Zgwałcona 11-latka jest w ciąży. Terlikowski o tym, dlaczego aborcja to większa trauma niż poród i oddanie dziecka do adopcji

07.06.2014 18:09
Tomasz Terlikowski

Tomasz Terlikowski (Fot. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta)

Aborcja to w tej sytuacji rozwiązanie absurdalne. To ponowny gwałt na niewinnej osobie. Dla 11-latki to przeżycie bardziej traumatyczne niż... urodzenie dziecka i oddanie go do adopcji - to główne tezy z tekstu Tomasza Terlikowskiego o 11-latce spod Wągrowca, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonali na niej kuzyni. Publicysta w serwisie "Frondy" odniósł się w ten sposób do decyzji sądu, który w przypadku dziewczynki zezwolił na aborcję.
11-latka spod Wągrowca pod koniec lutego została zgwałcona przez dwójkę swoich kuzynów w wieku 14 i 15 lat. Dziewczynka w wyniku gwałtu zaszła w ciążę, a jej rodzice złożyli wniosek o aborcję. W zeszłym miesiącu Sąd Rejonowy w Wągrowcu rozpatrzył go pozytywnie. Nie wiadomo jednak, czy aborcja już się odbyła, bo wymiar sprawiedliwości nie udziela żadnych informacji.

"Nie ma powodów do morderstwa"

W sprawie głos w serwisie "Frondy" postanowił zabrać Tomasz Terlikowski. Jak przyznał, "cała sytuacja to horror". "I dziewczynka, i rodzice są w sytuacji absolutnie dramatycznej. Ale trudno też nie dostrzec, że założenie, że zabicie niewinnego dziecka w czymkolwiek naprawi sytuację, jest - najdelikatniej rzecz ujmując - absurdalne. Dzieciątko, które dziewczynka spod Wągrowca nosi obecnie pod sercem, nie jest niczemu winne. I nie ma powodów, żeby je zamordować" - pisze publicysta.

Według Terlikowskiego aborcja w niczym dziewczynce nie pomoże, bo będzie dla niej nawet bardziej traumatyczna niż... poród i oddanie dziecka do adopcji - w razie, gdyby ona i rodzice nie byli w stanie go wychować. Aborcja to bowiem - według słów dziennikarza - "kolejny gwałt na 11-latce".

"Wstrząs, jaki ona wywołuje, oddziałuje na całe dalsze życie kobiety, wpędza ją w depresję, niszczy jej psychikę. Jest ona zatem ponownym gwałtem na niewinnej osobie. Gwałtem, który nikomu, a już na pewno nie kobiecie, nie służy" - argumentuje w swoim stylu Terlikowski.

Senyszyn odpowiada Terlikowskiemu

Na komentarz publicysty "Frondy" zareagowała europosłanka SLD Joanna Senyszyn. "Dla zgwałconej przez kuzynów 11-latki aborcja jest jedynym wyjściem. Niech się Terlikowski nie wymądrza. Usunięcie ciąży to nie zabicie dziecka" - napisała na Twitterze polityczka.

Terlikowski o klauzuli sumienia lekarzy

Zaledwie wczoraj na antenie TVP Info Terlikowski odnosił się do problemu tzw. klauzuli sumienia lekarzy, dzięki której mogą oni odmawiać przeprowadzania aborcji i innych zabiegów, które miałyby być sprzeczne z założeniami ich wiary. - Jest tylko jeden zawód, który wymusza na człowieku zabijanie ludzi, to jest zawód kata - mówił publicysta.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (818)
Zaloguj się
 • kloceklego

  Oceniono 2266 razy 2148

  "Według Terlikowskiego aborcja w niczym dziewczynce nie pomoże, bo będzie dla niej nawet bardziej traumatyczna niż... poród i oddanie dziecka do adopcji "

  czy ten człowiek nie może po prostu zniknąć z planety, a czy wy nie możecie po prostu przestać opisywać te rzygi, które się z niego wydobywają?
  może jeszcze zaproponuje 11-letniemu dziecku poród rodzinny? że też jego rodzice nie pomyśleli o aborcji

 • rudi_0

  Oceniono 1174 razy 1108

  Dwie uwagi :

  Po pierwsze na miejscu zwyklych katolikow zastanowilbym sie czy osobnicy pokroju tej kreatury nie sa przypadkiem prowokatorami majacymi za cel skompromitowanie waszego kosciola.
  Po drugie : Czy "polski" rzad wezmie sie wreszcie za tylek Opus Dei , ktorego czlonkiem jest uwidoczniony na zdjeciu szympans ?

  BTW : Warto posluchac Marcina Dachtery , odnosnie Watykanu -
  www.radionafali.com/2013/03/watykan-wczoraj-dzis-I-jutro-marcin-dachtera/
  Moim zdaniem ten scenariusz zaczyna sie sprawdzac...

 • medalik111

  Oceniono 1071 razy 1011

  Terlikowski to jest ...(niech każdy wstawi sobie epitet jaki chce, bo mnie na myśl przychodzi ich za dużo) a nie człowiek.
  Ten gość ma nasrane w garach i nie powinien mieć prawa wypowiadać się publicznie.
  Wypowiedzi tej kreatury kwalifikują toto do natychmiastowego leczenia psychiatrycznego w zakładzie zamkniętym.

 • mxmxx

  Oceniono 971 razy 935

  Terlikowski oczywiście doskonale wie, jak to jest być zgwałconym i ciężarnym jedenastoletnim dzieckiem i wczuwając się zręcznie w tą sytuację, umie ocenić co jest "większą traumą" a co nie. Na wszelki wypadek dowali jeszcze łatkę "morderstwa", z dobroci serca rzecz jasna.

 • ian1154

  Oceniono 923 razy 849

  "Wstrząs, jaki ona (aborcja) wywołuje, oddziałuje na całe dalsze życie kobiety, wpędza ją w depresję, niszczy jej psychikę"
  KOMPLETNA BZDURA!!!!!!! Na nic nie oddziałuje i w żadną depresję nie wpędza.

 • krukpl

  Oceniono 720 razy 682

  wcześniej to samo mówił o innej dziewczynce chyba z Chile

  niestety są pewne jednostki którym nic nie pomoże, jedyne co można zrobić to nie mówić na okrągło o nich i ich chorych tezach

 • magdamelonek

  Oceniono 669 razy 647

  Po pierwsze, aborcja nie jest dla ciężarnej żadną traumą - najczęstszym uczuciem po zabiegu jest ulga. Natomiast traumą, powodującą wieloletnią depresję jest właśnie oddanie dziecka do adopcji. Po drugie, adopcja nie jest nawet alternatywą dla ciąży, tylko dla rodzicielstwa. A ciąża nawet w przypadku dorosłych kobiet nie jest przechadzką w parku, a tu mówimy o dziecku. W przypadku tej dziewczynki ciąża i poród mogą być nie tylko traumatyczne, ale wręcz śmiertelnie niebezpieczne. No ale co takiego Terlika obchodzą dzieci już urodzone...

 • white_lake

  Oceniono 641 razy 611

  wiedziałam, że scurvysyny nie odpuszczą temu dziecku, WIEDZIAŁAM!!!
  w ogóle po co media o tym pisały? podając jeszcze miejscowość, wcale nieduże miasto przecież
  to było do przewidzenia, że bojówki oszołomów zaraz się uaktywnią

 • sir_fred

  Oceniono 532 razy 496

  Jak można nazwać zwyrodnialców, uważających że zgwałcona 11-latka musi urodzić? A jest za tym cały PiS, pewnie większość korwinistów, ziobrystów, gowinistów, a i paru PO-wców by się znalazło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX