11-latka spod Wągrowca pod koniec lutego została zgwałcona przez dwójkę swoich kuzynów w wieku 14 i 15 lat. Dziewczynka w wyniku gwałtu zaszła w ciążę, a jej rodzice złożyli wniosek o aborcję. W zeszłym miesiącu Sąd Rejonowy w Wągrowcu rozpatrzył go pozytywnie. Nie wiadomo jednak, czy aborcja już się odbyła, bo wymiar sprawiedliwości nie udziela żadnych informacji.

"Nie ma powodów do morderstwa"

W sprawie głos w serwisie "Frondy" postanowił zabrać Tomasz Terlikowski. Jak przyznał, "cała sytuacja to horror". "I dziewczynka, i rodzice są w sytuacji absolutnie dramatycznej. Ale trudno też nie dostrzec, że założenie, że zabicie niewinnego dziecka w czymkolwiek naprawi sytuację, jest - najdelikatniej rzecz ujmując - absurdalne. Dzieciątko, które dziewczynka spod Wągrowca nosi obecnie pod sercem, nie jest niczemu winne. I nie ma powodów, żeby je zamordować" - pisze publicysta.

Według Terlikowskiego aborcja w niczym dziewczynce nie pomoże, bo będzie dla niej nawet bardziej traumatyczna niż... poród i oddanie dziecka do adopcji - w razie, gdyby ona i rodzice nie byli w stanie go wychować. Aborcja to bowiem - według słów dziennikarza - "kolejny gwałt na 11-latce".

"Wstrząs, jaki ona wywołuje, oddziałuje na całe dalsze życie kobiety, wpędza ją w depresję, niszczy jej psychikę. Jest ona zatem ponownym gwałtem na niewinnej osobie. Gwałtem, który nikomu, a już na pewno nie kobiecie, nie służy" - argumentuje w swoim stylu Terlikowski.

Senyszyn odpowiada Terlikowskiemu

Na komentarz publicysty "Frondy" zareagowała europosłanka SLD Joanna Senyszyn. "Dla zgwałconej przez kuzynów 11-latki aborcja jest jedynym wyjściem. Niech się Terlikowski nie wymądrza. Usunięcie ciąży to nie zabicie dziecka" - napisała na Twitterze polityczka.

Terlikowski o klauzuli sumienia lekarzy

Zaledwie wczoraj na antenie TVP Info Terlikowski odnosił się do problemu tzw. klauzuli sumienia lekarzy, dzięki której mogą oni odmawiać przeprowadzania aborcji i innych zabiegów, które miałyby być sprzeczne z założeniami ich wiary. - Jest tylko jeden zawód, który wymusza na człowieku zabijanie ludzi, to jest zawód kata - mówił publicysta.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (818)
Zgwałcona 11-latka jest w ciąży. Terlikowski o tym, dlaczego aborcja to większa trauma niż poród i oddanie dziecka do adopcji
Zaloguj się
 • Teresa Kepa

  0

  Widać P. Terlikowski jest jak Alfa i Omega, mądrzejszy od sądów , ale dzięki Bogu nie on będzie decydował o losie tego dziecka . Ma gromadkę swoich i kiedy , któreś z nich spotka taka tragedia ( czego oczywiście nie życzę ), będzie mógł popisać się swoją rodzicielską władzą .

 • qret1n

  0

  To znaczy, że zmuszenie 11-latki do porodu nie wiąże się traumą? Niech Pan Terlikowski wykona eksperyment, ma podobnye otwór. Niech spróbuje sobie wepchnąć weń 2-litrową butelkę coli, najlepiej zakręconą. Potem pogadamy o traumie.

 • qret1n

  0

  Dajcie spokój Terlikowskiemu. Jest bardzo pożyteczny. Kościół tak skutecznie ukrywa myśli za odmienianym na wszelkie sposoby słowem: „miłość”, że ciężko się dokopać prawdy. A tacy Terlikowscy obnażają to całe szambo. Dzięki nim możemy zyskac zdrowy dystans do plugactw kłębiących się w głowach Prawdziwych Katolików i Polaków. Dzięki ich nieludzkim wypowiedziom świat przestał łykać katolicką propagandę i zaczął się przyglądać pedofilii, przekrętom finansowym i ogólnej hipokryzji. A że u nas jeszcze ugór, tym mocniejsi i straszniejsi muszą być Terlikowscy. Z ciekawością czekam na kolejne okrutne wynurzenia tego monstrum.

 • ka34tom

  0

  Czy ten "głupek" wie co znaczy poród. Rodziłam 2 razy a w czasach młodości usunęłam ciążę. Więc ja mogę się wypowiadać na ten temat i to też niekoniecznie . Bo każdy człowiek ma inną psychikę. Ta dziewczynka jeszcze nie dorosła do tego żeby myśleć jak kobieta , tym bardziej jak matka. A w ogóle kto słucha tego człowieka i drukuje jego "chore" wypowiedzi.

 • Paulina Rdz

  0

  Matko Swieta, co to za idiota ten Terlikowski ? Niech sie pali w piekle....

 • Maghdalena Hadiak

  0

  niech terlikowski usunie dziecko swojej corce po ciąza nie jest dzieckiem i sąd tez swoim dzieciom tez matki sa po to aby pomagac swoin dzieciom a pomagac usuwac ciąze

 • Maghdalena Hadiak

  0

  niech terliki usunie swojej corce ciaze jego zdanie ciąza u dziecka 11 nie bylo dziecka to glupota

 • Rina Parr

  0

  Wydaje mi się, że zdecydowanie bardziej psychikę tego dziecka zniszczy dziewięć miesięcy z płodem, który póki co jest zwykłym pasożytem (co jak co, ale dla niej to raczej sytuacja nienormalna i wątpię aby była w stanie zaakceptować, że coś w środku niej żyje), niż szybka i natychmiastowa operacja. Zresztą Terlikowski nie powinien się w tej sprawie wypowiadać, bo najpewniej nigdy gwałtu nie przeżył...

 • trzynasty

  0

  Czy wybiórcza może już przestać pisać o hoffmanie, terlikowskim, jojo, obatelu, płaszczaku i innych palantach. Co prawda dzień bez hoffmana jest dla mnie stracony, ale przystopujcie proszę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX