Sikorski o Korwin-Mikkem: Nic nie osiągnie, ale będzie wstyd

- Mnie to nie śmieszy - powiedział o sukcesie Janusza Korwin-Mikkego w wyborach do PE Radosław Sikorski. - W polityce europejskiej osiągnie dokładnie tyle samo, ile w ostatnim ćwierćwieczu osiągnął w polskiej. Czyli nic. Ale wstydu będzie co niemiara - dodał na antenie ?Kropki nad i?.
Zdaniem szefa polskiego MSZ swój sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke zawdzięcza przede wszystkim młodzieży i "przekornym Polakom". - Polak jest przekorny, młodzież jest jajcarska. To taki jajcarski elektorat - powiedział Radosław Sikorski. - Poprzednio głosowali na Palikota, teraz na Korwina. Bo jak się jest młodym, to zawsze można potem skorygować swoje poglądy czy swoje błędy - dodał.

Minister dodał, że bardziej zaskoczyła go wygrana skrajnej prawicy w Europie Zachodniej. To jego zdaniem znacznie groźniejsze zjawisko niż obecność Korwin-Mikkego w PE.

Jeżeli PiS nie wejdzie do frakcji, to zrobi tyle co Korwin-Mikke

Sikorski odniósł się także do słów polityków PiS-u, którzy sugerowali, że wybory mogły być sfałszowane. - W insynuacjach koledzy z PiS-u są nie tylko mistrzami Polski, ale mistrzami świata - powiedział szef MSW. - To stały wątek: wybory, których oni nie wygrywają, a jest już tego spora kolekcja, są albo sfałszowane, albo ten, który wygrał, tak na prawdę nie wygrał - ironizował.

Zdaniem polityka Platformy PiS-owi "po prostu znowu się nie udało". - Bo jak się mówi o zamachach, zaprzecza osiągnięciom Polski, nie umie się budować koalicji, jak jest ciągły exodus polityków z PiS-u, to ludzie to widzą. I nie chcą kogoś takiego u władzy - stwierdził.

Radosław Sikorski podkreślił, że PO oraz PSL "i bez PiS-u" są "drugą siłą polityczną razem w rządzącej partii europejskiej". - Jeśli PiS do niej nie wejdzie, to będzie miał tyle samo do gadania co Korwin-Mikke, być może ich przyszły koalicjant. Bo realna polityka jest w dużych frakcjach - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (436)
Sikorski o Korwin-Mikkem: Nic nie osiągnie, ale będzie wstyd
Zaloguj się
 • 0

  Pan Wiece Szanowny Janusz Korwin Mikke nie ma czego się wstydzić ,bo ma dawno wstyd zakryty.Będzie,godnie ,reperezentował Polskę.Będzie demaskował oszustwa.Czego,więcej może zrobić.To ,wystarczy,że będzie demaskował oszustwa.To,jest najgorszy wstyd.Dla ,całej Eropy.Nic,dodać,nic ująć.Dlatego,mągą ,być takie obawy.

 • Przemek Raptularz

  0

  Hehe sikorski też trzęsie dupą, wszyscy co okradają nas od lat trzęsą dupami i oczerniają Korwina. Obejrzyjcie sobie na yt - "kto rządzi unią europejską" dokument. Polecam też "jak zniszczyć państwo" -wykład sprzed 25 lat - teraz to dzieje się w Polsce. Nie wierzcie w te manipulacje tvn i nie bądźcie naiwni.

 • Piotr Wojcicki

  0

  Panie Sikorski jeżeli uważa Pan przedsiębiorcę zatrudniającego 20 osób za jajcarza - to gratuluję poglądów. W wyborach do sejmu to będzie 3 siła w Polce i wtedy wy będziecie trzęśli jajami. Pozdrawiam.

 • gadojan

  Oceniono 3 razy 1

  a szanowny pan radoslaw sikorski jak zwykle w bledzie i panu Korwinowi sie udalo i PIS ma do przodu, natomiast rzadzaca koalicja mocno stracila wlasnie na korzysc w/w o czyms to swiadczy szanowny panie ...., chyba pora przesiasc sie na innego konia

 • Darek Iwanski

  Oceniono 3 razy 1

  Wystarczy poczytać komentarze, kto i za kogo sie wstydzi. Radziu wypie...j

 • jacek-50

  Oceniono 3 razy 3

  .Sikorskiemu najlepiej wychodzi krytyka swoich oponentów.02.04.2014 Niemiecka gazeta ujawniła jakim aktorem jest Radosław Sikorski i jaki teatr odgrywa przed Polakami. Dziennik „Tagesspiegel”,pisał tak,że " w obecności ministrów spraw zagranicznych Francji i Niemiec na spotkaniu Trójkąta Weimarskiego Sikorski powiedział, że nie ma różnicy zdań odnośnie polskich oczekiwań zwiększenia sił sojuszniczych na wschodzie Europy. Powiedział to, gdy usłyszał od ministra niemieckiego, że to nie pora na eskalowanie sytuacji. Sikorski, mówiąc językiem młodzieżowym został więc „zczyszczony”. Jednak kwadrans później, już bez obecności swoich niemieckiego i francuskiego kolegów, ale za pośrednictwem polskich dziennikarzy, na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że minister pręży muskuły."
  Osobiście nie dostrzegam żadnych predyspozycji R.Sikorskiego do piastowania ministerialnego urzędu!  Dlaczego? Bo chciałbym usłyszeć choć o jednej konkretnej decyzji podjętej przez Sikorskiego jako ministra spraw zagranicznych, która przyniosła jakieś wymierne korzyści Polsce . Przyklad zapracowanego naszego ministra jest opisany w Przegladzie str8 do11, gdzie aut.Pan .Leszek Konarski pisze cyt."W 2012 r.prezydent Krakowa zwrócił sie do ministra Sikorskiego o pomoc w odszukaniu dokumentów dotyczących krakowskich kamienic.Nie dostał odpowiedzi./cały art. na ten www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/kamienice-dla-oszustow,/ Pytam więc komu służą min.Sikorski oraz Tusk?Czy można to nazwać wstydem?Czy zgodą na to,że oszuści przejmują już raz spłacone kamienice. Kiedyś K.Rudzki powiedział."nie wystarczy mieć smoking z Londynu,trzeba jeszcze umieć go nosić".Czy min.Sikorski potrafi nosić ten Londyński smoking.

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  no to tak samo jak ty zdradku ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX