Polska ma nowe adresy w internecie

Dwie atrakcyjne domeny internetowe - Polska.pl i Poland.pl - dzięki porozumieniu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) i Ministerstwa Spraw Zagranicznych będą służyły promocji Polski - informuje w komunikacie resort dyplomacji.
- Najbardziej intuicyjne z adresów, które bardzo łatwo znajduje się w wyszukiwarce, ułatwią internautom poznanie Polski i odszukanie ciekawych informacji o naszym kraju - tłumaczy podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk.

W ciągu kilku miesięcy pod adresem Polska.pl, który 28 maja Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa dysponująca obiema domenami internetowymi przekazała w użytkowanie MSZ RP, internauci zobaczą nowy oficjalny portal promujący Polskę. Zastąpi on obecny, widoczny pod adresami Polska.gov.pl i Poland.gov.pl. Nowy serwis internetowy, dostępny także pod adresem Poland.pl, będzie pełnił funkcję promocyjną.

- Nie będzie przeładowany treścią, a bardzo ważną rolę będzie odgrywała w nim atrakcyjna grafika. Zależy nam na tym, by zgodnie z "Zasadami Komunikacji Marki POLSKA" pokazywał nasz kraj jako ciekawe miejsce, gdzie ludzie mają niebanalne pomysły i gdzie można inwestować w nowoczesne przedsięwzięcia - dodaje wiceminister Kacperczyk.

Nowy portal Polska.pl jest kolejnym z etapów modernizacji stron internetowych MSZ.

- Po uruchomieniu jesienią 2012 roku ponad 340 nowych portali polskich ambasad, konsulatów i stałych przedstawicielstw na całym świecie, które działają w 45 językach, teraz oddamy internautom nowy serwis promujący Polskę. Obecna odsłona portalu od 2009 roku nie była odświeżana i wymagała już zmiany - wyjaśnia wiceminister.

Portal w nowej odsłonie będzie działał pod dwoma adresami Polska.pl i Poland.pl, ale MSZ zależy, aby był promowany pod pierwszym z nich i to ten adres będzie adresem wiodącym. Strona w językach polskim i angielskim zostanie uruchomiona w 2014 roku. Prace nad nią prowadzi już Wydział Portali Internetowych Biura Rzecznika Prasowego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (5)
Polska ma nowe adresy w internecie
Zaloguj się
 • bleblecz

  Oceniono 8 razy 8

  "W ciągu kilku miesięcy ... internauci zobaczą"
  ---------------------------------------------------------------------
  Zobaczą zapewne kolejny portal za kilka milionów złotych z ich kasy, a nie będą tak wnikliwi i nie sprawdzą jakie są faktyczne ceny budowy stron www.

 • narwik

  Oceniono 1 raz 1

  Wniosek taki, że NASK to nie polska. Jakaś obca instytucja internetowa narzucona przez kosmitów. Chyba nawet nagłówek jest zbyt trudny dla niektórych.

 • 8pasazer

  Oceniono 4 razy 2

  Ja rozumiem, że to na razie wypełniacz i star wersja, ale może niech się w tej sytuacji nie nazywa jeszcze 'oficjalny portal promocyjny RP'?
  www.polska.pl/Kartki,elektroniczne,1587.html
  -bo to jest nasz, polski, rower oraz nasze, polskie buki. Oraz buki2.
  W tej sytuacji wcale się nie dziwię, że po kliknięciu w "polska kuchnia" muszę się zalogować;)
  Już czekam na informację, ile milionów będzie kosztowała wersja finalna.

 • swan_ganz

  Oceniono 11 razy 1

  tia... domenami się zająłeś... A co z tymi urzędnikami którzy moralnie odpowiadają za samobójstwo tej biednej kobiety-przedsiębiorcy?
  Chciałbym byś Radek powiedział, że to wasze państwo już nigdy nikogo nie zabije a potem zrobił z tym burdelem porzadek... Nowe domeny to fajna rzecz ale brak takich domen to nie jest pilny problem Polaków..

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 7

  www.Grinajlend.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX