Przez 21 lat walczyła o zwrot 3 mln zł podatku. W końcu popełniła samobójstwo

Urzędnicy niezgodnie z prawem pobrali od niej 3 miliony podatku. Walczyła o zwrot przez 21 lat. Sąd 17 razy odsyłał sprawę do kolejnego rozpatrzenia. Zamknęła firmę, musiała sprzedać dom. W końcu popełniła samobójstwo. Walkę o sprawiedliwość zakończoną tragicznym finałem opisuje TVP Info.
Właścicielka firmy kosmetycznej z Kartuz przez 21 lat walczyła w sądzie o zwrot nienależnie pobranego podatku akcyzowego. W sumie chodziło o 3 miliony złotych - pisze serwis TVP Info. Krystyna i Jarosław Chojnowscy przez lata wygrywali sprawy sądowe - podatek uznawano za naliczony bezpodstawnie. Mimo to Izba Celna składała kolejne odwołania, a sąd w sumie 17 razy kierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Załamała się przed rozprawą

Kobieta zdecydowała się na samobójstwo, gdy otrzymała informację, że sprawa po raz kolejny wraca do sądu. Połknęła tabletki, a w liście pożegnalnym opisała cała sprawę. Trzy lata temu małżeństwo było zmuszone do zamknięcia firmy i sprzedaży domu. W obawie przed karnymi odsetkami państwo Chojnowscy cały czas płacili podatek, choć nie powinien być im naliczony.

- Trybunał Konstytucyjny powiedział, że państwo wobec mnie działało nielegalnie, to teraz państwo musi mieć odwagę wobec lojalnego obywatela. Lojalne państwo musi naprawiać swoje błędy - cytuje słowa Jarosława Chojnowskiego TVP Info.Więcej w TVP Info

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (413)
Przez 21 lat walczyła o zwrot 3 mln zł podatku. W końcu popełniła samobójstwo
Zaloguj się
 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 2

  Państwo prawa? Hahahahahahahaha.... Ludzie! Wyjeżdżajcie z Tuskolandii do normalnego świata. Tu nigdy nie będzie normalnie. Nie wierzcie PO...busom którzy usiłują Wam wmówić że praca za 3 złote na godzinę bez perspektywy emerytury to sukces. Wyjeżdżajcie i zabierajcie swoje rodziny. Do normalnego świata. Na POhybel PO...busom.

 • Witold Sulowski

  Oceniono 1 raz 1

  co tu komentować TA PANI nie znała stwierdzenia-na świecie nie ma nic grożniejszego niz zdesperowany człowiek.To nie TA PANI powinna być ofiarą

 • 1997linda

  Oceniono 3 razy 3

  Powiem jeszcze wiecej....... Tego nie da sie juz ukryc!.... To jest rozklad i rozpad polskich instytucji panstwowych i urzedow .....Ktos to robi celowo......Kto?????????

 • 1997linda

  Oceniono 2 razy 2

  Rzad Polski pracuje bardzo ciezko nad tym zeby jak najwiecej polskich obywateli opuscilo kraj......Czy Rzad Polski jest polski????? Jakiego obcego MOCARSTWA Rzad Polski popiera interesy?????

 • ramzes-ra

  Oceniono 2 razy 2

  No i co na to "państwo prawa"? Przecież to ewidentna nieudolność nie tylko wymiaru sprawiedliwości ale i państwa.Gdzie byli kolejni ministrowie sprawiedliwości z Gowinem i Ziobrą na czele. Do gadania i opowiadania bajek są wszyscy ale do konkretnego załatwienia sprawy nie ma nikogo. Czy kolejna śmierć człowieka nie zmieni tego obłędnego systemu który niszczy ludzi? Gdzie są władze Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny? Przecież za tą samobójczą śmierć powinien ktoś ponieść konsekwencje i to nie tylko zawodowe.

 • kuma1

  Oceniono 4 razy 4

  Wszyscy razem z Sędziami powinni odpowiadać karnie. Dość przestępstw w imieniu państwa z orłem na szyi lub czapce, niezależnie od funkcji i ochrony. Immunitet nie powinien dotyczyć przestępstw i uchylania się od podjęcia decyzji lub stosowania prawa w złej wierze lub walce przeciw obywatelom.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Każda urzędnicza decyzja jest podpisana nazwiskiem decydenta. Dziwię się że jej mąż nie kupił broni i nie zrobił porządku z urzędasami. Kilka takich wypadków postawiło by tę leniwą swołocz do pionu.

 • comax

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam na Rosjan z niecierpliwością. Ewentualnie na Piłsudskiego.....

 • kazek1948

  Oceniono 3 razy 3

  Kto personalnie z tej izby, winien jest tej śmierci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX