Żakowski przepytuje Huebner, Piekarską i Nowicką. Kandydatki zgodne - chcą europejskiej płacy minimalnej i euro w Polsce

W TOK FM dyskusja kandydatek do PE - bez udziału przedstawicielki PiS. Prawo i Sprawiedliwość nie odpowiedziało na zaproszenie. Choć Danuta Huebner, Katarzyna Piekarska, Wanda Nowicka reprezentują różne ugrupowania, rozmowa z Jackiem Żakowskim pokazała, że wiele je łączy. Wszystkie np. chwalą pomysł wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej. - Są kraje UE, w których płaca minimalna to 10 euro za godzinę, a u nas ludzie pracują za 4 zł. To chore - mówiła Piekarska z SLD.
Ostatni przed wyborami "Poranek Radia TOK FM" należał do kobiet. Jacek Żakowski zaprosił Danutę Huebner z PO, Wandę Nowicką reprezentująca koalicję Europa Plus - Twój Ruch i Katarzynę Piekarską z SLD. Mimo zaproszenia w rozmowie nie wzięła udziału przedstawicielka największej partii opozycyjnej. PiS nie odpowiedział na zaproszenie skierowane do Hanny Foltyn-Kubickiej, która startuje z drugiego miejsca w Warszawie.

Porozumienie ponad partyjnymi podziałami

Choć zaproszone przez Żakowskiego kandydatki reprezentują różne partie, w rozmowie nie doszło do żadnych spięć i kłótni. Panie zgadzały się większości poruszonych problemów. Wszystkie chcą m.in. wejścia Polski do strefy euro.

Nie było wielkich różnić także w sprawie pomysłu wprowadzenia w krajach Unii Europejskiej płacy minimalnej. - Nie jest zrozumiałe, dlaczego w niektórych krajach minimalna płacą za godzinę pracy to 10 euro, a u nas ludzie pracują za 4 zł. To jest po prostu chore. Moim zdaniem wprowadzenie nowych rozwiązań poprawiłoby też sytuację kobiet, bo - jak pokazuje statystyka - panie zarabiają o 16 proc. mniej niż mężczyźni - mówiła dwójka na warszawskiej liście SLD Katarzyna Piekarska.

Liderka listy PO w stolicy - była unijna komisarz Danuta Huebner - zwróciła uwagę, jak bardzo zmieniła się w ostatnich latach opinia, na temat płacy minimalnej. - Jeszcze nie tak dawno wybitni światowi ekonomiści uważali, że to jest bardzo szkodliwy czynnik. A dziś nie kładzie się nacisku na negatywny wpływ płacy minimalnej - dostrzega się pozytywne konsekwencje takich rozwiązań.

Huebner to jedyna spośród zaproszonych kandydatem, która ma już doświadczenie pracy w Parlamencie Europejskim. Ma nadzieję na kolejną kadencję w Brukseli, bo - jak mówiła - ma jeszcze "parę rzeczy do zrobienia w Parlamencie Europejskim".

"Jeśli nie interesujesz się polityką - nie głosuj!" - apeluje Jacek Żakowski>>

Więcej o:
Komentarze (18)
Żakowski przepytuje Huebner, Piekarską i Nowicką. Kandydatki zgodne - chcą europejskiej płacy minimalnej i euro w Polsce
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 1 raz 1

  Po tych wyborach jest szansa, że znikną z naszej polityki na zawsze. Szkoda mi D.Huebner; traci się na występowaniu w tak lichym towarzystwie.

 • red.kris

  Oceniono 2 razy 2

  te kobitki mają klimę, w autkach też, albo są już po ;)))))), sądząc po zdjęciach LOL

 • red.kris

  Oceniono 3 razy 3

  System "kapitalistyczny" został skonstruowany wiele lat temu, wiadomo przez kogo, w Polsce, jako "tania siła robocza w środku Europy". 10 euro na godzinę zburzyło by ten system i pogrążyło by ten kraik w głębokim niedostatku. A to tylko przedwyborcze pitolenie paniuś.
  Średnia europejska, od której dzielą nas lata świetlne, jest nieosiągalna.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 2 razy 2

  Nic przeciwko ,ale niech placa tak jak ja czynsz za mieszkanie 700 Euro miesiecznie itp. itd .
  Zarabiac po Niemiecku ,ale placic po Polsku ?
  Nie tedy droda .

 • a-z2005

  Oceniono 4 razy 0

  Kandydatki zgodne - chcą europejskiej płacy minimalnej i euro w Polsce.
  I już każdy przytomny człowiek wie, że to idiotki na które nie należy głosować.

 • braunal

  Oceniono 4 razy 2

  Chłopa im trzeba! Przystojniaki z prawicy zamiast spierać się z kobitkami ideologicznie, powinni z nimi zrobić to ,o czym te biedaczki bez przerwy marzą.

 • seneka_ml

  Oceniono 4 razy 4

  Huebner też ?????
  Niesamowite jak zbliżające się wybory zmieniają poglądy

 • tomtg123

  Oceniono 8 razy 4

  Płaca minimalna. Oto piękny przykład jak można ostatniego dnia zniechęcić swojego wyborcę do siebie.
  Jeszcze 10 minut temu byłem zdecydowany zagłosować na PO jako na najmniejsze zło.
  Jestem liberałem (nie konserwatywnym liberałem, po prostu liberałem - tak samo jestem za wolną gospodarką jak za tym, żeby panstwo nie wtrącało się w obyczajowość człowieka i zostawiło go w spokoju).
  Jestem przy tym zwolennikiem istnienia UE jako organizacji (oczywiście chciałbym żeby UE odeszła do zbiurokratyzowania i socjalizmu - ale likwidować bym jej nei chciał).
  Możliwość zagłosowania na Korwina w tych wyborach odrzuciłem - bo choć to też liberał (konserwatywny) i część jego poglądów podzielam (gospodarka) , to nei podzielam jego poglądów na to że trzeba zniszczyć UE, a więc w tych konkretnych wyborach to kluczowe, więc mi z nim nie po drodze w niedzielnym głosowaniu.
  Pozostawała PO, jako najmniej zgniły kompromis z dostępnych konpromisów.
  No ale jak oni chcą podnosić płace minimalną do poziomu takiego jak w UE (tak właśnie się generuje bezrobocie), to ja dziękuje bardzo za taką propozycję...
  Ja chcę mieć czyste sumienie, ja takiego rozwiązania nie poprę.
  PiS, SLD, Palikot, Ziobro - oni podobnie chcą zrobić z płaca minimalna.
  Przeciwko takim ruchom jest Gowin, ale on z kolei zagląda ludziom do łóżek i chce ich nawracać na taką czy siaką moralność i religijność, czego absolutnie nie znoszę.
  Jest jeszcze PSL - wiadomo, biuro pośrednictwa pracy dla krewnych i znajomych Kargula i Pawlaka.
  Co więc pozostaje ? Rzut kostką ?

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 5

  "Kandydatki zgodne - chcą europejskiej płacy minimalnej i euro w Polsce."
  =====================================================
  Póki co zadowolą się płacą €posłanek, oczywiście w € i płaceniem podatków wg brukselskich stawek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX