Tym: W Polsce nikt nie przegrywa. Sami zwycięzcy

- Bardzo przyjemnie zrobiło się po wyborach do PE. Bardzo. Przede wszystkim - nikt nie przegrał. Nawet ci, którzy znaleźli się gdzieś tam na szaroburym końcu, nie czują się zwyciężeni - tak Stanisław Tym w ?Polityce? podsumowuje wybory do Parlamentu Europejskiego.
Po wyborach okazało się, że Polska to kraj wyjątkowy. Bo jak zauważył felietonista "Polityki" Stanisław Tym, żyjemy w kraju, w którym partie polityczne tylko zwyciężają.

- Bardzo przyjemnie zrobiło się po wyborach. Bardzo. Przede wszystkim - nikt nie przegrał. Nawet ci, którzy znaleźli się na szaroburym końcu, nie czują się zwyciężeni - ocenia.

I na poparcie swojej tezy "prześwietla" każdą ze znaczących partii polskiej sceny politycznej. Oczywiście najwięcej uwagi poświęca tym, którzy znaleźli się pod wyborczym progiem, czyli przegrali.

- Z Solidarnej Polski odeszło już troje parlamentarzystów, ale Zbigniew Ziobro z sukcesu swojej porażki chce czerpać pełną garścią. Proponuje nawet to i owo prezesowi Kaczyńskiemu. (...) Janusz Palikot i jego Twój Ruch mieli wygraną w kieszeni, tyle że ta kieszeń była w innej marynarce. (...) Wielkie nadzieje wiąże z wynikami Jarosław Gowin. 3,16 uważa za dobry "punkt wyjścia do dalszej działalności". Jest gotów na polityczne małżeństwo prawie z każdym, kto tylko będzie go chciał.

"Fotokomórka sfałszowała"

Wyborów nie przegrała także największa partia opozycyjna, choć znalazła się tuż za plecami Platformy Obywatelskiej. - Platforma i PiS razem wpadły na metę, ale fotokomórka oczywiście sfałszowała wyniki. Szczególnie w moim kochanym Elblągu, gdzie PiS przegrał z PO 29 do 38,5. Te 29 to zapewne za dawniejszą obietnicę, że przekopią Mierzeję Wiślaną i zlikwidują bezrobocie. PiS w obu tych sprawach palcem nie kiwnął - podsumował Stanisław Tym w najnowszym numerze "Polityki".

25. rocznica niepodległości: Naczelny ''Polityki'': Transformacja była zadaniem na miarę tytanów. Można mówić, że tytanowi śmierdziały stopy, ale to nie ma znaczenia | Beylin: Wszystko, czego tknie się polityka, zamienia się w populizm [FRAGMENTY KSIĄŻKI] | Wybory 1989. Radość? Raczej przerażenie. ''Szykuj sweter i szczoteczkę do zębów. Przed świtem powinni nas wygarnąć'' | 25 lat temu wybraliśmy Sejm kontraktowy. Ilu jego posłów jest aktywnych do dziś? | Holland: jest w nas zbyteczna zgryźliwość. I mamy zbyt silne liryczne ja. 4 czerwca powinniśmy się cieszyć. Bo mamy z czegoWięcej o:
Komentarze (40)
Tym: W Polsce nikt nie przegrywa. Sami zwycięzcy
Zaloguj się
 • sharn1

  Oceniono 25 razy 19

  Może pan tym napisze co zrobiła PO żeby Elbląg nie był takim zadupiem?

 • demetria11

  Oceniono 24 razy -4

  "Platforma i PiS razem wpadły na metę, ale fotokomórka oczywiście sfałszowała wyniki"
  Bo to kondominijna fotokomórka była! Made in Germany, po szkoleniu w Moskwie! I nie wiedziała, że Pis posiada swoją własną, alternatywną fizykę. Co tam Einstein, niech żyje Macierewicz!

 • 123jna

  Oceniono 20 razy -6

  Madrze jak zwykle. Szkoda tylko, ze ci myslacy inaczej takze na dowcipach sie nie poznaja. Im i nagi cesarz (cysorz w ich ustach lepszy( by nie oswiecil a malego, madrego dziecka w okol nich brak.

 • mini-dater

  Oceniono 37 razy 25

  Panie Stanisławie przegrali WSZYSCY partyjniacy z naszym Premierem RP na czele!

  Dlaczego?

  Bo 3/4 społeczeństwa olało wybory, bo widocznie uznało, nie mają ochoty oddawać swojego głosu na partyjniaków butnie nazywających się elitą w naszym kraju, na sportowców nie mających pojęcia o polityce i gospodarce.

  Jak to jest, że Prezydent RP mówi, ze w Polsce ponad 80% społeczeństwa to euroentuzjaści, a tylko 24% głosuje???

  Ja bym tak platfuski się nie podniecał, bo PIS to PIS wiadomo, ale odkąd rządzi PO tj. od 7 lat coraz mniej ludzi chodzi na wybory! I to jest fakt!

 • Janusz Senex

  Oceniono 40 razy -2

  -
  Panie Stanisławie,
  podziwiam Pana za inteligencję,przenikliwość i wysublimowane poczucie humoru.I nagle taka "plama".
  Dziwi się Pan ze PiS nie kiwnął palcem w sprawie obiecywanego w Elblągu przekopania Mierzei Wiślanej i likwidacji bezrobocia.
  A zna Pan może jakąś inną obietnicę "umiłowanego przywódcy PiS-u",którą tenże by spełnił???
  A było tych obiecanek,oj było - każdego dnia po kilka.
  -

 • dziadekjam

  Oceniono 45 razy 1

  "Tym: W Polsce nikt nie przegrywa. Sami zwycięzcy."
  =========================================
  Nareszcie skończył się ten przysłowiowy "polski pesymizm"...

 • chi_neng1

  Oceniono 37 razy -1

  Zalosne i przykre sa te autentycznie wygrane partie, a wrecz tragiczne te "przegrane ale wygrane", ktore gotowe sa do sprzedania duszy i ciala, byle nie utonac.

 • halx77

  Oceniono 43 razy 9

  Jedna myśl którą każdy Polak, powinien sobie uzmysłowić, to że czarny człowiek ,przyjeżdża jako biały do czarnych .Żadne wielkie myśli i idee ,nie wzniosą nas na ich poziom ,tylko siła i powaga.Tak podzieleni nigdy tego nieosiągnięcie ,żadne sztuczne pompowanie przez obce sił ,nie dadzą efektu trwałości w bezpieczeństwie.Trzeba liczyć na siebie i zachować resztki godności.Tracimy je przez naszych włodarzy, którzy nie biorą pod uwagę głosu ludu ,któremu nie podoba się takie umizgiwanie mocniejszym.To się nazywa krypto faszyzmem, który jest sterowany ,przez media i tak zwane autorytety pomocnicze .Zewsząd jestescie ostrzegani przed Hitlerem a on już jest, pod postacią systemu. Hitler mówił o podludziach ,których można opisać, jako ludzie o zwierzęcych przyzwyczajeniach. Nie znaczy że udało mu się to zmienić , w tym społeczeństwie które prowadził .Nie mógł powiedzieć im prawdy o nich ,bo wiedział że nie pójdą za nim.Miał ambicję, która zniszczyła jego i tych ludzi . Wszystko dlatego bo ,pobłażał i poszedł z nimi na kompromis.Nie transformując tego tworu, do oryginalnego wzorca , z prawdziwym tłumaczeniem instrukcji do zrozumienia, przez każdą jednostkę .Ja jestem na tyle nie wzruszony, na złą sławę ,że jestem gotowy to powiedzieć ,jestescie zwierzętami .Mit o nośniku wartości i cywilizowanym człowieku,który potęguje duma ,ubranego w piękne ubrania i wożonym przez luksusowe wozy,daje nie uzasadnioną wyższości.Nie żyjemy tu po to żeby żyć w wygodzie,tylko żeby poznawać i doświadczać,ale nie luksusu i przyjemności.Ten tzw.cywilizowany świat ,niszczy resztki wartości, które i tak były ubogie i większym stopniu, oparte na niewłaściwej spekulacji.To musi skończyć w cieniu upadku ,dlatego jedyna szansa to sięgnąć do korzeni, i to nie do tych waszych.Historia weryfikuje cywilizację ,a w waszej jest pełno nieuzasadnionej krwi,za którą odpowiecie bez przyjęcia z własnej woli pokuty .Przykro mi taka jest prawda,nie pisz do mnie histeryku, jeśli się z tym nie umiesz pogodzić

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 2

  Wszystkim zwycięzcom a szczególnie preziowi Jarkowi należy życzyć kolejnego , już 9 i10 itp. , itd , zwycięstwa , oraz dalszego owocnego pożycia małżeńskiego z kotem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX