Sikorski o Korwin-Mikkem: Nic nie osiągnie, ale będzie wstyd

27.05.2014 20:43
- Mnie to nie śmieszy - powiedział o sukcesie Janusza Korwin-Mikkego w wyborach do PE Radosław Sikorski. - W polityce europejskiej osiągnie dokładnie tyle samo, ile w ostatnim ćwierćwieczu osiągnął w polskiej. Czyli nic. Ale wstydu będzie co niemiara - dodał na antenie "Kropki nad i".
Zdaniem szefa polskiego MSZ swój sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke zawdzięcza przede wszystkim młodzieży i "przekornym Polakom". - Polak jest przekorny, młodzież jest jajcarska. To taki jajcarski elektorat - powiedział Radosław Sikorski. - Poprzednio głosowali na Palikota, teraz na Korwina. Bo jak się jest młodym, to zawsze można potem skorygować swoje poglądy czy swoje błędy - dodał.

Minister dodał, że bardziej zaskoczyła go wygrana skrajnej prawicy w Europie Zachodniej. To jego zdaniem znacznie groźniejsze zjawisko niż obecność Korwin-Mikkego w PE.

Jeżeli PiS nie wejdzie do frakcji, to zrobi tyle co Korwin-Mikke

Sikorski odniósł się także do słów polityków PiS-u, którzy sugerowali, że wybory mogły być sfałszowane. - W insynuacjach koledzy z PiS-u są nie tylko mistrzami Polski, ale mistrzami świata - powiedział szef MSW. - To stały wątek: wybory, których oni nie wygrywają, a jest już tego spora kolekcja, są albo sfałszowane, albo ten, który wygrał, tak na prawdę nie wygrał - ironizował.

Zdaniem polityka Platformy PiS-owi "po prostu znowu się nie udało". - Bo jak się mówi o zamachach, zaprzecza osiągnięciom Polski, nie umie się budować koalicji, jak jest ciągły exodus polityków z PiS-u, to ludzie to widzą. I nie chcą kogoś takiego u władzy - stwierdził.

Radosław Sikorski podkreślił, że PO oraz PSL "i bez PiS-u" są "drugą siłą polityczną razem w rządzącej partii europejskiej". - Jeśli PiS do niej nie wejdzie, to będzie miał tyle samo do gadania co Korwin-Mikke, być może ich przyszły koalicjant. Bo realna polityka jest w dużych frakcjach - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (436)
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 1804 razy 926

  Nie bądź taki pewny Radziu, niedługo będziesz pakował walizy bo Korwin cię rozliczy.

 • stop.ukrainskiej.propagandzie

  Oceniono 1014 razy 706

  Może ktoś przypomni temu HIPOKRYCIE I RUSOFOBOWI SIKORSKIEMU, że jako pierwszy popierał bombardowanie Serbii i jako pierwszy uznał niepodległość Kosova.
  W bombardowaniach Serbii zginęło ponad 3000 osób w tym 85 dzieci, kraj poniósł miliardowe straty i rdzenne ziemie, a Kosovo stało się wylęgarnią przestepców i mafii.

 • mrwebsky

  Oceniono 923 razy 655

  Radek nie kompromituj się. Ukraińscy bandyci wymordowali 150 tysięcy Polaków, a ty każesz nam wierzyć, że to nasi najlepsi kumple. Z takimi poglądami będziesz za Korwinem nosić kapcie i okulary, może się czegoś nauczysz analfabeto.

 • vichama

  Oceniono 565 razy 489

  Porównując brak sukcesów Korwina z sukcesami PO w rodzaju:
  - podwyżka VAT
  - grabież OFE
  - podwyżki akcyzy na wszystko, co ją ma
  - rozdawanie kasy górnikom, mundurowcom, rolnikom i innym przyjaciołom królika
  to... wybieram brak sukcesów.

 • ccc-bbb

  Oceniono 520 razy 450

  Jeden Korwin, ale wszyscy mają ostatnio sraczkę - Od TVN, przez Sikorskiego po GW....

 • cannabinolpl

  Oceniono 436 razy 370

  a sraczka salonu trwa. ależ wy się tego JKMa boicie...
  najśmieszniejsze jest to, że teraz przemysł pogardy skupi się na JKMie, a odpuści Kaczyńskiemu, może nawet zacznie go podłechtywać. że co prawda gnyp, kurdupel i kartofel, ale jednak swój. zacieram ręce na "zmiany poglądów" wśród posłusznych lemingów.

 • zero85

  Oceniono 401 razy 337

  JKM nie jest mesjaszem ani zbawcą ale to że znalazł się w PE pokazuje, że Sikorskich i Olejników powoli MAMY DOŚĆ.

 • Andrzej Kowal

  Oceniono 378 razy 304

  Wstyd, panie Sikorski, to jest dlatego, że tak rządzicie od siedmiu lat, że zdesperowani wyborcy zagłosowali nawet na Korwina, byle nie na was. Jego sukces tym bardziej pokazuje jak ludzie mają was dość i tęsknią za normalną opozycją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje